Puskás egykori csapata a Puskás AFC ellen győzött először

2013.08.18. 16:28
A Honvéd első góljánál Alekszandr Ignjatovics tisztán fejelhetett. (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Bp. Honvéd a Puskás Akadémia FC-t fogadta. A hazaiaknak Alekszandr Ignjatovics szerzett vezetést a 31. percben, majd közvetlenül a szünet előtt Vernes Richárd szabadrúgásból növelte az előnyt. A második félidőben Borisz Zsivanovics is betalált, így végül sima meccsen, teljesen megérdemelten szerezte meg szezonbeli első sikerét a kispesti csapat.

A két gárdában nemcsak Puskás Ferenc személye volt közös – a róla elnevezett csapat vendégeskedett a futball-legenda egykori klubjánál – hanem az is, hogy az eddigi három meccsükön mindössze egy pontot szereztek. Nem csoda, hogy a tabella 13. és 14. helyét foglalták el. De míg a vendégek első meccsükön játszottak döntetlent, s a következő kettőt veszítették el, addig a hazaiak éppen legutóbb szerezték eddigi egyetlen pontjukat.

Ők is kezdték jobban a meccset, s a 7. percben Vécsei Bálint fejesét kellett fognia Somodi Bencének. A túloldalon viszont Tischler Patrik lövése ment kevéssel mellé, majd nem sokkal később Gajdos Zsolt lőtt nem sokkal fölé. Erre ugyan Lőrinczy Attila válaszolt egy lövéssel, de veszélyesebb helyzetei a vendégeknek voltak.

Sajnos a meleg igencsak rányomta a bélyegét a csapatok teljesítményére, így nem csoda, hogy a játékvezető ivószünetet is elrendelt a félidő közepén, s a plusz pihenő úgy tűnik, hogy a hazaiaknak segített, mert a 31. percben egy bal oldali szöglet után Alekszandar Ignjatovics a felcsúti kapu bal felső sarkába fejelt (1–0).

Ezt követően is a kispestiek maradtak támadásban, s gyakorlatilag beszorították az újoncot, s a 40. percben Hidi Patrik centik híján megduplázta az előnyt. Ami azonban nem sikerült ekkor, az összejött a 44. percben, igaz kellett ehhez némi szerencse is: Vernes Richárd ívelt ekkor előre egy szabadrúgást a bal oldalról, s bár hárman is érkeztek rá, végül senki nem ért hozzá, ez viszont megzavarta Somodi Bence kapust, s a labda így akadálytalanul pattogott a bal alsó sarokba (2–0).

Kétgólos előnnyel vonultak tehát a pihenőre a csapatok, de a hazaiak a szünet után sem vettek vissza a tempóból, s ennek köszönhetően az 52. percben újabb hazai gól született: Baráth Botond játszotta vissza a labdát az alapvonalról, amelyet középen hárman is vártak, közülük Borisz Zsivanovics ébredt a leggyorsabban, s bár hét méterről leadott lövését még fogni tudta Somogyi, a kipattanót akadálytalanul juttatta a kapu közepébe (3–0).

A hazai csapat háromgólos előnyben is tovább focizgatott, míg a vendégek küzdöttek, de leginkább küszködtek. Így sajnos a meccs némileg leült, a hazaiaknál egy Lőrinczy Attila-lövést volt csak érdemes feljegyezni, míg a túloldalon a csereként beállt Luque csúsztatott centikkel a bal kapufa mellé. Összességében teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet a Honvéd, míg a Puskás AFC rosszabb gólkülönbségének köszönhetően a 15. helyre csúszott vissza.

EDZŐI NYILATKOZATOK
„Olyan hármas sorozat után jöttünk, hogy nem nyertünk, és ugye minden csapat ideges addig, amíg nem nyer mérkőzést. A Felcsút ellen tehát mindenképpen győznünk kellett. Úgy gondolom, majdnem mindenben az ellenfél fölé tudtunk kerekedni. A hét folyamán rengeteg szituációt gyakoroltunk, ebből kettő be is jött. A rögzített szituációkban rendre alul maradt az ellenfelünk , ebből szereztünk két gólt is, így megérdemelten nyertünk" – nyilatkozott a Magyar Televíziónak a Budapest Honvéd vezetőedzője, Marco Rossi.
„Megmondom őszintén, ma nagyon sok minden nem stimmelt. Nem éreztem csapatnak a csapatot, az önbizalom elszállt a 25. perctől. A bekapott góltól kezdve nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, gyakorlatilag semmit ezek közül. A legnagyobb hiba pedig a koncentráció, ugyanis rögzített helyzetek után kaptuk a gólokat. A mérkőzést egyébként jól kezdtük, nem működött a kispesti ivelgetős játék, de pontrúgásból veszélyesek voltak, és ez döntőnek bizonyult. Sok mindenen kell változtatni, szerencsére a sérültek és az új játékosok is megérkeznek, ami azért fontos, mert nincs versenyhelyzet a csapatba kerülésért. Ez remélhetőleg most változni fog, így a játékunk is, mely az eredményességben is megmutatkozik" – értékelte a mérkőzést a Puskás Akadémia FC vezetőedzője, Benczés Miklós.