Debrecen-Kaposvár: hét góllal büntették a piros lapot

2013.07.28. 20:30
A debreceni játékosoknak bőven volt alkalmuk gólt ünnepelni ezen az estén (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 1. fordulójának záró mérkőzésén a Debrecen a Kaposvári Rákóczit fogadta. A vendégek szereztek vezetést a találkozón, de Kovács Olivér kiállítása után beindul a debreceni henger, a vége 7–1 lett.

DEBRECENI VSC-TEVA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI PERCRŐL PERCRE: ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSUNKAT ITT OLVASHATJA EL!

Mi tagadás, nem nyerni jár a Kaposvári Rákóczi Debrecenbe, és amikor legutóbb győzött a cívis városban, mindketten kipottyantak az élvonalból. Most mindkét esetre kevés esélyt láttunk a mérkőzés előtt, mert a Debrecen ugyebár nincs csúcsformában, ez bebizonyosodott az Európa-ligában is, a nyáron meggyengült Kaposvárt keretének minősége nem predesztinálja a debreceni győzelemre, de az NB II-re sem. Sőt, Prukner László legényei igen agilisan kezdtek, Drazsen Okuka egy hatalmas becsúszással a szögletzászlót is kirúgta helyéről, majd a 8. percben Bojan Vrucina egy élményszámba menő emeléssel megszerezte a vezetést a vendégeknek.

SZEZONFELVEZETÉS
Debrecen
Kaposvár

Nem sokáig örülhettek a kaposiak, pár perc múlva Kovács Olivér ölelte meg hátulról látványosan a 16-oson belül Ibrahima Sidibét, aki természetesen nagyot esett, majd a megítélt 11-est védhetetlenül a jobb felsőbe zúdította – miközben a tettes az öltözőbe bandukolt, lévén piros lapot kapott Farkas Ádám játékvezetőtől. A gól után jó tíz percig kétszer, ha átlépte a félpályát a vendégcsapat, a debreceniek támadásait viszont rendre megakadályozták a debreceniek borzalmasan pontatlan passzai. A 38. percben aztán egy igen formás góllal engesztelték ki a szurkolókat a hajdúságiak: Bódi Ádám beadását Korhut Mihály kapásból vágta a kapuba az ötös sarkáról.

A szünet után gyorsan eldőlt a mérkőzés: a sokadik kaposvári védelmi hibát Kulcsár Tamás használta ki, majd Jánvári Gábor ért bele szerencsétlenül egy Posza Zsolt által nagy bravúrral kivédett labdába – öngól. Innentől már csak az volt a kérdés, hány gólnál áll meg a DVSC: jelentjük, előbb Ferenczi János bombázott közelről a bal felsőbe, majd a csereként pályára lépett Horváth Zoltán debütált új csapatában bajnokin egy mesteri fejes góllal, Zsidai László távoli lövését pedig bepotyázta Posza, aki amúgy a vendégek messze legjobban teljesítő játékosa volt ezen a mérkőzésen, ezzel együtt is.

Könnyedén győzött tehát, emberelőnyét mondhatni maximális módon kihasználva a DVSC – és mit is írtunk a kiesésről és a Kaposvárról? Ha így védekezik a továbbiakban is a Rákóczi, át kell gondolnunk a csapat és az NB II viszonyát...

(A Sport Televízió felvétele)

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK

LABDARÚGÓ NB I
1. FORDULÓ
DEBRECENI VSC-TEVA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 7–1 (Sidibe 13. – 11-esből, Korhut 38., Kulcsár T. 51., Jánvári 53. – öngól, Ferenczi J. 70., Horváth Z. 77., Zsidai 87., ill. Vrucina 8.)