Hazai pályán begyűjtötte a három pontot a Nyíregyháza

2007.05.05. 21:34
Begyűjtötte a számára oly fontos három pontot a Nyíregyháza csapata, így legalább vasárnapig három pontos előnyre tett szert a Karcagon pályára lépő Ferencvárossal szemben. Nyugaton a Siófok rangadót vesztett a Barcs ellen.
Montvai Tibor az Üllői út után a Kazincbarcika ellen is gólt szerzett
NS-archív
NS-archív
A Nyíregyháza a Kazincbarcikát fogadta a 24. fordulóban, és gyorsan magához ragadta az irányítást. Viszont a támadások közepette a védelem többször kinyílt, így a barcikaiak kontrázhattak, és Erdélyi Miklósnak többször is bravúrral kellett közbeavatkoznia.

A 18. percben viszont a hazaiak szereztek vezetést egy kontra után: kazincbarcikai szöglet után támadást vezettek a hazaiak, Vukadinovics betört a tizenhatoson belülre, ott viszont buktatták. Montvai lába nem remegett meg, biztosan értékesítette a büntetőt.

A félidő hátralévő része kiegyenlített játékkal telt, a második játékrészben azonban nagyon feljavult a nyírségi csapat, és Botló kapusnak többször is közbe kellett avatkoznia, hogy ne legyen nagyobb a hátrány.

A csereként beállt Lippai bombájával azonban már a hálóőr sem tudott mit kezdeni. A vendégek ráadásul a 69. percben Sebők kezezése után tíz emberre fogyatkoztak, de a nyíregyháziak sem tudták teljes létszámban befejezni a mérkőzést, a játékvezető Szilágyit azért állította ki, mert véleménye szerint a sárga lappal rendelkező támadó feldobta magát a tizenhatoson belül.

A Keleti-csoport többi mérkőzésein a Tuzsér egy hajrában szerzett góllal legyőzte a vendég Budafokot, amelynek azért nincs oka a szégyenkezésre, hiszen nyolc ifjúsági korú játékost küldött pályára Gelei Károly vezetőedző.

Vecsésen gyors gólváltással indult a mérkőzés, de a 70. percre a hazaiak már kétgólos előnyre tettek szert. Ekkor talán már a zsebükben érezhették a három pontot, de a szolnokiak a csereként beállt Tóth György révén az egyik pontot megmentették.

Meglepetésre az Orosháza hazai pályán szenvedett vereséget, mivel sok hibával játszott a Jászapáti ellen. A Jászberény félidőben még kétgólos vereségre állt, de utána feljavult, és megnyerte a Békéscsaba elleni mérkőzést. Döntetlen eredményt hozott a Baktalórántháza kecskeméti vendégjátéka, a vendégeknél a lecserélt Kozma József a levonulásnál kimutogatott a közönségnek, ezért a kiállítás sorsára jutott. ---- Nyugaton rangadót vívott egymással a Siófok és a Barcs, és a vendégcsapat az első félidő végére Koller és Fónai góljaival kétgólos vezetésre tett szert. A hazaiak csak a 92. percben tudtak szépíteni, de ez nem volt elég, hogy legalább pontot szerezzenek a megyei rangadón. Botos Antal, a hazaiak edzője mindenesetre Kassai Viktor játékvezetőben látta a vereségük okát.

Nem játszott jól a Soroksár, viszont szerzett két gólt, ezzel megverte a Balatonlellét.

A mosonmagyaróváriak is hiába szereztek vezetést, a Celldömölk Fonnyadt Balázs duplájával diadalmaskodtak. A vendégek edzője, Soós Imre elismerte, hogy jogosan nyert a Vas megyei csapat, hiszen együttese kritikán aluli teljesítményt nyújtott.

Nyert a Pápa is, Kiprich József csapata légiósai – elsősorban a brazil Roni – jó teljesítményének köszönhetően győzte le a Dunaújvárost.

A Budaörs idegenben jól helytállt a Felcsút otthonában, pedig Bálint Csaba kiállítása miatt a teljes második félidőt emberhátrányban játszotta. A győztes gólt a sok nagy csatát megélt hazai csatár, Földes Gábor szerezte.

A hatalmas esőzés miatt egy órás késéssel kezdődött Gyirmóton a Haladás elleni meccs. Hosszú ideig nem esett gól az összecsapáson, majd a 69. percben Rajos megtörte a jeget, és vezetéshez juttatta a Vas megyeieket. Nem sikerült azonban megtartani az előnyt, a csereként beállt Tóth Norbert ugyanis kiegyenlített. Hannich Péter, a hazaiak edzője reálisnak értékelte a döntetlent az irreális talajon, Artner Tamás viszont azon bánkódott, hogy a kihagyott helyzetek miatt győzelemtől estek el. ----
VECSÉSI FC - SZOLNOKI MÁV-MONDI 3–3 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Vecsés, 200 néző. Vezette: Takács J. (9) (Huszár, Szabó P.)
VECSéS: Bogdán 7 – Máj Z. 5, Hungler 5, Molnár I. 4, Molnár D. 5 – Szabó L. 5 – Pisont 5 (Czipper -, 64.), Csillag 5 (Csirinyi -, 81.), Menyhárt 5 – Faragó 5, Folmer 5 (Lukács B. -, 89.). Játékos-edző: Pisont István.
SZOLNOK: Rézsó 6 – Pintér L. 5, Mile 5, Balogh P. 5, Szalai B. 6 – Antal 6 (Nagy P. 5, 54.) – Almási 5, Remili 4 (Tóth Gy. 7, 54.), Szoboszlai 5, Gohér 5 – B. Tóth 5 (Benedek -, 73.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Gohér (2.), Folmer (5.), Szabó L. (62.), Menyhárt (70.), Tóth Gy. (75., 78.)
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS - KAZINCBARCIKA 2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1200 néző. Vezette: Pető P. (6) (Vígh T., Agócs J.)
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi 6 – Miskolczi 5, Ambrus 5, Cornaci 6, Bagoly 6 – Vukadinovics 5 (Sípos T. 6, 51.), Hegedűs T. 5, Madar 5 (George –, 79.), Lengyel 5 (Lippai 6, 57.) – Szilágyi 5–2=3, Montvai 6
Vezetőedző: Gálhidi György
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Hanák 5, Bányai 6, Kovács 5 – Engi 4 (Hegedűs D. –, 66.), Szögedi 5, Kerekes 5, Elek 0 (Kovács P. 5, 27.), Sebők T. 5–2=3 – Dávid 4 (Simkó –, 72.), Badalik 6
Vezetőedző: Kádár Zsolt
Gólszerző: Montvai (11-esből, 18.), Lippai (60.)
Kiállítva: Sebők (69.), Szilágyi (79.)
OROSHÁZA FC - JÁSZAPÁTI 1–2 (0–0)
Orosháza, 500 néző. Vezette: Bendik G. (7) (Kormányos G., Tóth L.)
OROSHÁZA: Tóth Z. 4 – Kerepeczki 5, Molnár R. 5, Futaki 5, Szabó N. 5 – Szeverényi 4 (Závoda -, 68.), Csiszár 5, Koncz 5 – Buza 4, Jakab 4 (Lovas -, 66.), Baranyai 4 (Pardi -, 64.). Vezetőedző: Belvon Attila
JÁSZAPÁTI: Tajti N. 7 – Tejnóra 7, Horváth R. 6 (Kóczián -, 86.), Kaszás 7, Nagy L. 6, Debreczeni 6 – Pázsit 6, Somodik 7, Kerékgyártó 7-2=5, Varga 5 (Kósa 6, 60.) – Kotula 7. Vezetőedző: Szabó András.
Gólszerző: Kotula (47.), Kaszás (62.), Buza (79.)
Kiállítva: Kerékgyártó (55.)
JÁSZBERÉNYI SE - BÉKÉSCSABA 3–2 (0–2)
A mérkőzés osztályzata: 4
Jászberény, 300 néző. Vezette: Sóthy (8) (Kiss Z., Beidek A.)
JÁSZBERÉNY: Papp 6 – Lukácsi 6, Majzik 6, Villányi 6, Bárkányi 4 (Szász 6, a szünetben) – Fekete G. 6, Molnár J. 7, Sinkó 7, Gulyás L. 6 – Potemkin 6, Németh Gy. 6.
Vezetőedző: Szabó Imre
BÉKÉSCSABA: Such 5 – Szenti 5, Briázs 6, Tóth-Kovács 6, Bogdán 6 (Cseke –, 76.) – Okos 5, Szilágyi 6, Dobi 5, Horváth T. 4 (Juhász –, 70.) – Pozsár 6, Lengyel 4 (Dani –, 72.)
Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Pozsár (39.), Bogdán (45.), Németh Gy. (51.), Gulyás L. (70.), Potemkin (88.)
KECSKEMÉTI TE - BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE 1–1 (0–1)
Kecskemét, 100 néző. Vezette: Kovács G. (5) (Viszokai, Vári)
KECSKEMéT: Nagy Zs. 5 – Gyagya 5, Vass 6, Barna Zs. 5 (Lungu –, 71.), Farkas I. 6 – Hegedűs 5, Kurucsai 5 (Kása 5, 58.), Kovrig 6, Rezes 5 (Ábel –, 84.) – Csordás 5, Yannick 5
Vezetőedző: Török László
BAKTALóRáNTHáZA: Petranics 5 – Király 6, Szenes 5, Bodnár 5, Ignácz 5 – Kozma A. 6 (Illés –, 77.), Szűcs 5, Rákóczi 5, Pálvölgyi 5 (Márkus –, 92.) – Ádámszki 6 (Szabó R. –, 89.), Kozma J. 5–2=3
Vezetőedző: Madalina György
Gólszerző: Kozma A. (37.), Farkas I. (88.)
Kiállítva: Kozma J. (mutogatott a közönségnek lecserélésekor, 82.)
TUZSÉR ERDÉRT SE - BUDAFOKI LLC 1–0 (0–0)
Tuzsér, 500 néző. Vezette: Nagy R. (8) (Fehér Gy., Márkus T.)
TUZSÉR: Balogh Z. 0 – Mező 5, (Gergely -, 65.), Cséke 6, Dancs B. 5, Baka 6 – Csobán 5, Szilágyi K. 6, Iván A. 5, Kóka R. 5 (Babjak 6, a szünetben) – Krajnc 6, Fodor A. 6 (Rab -, 77.). Vezetőedző: Révész Attila
BUDAFOK: Eszterházi 6 – Fejős 5, Füzi K. 6, Hacker 6, Kővári 5 – Rétsági 5, Lovrencsics 6, Ezechi 4, Lázár 5 (Urbán -, 78.) – Sipos Á. 5, Vörös 4 (Németh J. -, 91.). Vezetőedző: Gelei Károly
Gólszerző: Krajnc (83.)
---- 7
CELLDöMöLKI VSE - MOSONMAGYARóVáRI TE 2--1 (0--0)
Celldömölk, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (7), Deutsch, Szalai Zs.
CELLDöMöLK: Szép 6 -- Sallér 5, Fodor 6, Győrvári 6, Németh A. 5 -- Zsömlye 5, Palkovics 5, Fonnyad 7 (Szalay T. --, 91.) -- Tóbiás 5 -- Mongonelli 5, Marjus 5 (Vánkos --, 90.)
Vezetőedző: Szentgyörgyi József
MTE: Kovács K. 7 -- Kovács Sz. 5, Kozmér 5, Tóth G. 5, Pála 5 -- Mörtel 5 (Szabó R. --, 76.), Szabó L. 5--2=3, Schafranek 6, Laki B. 5 -- Kertész 5, Burkus 5
Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Schafranek (57.), Fonnyadt (72., 75.)
Kiállítva: Szabó L. (77.)
SOROKSÁR SC - BALATONLELLE 2–0 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Haraszti út, 150 néző. Vezette: Tóth A. (6) (Nagy I., Schuszter R.)
SOROKSÁR: Szántai 6 – Hauser 5, Hegedüs N. 6, Hegedüs Cs. 5, Janta 5 – Németh T. 5, Burzi 6, Hajdú S. 4 (Ferenczi –, 65.), Hidvégi 4 (Héray –, 70.) – Gábor 4 (Gasparik –, 86.), Dudás 5
Vezetőedző: Elekes József
BALATONLELLE: Országh 5 – Himics 5, Kenéz 5, Balogh A. 4, Vég 5 – Takács Gy. 4 (Galgoczi –, 74.), Valla 6, Földes I. 4 (Garics 4, a szünetben), Petronovics 5, Graszl 6, Hajdú M. 4
Vezetőedző: Kolovics Zoltán
Gólszerző: Burzi (41.), Héray (91.)
BFC SIÓFOK - BARCSI FC 1–2 (0–2)
Siófok, 600 néző. Vezette: Kassai (4) (Erős, Vámos)
SIÓFOK: Hegedűs L. 7 – Miklósvári 4–2=2, Sütő 5 (Tusori 5, 45.), Forgács 5, Köntös 6 – Eugene 4 – Sipos 5 (Horváth B. –, 70.), Kecskés 6, Melczer 6, Ladóczki 5 (Gajda 5, 45.) - Fülöp 4–2=2. Vezetőedző: Botos Antal
BARCS: Kuczkó 6 – Miskovics 5, Márton 5, Matus 6, Kónya 7 – Horváth Á. 6, Horváth D. 6 – Tolnai 6, Fónai 7 (Rácz –, 74., Lutz –, 91), Vass 7 – Koller 6 (Kordé 5, 58.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Koller (35.), Fónai 837.), Horváth B. (92.)
Kiállítva: Miklósvári (85. p.), Fülöp (90. p.)
LOMBARD PÁPA THERMÁL FC - DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 2–0 (1–0)
Pápa, 700 néző. Vezette: Király G. (8) (Raff T., Péter T.)
PÁPA: Szűcs L. 7 – Buzás 6, Lipták 6, Farkas A. 6, Geri t. 6 – Győri 5 (Ornoch –, 73.), Tóth G. 5, Roni 7, Vasic 5 (Vituska –, 73.) – Welton Silva 5, Fabinho 5 (Szabó II Z. –, 80.)
Vezetőedző: Kiprich József
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 5 – Szabó G. 5 (Szauter 5, a szünetben), Facskó 6, Tóth t. 6, Barics 5 – Reidl 5, Micskó 6, Pénzes 5, Lipusz 5 (Drozdik –, 80.) – Tarcsa 5 (Czár –, 80.), Szepessy A. 5
Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Roni (41., 75.)
FELCSÚT SE - BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
Felcsút, 500 néző. Vezette: Veizer (7) (Kelemen, Tóth I.)
FELCSÚT: Kozma 0 – Szalai T. 6, Szirtesi 5, Koljenovic 5, Fodor 6 – Domján 6, Imrik 5 (Farkas J. 6, 54.), Gálos 5, Móri 5 (Bojtor –, 91.) – Hevesi-Tóth 5, Földes 6 (Székesi –, 78.)
Vezetőedző: Urbán Flórián
BUDAÖRS: Totka 6 – Pleván 5, Vígh A. 6, Bálint 5–2=3, Mogyoróssy 5 – Nagy R. 5 (Rontó –, 90.), Lászka 5, Törőcsik 4 (Nagy S. 5, 46.), Bencze 5 – Tüske 5, Pálinkás 5 (Papp G. –, 78.)
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Földes (65.)
Kiállítva: Bálint (45.)
GYIRMÓT SE - SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (0–0)
Győr-Gyirmót, 500 néző. Vezette: Solymosi P. (9) (Lémon O., Takács G.)
GYIRMÓT: Sánta 6 – Földes 5, Radics 5 (Burányi –, 74.), Pék A. 6, Szabó Cs. 6 – Bieder 5 (Tóth N. –, 71.), Török Z. 5, Horváth R. 6, Polyák 5 (Németh L. 5, 56.) – Oross 6, Granát 5
Vezetőedző: Hannich Péter
HALADÁS: Sipos G. 6 – Guzmics 6, Subitz 6, Balassa 6, Tóth P. 6 – Nagy G. 5, Kaj 5, Rajos 6, Sipos N. 6 (Finta –, 76.) – Hegyi 5 (Mihalecz –, 74.), Andorka 6