Győzelem Mezőkövesden: Griffiths duplájával a tabella élén a Pápa

2013.08.17. 19:00
A felújított mezőkövesdi stadion (Fotó: MTI)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Mezőkövesd a Lombard Pápa csapatát fogadta. A vendégek a 4. percben szereztek vezetést George Henri Griffiths találatával, majd a 31. percben ugyanő duplázott. A hazaiak a második félidőben ugyan megpróbáltak egyenlíteni, de még csak a szépítés sem sikerült nekik történetük első hazai élvonalbeli meccsén, így a pápaiak sikerükkel a tabella élére álltak.

Első hazai élvonalbeli mérkőzésén lépett pályára az a Mezőkövesd, amelyik az előző fordulóban megszerezte első NB I-es góljait és győzelmét. Ezek után nem csoda, hogy a kilátogató 2500 néző hazai sikert várt Véber György együttesétől az ellen a Pápa ellen, amely az előző bajnokságban csak az utolsó fordulóban tudta biztosítani idei élvonalbeli tagságát.

Csakhogy Tóth Bálint csapata megtáltosodott az idei bajnokságban, s az eddigi három fordulóban hét pontot szerzett. Most sem pepecseltek sokat a pápaiak, már a 4. percben vezetéshez jutottak, miután Kenesei Krisztián bal oldali beadását követően George Henri Griffiths bólintott hat méterről a kapu bal oldalába (0–1).

Az első negyedóra végén aztán Szűcs Lajos bravúrjain múlt, hogy nem született meg az egyenlítés, de előbb Farkas Balázs távoli, majd a kipattanóra lecsapó Balajti Ádám közeli lövését is védeni tudta. Újabb negyedóra elteltével azonban megduplázta előnyét a vendéggárda: Kenesei lövése után Szántai Levente még védeni tudott, de neki nem volt akkora szerencséje, mint korábban kapustársának, mert a kipattanóra Griffiths csapott le, s 14 méterről, középről, ballal a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–2).

Ezzel nagyjából le is csorgott az első félidő, s az eredmény, meg a mutatott játék alapján nem csoda, hogy Véber György a szünetben két játékosát is lecserélte, de mindennek csak annyi hatása volt, hogy a második félidő elején Quintero majdnem a vendégek harmadik gólját szerezte meg.

Nem sikerült a hazaiaknak megismételniük a múlt héten, Kecskeméten bemutatott jó játékot, s nemhogy helyzetbe nem sikerült kerülniük, de nem sokkal később Orosz Márk is csak kevéssel lőtt a kapu fölé. A mezőkövesdiek csak a csereként beállt Irhás Ignác lövését, illetve az ugyancsak csereember, Olasz Dénes fejesét tudták felmutatni ebben a játékrészben, de mindkettő elkerülte a kaput. Így aztán teljesen megérdemelten nyerte meg a meccset a Pápa, s állt a tabella élére.

Pazar kezdés: a Pápa a mezőkövesdi ünnepi meccs megnyerésével az élre állt (Fotó: MTI)