Az FTC nagy pofonnal küldte Horvátországba a pécsieket

2013.02.02. 13:53
A pécsiek hiába vezettek, végül nagy zakót kaptak (Fotó: archív)
Felkészülési mérkőzésen a Ferencváros labdarúgócsapata Szekszárdon hátrányból fordítva 4–1-re legyőzte a PMFC-Matiast.

A zöld-fehérek egy sikeres spanyolországi túrát követően a Vác, majd a Szolnok ellen is diadalmaskodtak a felkészülési mérkőzések során, a pécsiek pedig a rovinji edzőtáboruk előtti utolsó hazai mérkőzésükre készültek.

A szekszárdi találkozó első lehetősége a zöld-fehérek előtt adódott, az első negyedóra végéhez közeledve Böde lövésénél Dibusznak bravúrral kellett szögletre tolnia a labdát, majd kisvártatva Grumics közeli erőtlen fejesét védte könnyedén Jova.

Nem sokkal később ismét Böde került a figyelem középpontjába, de rossz passza meghiúsította a helyzetet, majd a kezdőcsapatban helyet kapó próbajátékos, Aborah távoli löketét gond nélkül hárította Dibusz. Aborah mellett egyébiránt a szintén próbázó Lelo is a fővárosiak kezdőjébe került.

A pécsiek Grumics révén kísérletezgettek, aki a 23. percben még közelről a kapu mellé gurított, az első fél óra után viszont már nem hibázott, Jova hálójába belsőzött (1–0).

A félidő hajrájában Csukics egy szöglet után Böde lefejelt labdáját közelről a kapuba lőtte (1–1).

A fordulást követően a szünetben beálló Simon Attila kerülhetett volna helyzetbe, de Horváth Zsolt passza rövid lett számára.

Egy pécsi védelmi hibát Aborah használt ki – ismét egy Jenner-pontrúgás utáni Böde-fejes jelentette az előkészítést –, amivel megfordította a mérkőzést (1–2), majd alig több mint egy órányi játék után már kettővel mentek a zöld-fehérek: Jovanovics beadását a csereként beálló Perics fejelte be (1–3).

A hajrában előbb Perics ziccerét védte Sánta, majd a Böde helyét elfoglaló Zseravica távoli lökete kerülte el kevéssel a kaput.

Az utolsó percekben ismét megrezdült a pécsiek hálója, Otten távoli lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, kialakítva a 4–1-es ferencvárosi sikert jelentő végeredményt.

Érdekesség, hogy az utolsó 2012-es bajnoki fordulóban is hátrányból, akkor 0–2-ről győzte le (3–2) a Ferencváros a PMFC-t.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
PÉCS–FERENCVÁROS 1–4 (1–1)
Szekszárd
PÉCS. I. félidő: Dibusz – Lázár, Balogh, Krejci, Zeljkovic – Uzoma, Horváth A. – Nagy O., Szatmári, Dr. Horváth Zs. – Grumic. II. félidő: Sánta - Fodor, Krejci, Causic, Nagy J. – Uzoma, Lantos – Márkvárt, Wittrédi, Beke – Simon A.
FTC: Jova – Jovanovic, Otten, Lelo (Fell, a szünetben), Sváb – Gyömbér (Batik, 68.), Aborah – Somália (Perics, a szünetben), Csukics (Holman, 60.), Jenner (Orosz, 68.) – Böde (Zseravica, 72.)
G: Grumics (34.), ill. Csukics (45.), Aborah (53.), Perics (63.), Otten (88.)