Az ESMTK a Kaposvölgyét, a Barcs a Dunaújvárost verte

2007.11.11. 16:03
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a vasárnapra maradt négy találkozó közül a Nyugati csoportban nyert a két pályaválasztó, az ESMTK és a Barcs, előbbiek a Kaposvölgyét, utóbbiak a Dunaújvárost verték minimális különbséggel. A Keleti csoportban nem kísérte ilyen szerencse a házigazdákat, a Bőcs gólnélküli döntetlent játszott a Makóval, míg a Mezőkövesd-Zsóry 2-1-s vereséget szenvedett az Orosházától.
Az Orosháza Mezőkövesden is nyerni tudott
Czagány Balázs (archív)

Pesterzsébeten gólnélküli első felvonást követően Nikolics révén a szünetet követő második percben vezetést szereztek a vendégek, de a hazaiak 15 perc elteltével egyenlítettek, majd újabb majd’ negyedóra elmúlásával már a győztes találatot is megszerezték. Hatodszor nyert a bajnokságban az ESMTK - negyedszer hazai pályán -, a Kaposvölgye hatodszor szenvedett vereséget, ötödször idegenben.

Barcson Matus 37. percben lőtt gólja döntötte el a Dunaújváros elleni találkozót. Ötödik győzelmét könyvelhette el a Barcs - negyediket pályaválasztóként -, hetedik vereségét húzta be az újvárosi egylet, hatodszor vendégségben.

Mezőkövesden az 53. percig nem esett gólt a találkozón, akkor a vendég orosháziak Kerepeczki góljával előnyt szereztek, amelyet húsz perccel később meg is dupláztak. Bogdányi találatával négy perccel később szépítettek az addig gólképtelen hazaiak, de az egyenlítés már nem jött össze nekik. Tizenegyedik vereségét szenvedte el a Mezőkövesd – otthon az ötödiket, ahol így továbbra is nyeretlenek, negyedszer nyert az Orosháza, másodszor vendégként.

Kiegyenlített mérkőzésen igazságos eredmény születetett Bőcsön, ahol a hazaiak jobbára csak szenvedtek, a vendég makóiak pedig, akik a hajrában közel fertályórát emberelőnyben játszhattak, maximálisan elégedettek voltak az egy szerzett ponttal. A Bőcs és a Makó is a hatodik döntetlenjét játszotta a bajnokságban. Előbbi hazai pályán másodszor, utóbbi vendégként hatodszor lett gazdagabb egy-egy ponttal. A Makó nyolc idegenbeli fellépésén változatlanul egy vereséget gyűjtött be.

NB II, MÁSODOSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 14. FORDULÓ, KELETI CSOPORT:

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY - OROSHÁZA FC 1–2 (0–0)
Mezőkövesd, 400 néző. Vezette: Sápi (9) (Varga F., Szalai Z.)
MEZŐKÖVESD: Szalánczi 5 – Pázsit 5, Toplenszki 6, Vágó 6 – Ragó 6, Csatlós 5, Nyeste J. 6, Sándor Zs. 5, Sivák 5 – Bogdány 6, Olasz J. 5 (Somogyi –, 75.). Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
OROSHÁZA: Halász 6 – Kerekes 6, Pardi 6 (Sipka –, 83.), Futaki 6, Szabó N. 6 – Kerepeczki 6 (Lovas 5, 60.), Szeverényi 5, Petneházi 5, Mike 5, Buza 6 (Bakos –, 85.) – Koncz 5. Vezetőedző: Belvon Attila
Gólszerző: Kerepeczki (0–1) az 53., Buza (0–2) a73., Bogdány (1–2) a 77. percben
Vojtekovszki Csaba: Az ellenfél minden hibánkat kihasználta, mi pedig egy kivételével minden lehetőségünket elhibáztunk.
Belvon Attila: Egyszer minden rossz sorozatnak meg kell szakadnia. Nagy szükségünk volt a sikerre.

BŐCS KSC - MAKÓ FC 0–0
Bőcs, 200 néző. V: Takács J. (8) (Papp, Bendik)
BŐCS: Matkó 0 – Almási 6-2=4, Czipó 5, Molnár Zs. 5, Szakszon 6 – Jeney 5, Irhás 6, Kóka 6 (Varga Z. -, 64.), Siróczki 5 – Urbin 5 (Gaál -, 83.), Zsarnai 5 (Lengyel -, 61.). Vezetőedző: Tóth László
MAKÓ: Czirbus 0 – Béres 6, Dálnaki 6, Szamosszegi 6, Gévay 5 – Kovács N. 5 (Kulacsik 5, szünetben), Magyar 6, Kis K. 6, Podonyi 5 – Bány 5, Maróti 6. Vezetőedző: Kolozsvári János.
Kiállítva: Almási (77. p.)
Tóth László: Nehéz helyzetünk tükröződött az egész őszi szereplésünkben. Remélem, hogy ennél csak jobb tavasz következik.
Kolozsvári János: Megérte a sok utazás! Küzdelmes mérkőzésen rászolgáltunk a döntetlenre.

NB II, MÁSODOSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 14. FORDULÓ, NYUGATI CSOPORT:

ERZSÉBETI SMTK - KAPOSVÖLGYE VSC-NAGYBERKI 2–1 (0–0)
Ady Endre út, 200 néző. Vezette: Herbály P. (9) (Márton Zs., Sebestyén)
ESMTK: Bonica 6 – Schmatovich 5, Geraldo 6, Kővári G. 5, Takács A. 5 – Szőke L. 3 (Lázár P. 5, 30., Ökrös –, 90.), Marosfalvi 5, Füzi K. 7, Péter A. 4, Farkas A. 6 (Vörös D. –, 81.) – Ujhegyi 6. Vezetőedző: Menczeles Iván
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Jagodits 5, Becsiri 6, Vinicius 5, Juhász Gy. 4 – Huzmi 0 (Kerek 5, 13.), Szögedi 4 (Szabó Sz. –, 78.), Szabó L. 5, Godslove 5 (V. Nikolics –, 65.) – N. Nikolics 6, Horváth Gy. 5. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: N. Nikolics (0–1) a 47., Geraldo (1–1) a 62., Farkas A. (2–1) a 76. percben
Menczeles Iván: A mai mérkőzésen a küzdelem dominált, ebben úgy érzem jobbak voltunk. Győzelmünket Harot elnökúrnak ajánljuk, a mielőbbi gyógyulásáért.
Horváth Lajos: Futballra alkalmatlan körülmények között, példátlan egyéni fegyelmezetlenségek miatt csapatunk önmagát verte meg.

BARCSI SC - DUNAÚJVÁROSI FC 1–0 (1–0)
Barcs, 200 néző. Vezette: Király K. (7) (Kepe A., Husztár B.)
BARCS: Kuczkó 6 – Horváth Ádám. 6, dr. Matus 6, Györe 6, Pókos 6 – Kordé 5, Horváth A. 5, Fónai B. 5 – Kollega 5 (Tolnai 5, 58.), Szabó N. 6 (Kónya -, 90.), Koller K. 5. Vezetőedző: Dárdai Pál
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 6 – Vaskó 5, Szepessy D. 4 (Szepessy R. 5, 30.), Tóth T. 5, Riedl J. 5 – Micsko 5, Facsko B. 6, Nagy I. 5 (Heffler 5, 54.) – Pénzes 5, Szauter 6, Drozdik 6 (Czár -, 83.). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Matus (1–0) a 37. percben
Dárdai Pál: Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, amelyet megnehezítettünk a sok helyzetkihagyásunkkal.
Szepessy László: Játékban és gólhelyzetek kidolgozásában felülmúltuk az ellenfelet, balszerencsés vereséget szenvedtünk.
FC AJKA - KOZÁRMISLENY SE 0–1 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Ajka, 400 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (9) (Kovács Z., Deutsch Sz.)
AJKA: Szép 7 – Giron 5, Lakatos 5, Pákai 5, Béres 5 – Buzási 5 (Kovács G. –, 66.), Szilágyi 7, Pothárn 6, Gunther 5 (Fonnyadt –, 83.) – Varga I. 5 (Cseke 5, 57.), Csörnyei 5
Vezetőedző: Szabó Imre
KOZÁRMISLENY: Antal 6 – Suba 6, Finta 7, Éles 6, Tóth I. 6 – Fabiancsics 6, Tóth Z., 7, Hergenröder 5, Kutyáncsánin 6 (Laki 5, 60.) – Somogyi 5 (Morvai –, 85.), Lauer 5 (Tasselmajer –, 80.)
Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszserző: Tasselmajer (0–1) a 81. percben
Szabó Imre: – Hihetetlenül sokat tettünk a győzelemért, szerencsés körülmények között vitte el a három pontot a vendégcsapat.
Bene Ferenc: – Óriási munkával, lelkesedéssel és szervezettséggel játszottunk, értékes győzelmet arattunk.