Felkészülés: emberelőnyben fordítani tudott a DVTK

2014.02.18. 14:47
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a szlovák élvonalbeli MFK Kosicét. A találkozón a kassaiak szerezték meg vezetést az első félidőben, ám a fordulás után emberelőnybe került a diósgyőri együttes, és fordítani tudott.

A Rajics – Vági, Vadász, Alves, Gohér – Egerszegi, Marjanovics, Nikházi – Batioja, Bacsa, Grumics összeállításban kezdő DVTK a 22. percben hátrányba került, ekkor Jan Novák lépett ki a bal oldalon és 14 méterről vette be a diósgyőri kaput, így a szünetben hátrányban volt a magyar csapat (0–1).Jan Novák lépett ki a bal oldalon és 14 méterről vette be a diósgyőri kaput, így a szünetben hátrányban volt a magyar csapat (0–1).

A 64. percben Peter Singlár lerúgta Barczi Dávidot, amiért megkapta második sárgáját a meccsen, így emberelőnybe került a DVTK. A 70. percben ki is használta a fórt a diósgyőri együttes: Gohér Gergő jobb oldali szabadrúgásába középen belepiszkált Futács Márkó, így a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (1–1).

A hajrában a győzelmet is kiharcolta Tomiszlav Szivics csapata: egy újabb Gohér-szabadrúgásból lett a gól, ezúttal Batioja érkezett és kilőtte a bal alsót (2–1).