A Szpari ikszelt a Szegeddel, győzött az ETO és a Vasas, gálázott a Honvéd

2024.03.17. 19:03
Zsinórban harmadik meccsén maradt nyeretlen a Szpari (Forrás: Nyíregyháza Spartacus)
Vasárnap teljes fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. A 25. kör rangadóján, kora délután a Nyíregyháza 0–0-ra végzett a Szegeddel, a Vasas Tóth Milán duplájával Gyirmóton diadalmaskodott, a Honvéd négy gólt szerezve verte meg a Soroksárt. A BVSC három góllal küldte haza a Barcikát, az Ajka ikszelt Siófokon, a Misleny az Óvárt verte meg. Késő délután az ETO könnyedén győzött a Haladás vendégeként, a Tiszakécske ikszelt a Budafokkal, a Csákvár pedig egy hajrágóllal verte meg az egyre nagyobb bajba kerülő Pécset.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 550 néző. Vezette: Kovács Imre (Aradi József, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Temesvári (Gengeliczki, 84.) – Farkas B., Sigér Á., Kesztyűs B., Nagy B. – Kovácsréti, Novák Cs. (Beke, 81.), Gresó. Vezetőedző: Tímár Krisztián
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Kővári – Haris (Nyári, 90+3.), Márkvárt – Papp Á. (Óvári, 83.), Bíró B., Palincsár – Borvető (Gajdos, 87.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Kiállítva: Simon A. (a kispadról) az 51. percben
Tímár Krisztián: – Próbáltunk a Budafok elleni hibánkból tanulni, és ezúttal a jobbik arcunkat mutattuk. Az első félidőben nagy fölényben futballoztunk, sok szép támadást vezettünk. A mérkőzés rangadóhoz méltó iramot hozott. Sajnos nem tettük fel az „i”-re a pontot, mert nem szereztünk gólt, de a játék képe biztató volt, jól játszottunk egy jó csapat ellen, ami azért is örömteli, mert a sérültek és az eltiltottunk helyére belépő játékosok jó teljesítményt nyújtottak.
Alekszandar Sztevanovics: – Nem nyújtottunk jó teljesítményt. Nehéz volt a pálya talaja, amihez rosszul alkalmazkodtunk, lassan járattuk a labdát, körülményesen építettük a támadásainkat, és a párharcokban sem voltunk jók, kemény ellenféllel találtuk magunkat szemben. Kevés helyzetet alakítottunk ki, aminek meg kell vizsgálni az okait. Szerettünk volna három pontot szerezni, de összességében a döntetlennel sem lehetünk elégedetlenek.

SZOMBATHELYI HALADÁS–ETO FC GYŐR 1–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 1290 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V. (Horváth A., 74.), Jagodics M., Csonka B., Bolla G. (Beronja, a szünetben) – Zvekanov, Szakály A. (Horváth R., a szünetben) – Mohos (Szijjártó, 61.), Rácz B., Erdei C. – Kelemen M. (Pintér F., 61.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Vianna – Tóth R. – Diarra (Huszár, 72.), Bumba (Vingler, 82.), Csontos D. (Boschilia, a szünetben), Skvarka (Riquelme, 85.) – Kröhn (Hamed, 82.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerzők: Bumba (11-esből, 0–1) a 12., Kröhn (0–2) a 71., Szépe (0–3) a 90., Beronja (1–3) a 90+1. percben
Kiállítva: Rácz B. a 11. percben
Alekszandar Jovics: – Már a meccs elején emberhátrányba kerültünk, a Győr pedig van annyira jó csapat, hogy ezt ki is használja.
Kuznyecov Szergej: – Hamarabb is eldönthettük volna a három pont sorsát, megvoltak hozzá a helyzeteink.

GYIRMÓT FC GYŐR–VASAS FC 1–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1025 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szalai Dániel, Nagy Viktor)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Kicsun, 66.), Csörgő V., Hudák D., Szegi – Hajdú Á., Kovács M. (Erdei M., 90.) – Soltész D., Madarász (Molnár J., 90.), Medgyes Z. – Adamcsek (Polgár, 66.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Baráth B. (Ódor, 66.) – Bakti (Girsik A., 87.), Urblík J., Hidi M. S., Doktorics (Bukta, 87.) – Radó (Holender, 61.), Tóth M., Berecz. Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Tóth M. (0–1) a 21., Medgyes Z. (1–1) a 81., Tóth M. (11-esből, 1–2) a 89. percben
Kiállítva: Soltész D. a 90+2. percben
Tamási Zsolt: – A mérkőzés elején túlságosan tiszteltük a Vasast, sok technikai hibát követtünk el. Az egyenlítés után az is benne volt a mérkőzésben, hogy nyerhetünk, de nem sikerült.
Gera Zoltán: – Sok helyzetet alakítottunk ki az első félidőben, míg a fordulás után passzívvá váltunk, folyamatosan nyomás alatt voltunk – most lesz két hetünk arra, hogy javítsunk ezen a hibán.

BUDAPEST HONVÉD–SOROKSÁR SC 4–1 (3–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 2588 néző. Vezette: Derdák Marcell (Horváth Zoltán, Ország Péter)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Benczenleitner (Kulbachuk, 79.) – Keresztes N. (Bocskay, 68.), Nyitrai, Lőrinczy (Adorján, 68.) – Kerezsi, Holman (Bobál G., 79.), Krajcsovics (Kundrák, 68.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SOROKSÁR: Mergl – Vági (Németh E., a szünetben), Say, Króner, Pintér D. (Vincze Á., a szünetben) – Tóth A., Vass Á. – Varga Z. (Borbély, 63.), Köböl (Hajdú R., a szünetben), Gálfi (Varga I., 74.) – Korozmán. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Nyitrai (1–0) a 23., Kerezsi (2–0) a 33., Kerezsi (3–0) a 36., Lőrinczy (4–0) az 53., Korozmán (4–1) a 88. percben
Csertői Aurél: – Az első perctől uraltuk a meccset. Az első félidőben támadásban és védekezésben is jók voltunk, a másodikban a negyedik gólunk után már a labdatartásra törekedtünk.
Lipcsei Péter: – Lefutballoztak minket a kispestiek az első félidőben, mert nem tartottuk be, amit megbeszéltünk. Sokkal jobban játszott a Honvéd.

BFC SIÓFOK–FC AJKA 1–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Katona Balázs (Bertalan Dávid, Ring Kevin)
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Vékony – Major G. (Svedjuk, 67.), Gyurkits (Girsik Á., 84.), Posztobányi (Nemes, 84.), Kitl M., Debreceni Z. (Kovács B., 67.) – Németh B. (Schildkraut, 67.), Dénes. Vezetőedző: Dragan Vukmir
AJKA: Szabados I. – Tóth G. (Horváth P., 77.), Kenderes, Jagodics B., Csemer – Tajthy T. (Nagy K., 63.), Fiáth (Babos B., a szünetben) – Zsolnai R., Csizmadia Z. (Görgényi, 81.), Borsos F. (Pantovics, a szünetben) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Major G. (1–0) a 26., Babos B. (1–1) az 59. percben
Dragan Vukmir: – Jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetet is kidolgoztunk, ennek eredményeként sikerült megszereznünk a vezetést az első félidőben. A második játékrészben az egyenlítés után az Ajkának is több lehetősége adódott.
Schindler Szabolcs: – Az első huszonöt percben nagyon rosszul játszottunk, hátrányba is kerültünk. A szünetben sikerült változtatnunk a játékunkon, gyorsan egyenlítettünk, s az utolsó húsz percben volt három meccslabdánk is, amiket sajnos nem tudtunk gólra váltani.

BVSC-ZUGLÓ–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–0 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út, 283 néző. Vezette: Takács Tamás (Dobos Dávid, Vrbovszki Pál)
BVSC: Csenterics – Poór (Nagy J., 59.), Vinícius, Deutsch B., Király Á. – Hidi P., Tóth K. (Szilágyi M., 89.) – Ihrig-Farkas, Mitrovics (Nwachukwu, 89.), Kelemen P. (Tóth M., 83.) – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Dobozi (Pekár L., 72.)  – Ternován, Csatári, Varga J., Kártik (Ádám F., 72.), Süttő (Kurdics, 38.) – Pethő (Vincze D., 83.), Pinte P. (Gante, 72.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Bacsa P. (1–0) a 12., Ihrig-Farkas (2–0) a 33., Mitrovics (3–0) a 65. percben
Szekeres Tamás: – Voltak a meccsnek fordulópontjai, amelyekből mi jöttünk ki jobban – ideje volt, hogy így alakuljon, mert korábban az ellenfeleink jöttek ki ezekből a szituációkból jobban. Végre a csapat a tudásának megfelelően játszott, és jól használta ki a helyzeteit. Először ment a pulzusom százhúsz alá…
Csábi József: – A nehéz talajon az első tíz percben kivégezhettük volna az ellenfelet, utána azonban megváltozott minden. Érthetetlen az idegenbeli teljesítményünk, nagy kérdőjel ez a játék előttem is. Jól jön a szünet, lesz dolgunk a szakmai stábbal, rendezni kell a sorokat.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 700 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E., Major S. – Molnár Á. (Nagy M., 70.), Tóth Z. (Daru, 58.), Kirchner (Bor, 82.) – Horváth P. (Schuszter, 70.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita, Czingráber, Tullner, Horváth K. – Vukaszovics, Radics (Gáncs, 82.) – Máris, Szabó B. (Bekker, 82.), Csóka D. (Illés D., 66.) – Puhtyejev (Szendeff, 66.). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Kirchner (1–0) a 36., Daru (2–0) a 64., Radics (2–1) a 68. percben
Aczél Zoltán: – Nekem szebb születésnapi ajándék nem kell, mint ez a győzelem. Az utolsó tíz perc mindig nehéz, de most túléltük.
Nagy Ádám: – Ennyi helyzetet talán még sohasem alakítottunk ki! Bár pontot nem szereztünk, nekünk már más célokat kell követnünk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 1–0 (0–0)  – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Zelizi Szalai P. (Nahirnij, 56.), Babós L., Karacs, Murka Ominger, Mészáros D., Szakály D. Tamás N. (Jablonszkij, 81.), Nagy Z. (Simon A., 64.), Gazdag V. (Dusinszki, 64.). Vezetőedző: Tóth Balázs
PMFC: Varasdi Miknyóczki, Rácz L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 82.) Lacza (Vas B., szünetben), Terbe, Hudák M., Szabó M. Gera Z. (Rácz B., 56.), Harsányi I. (Tóth-Gábor, 90.). Megbízott edző: Czinkon Szabolcs
Gólszerző: Simon A. (1–0) a 89. percben
Tóth Balázs: – Helyenként egészen jól játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, de ki is hagytuk azokat. Szerencsére van egy Simon Andrásunk, aki az utolsó percben megmutatta, hogyan kell gólt szerezni. Fontos győzelmet arattunk.
Czinkon Szabolcs: Igazi ki-ki meccset vívtunk. Hiába szereztünk a második félidőben szabályos gólt, nem mindenki látta úgy… A találkozó összképe alapján akár egy pontnál is többet érdemelhettünk volna.

TISZAKÉCSKEI LC–BUDAFOKI MTE 2–2 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (ifj. Varga Gábor, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Szőr, Fodor F. (Gyurján B., 65.), Grünvald – Kállai (Kovács K., 65.), Bertus, Bencze M. (Takács T., 84.), Lehoczky – Czékus (Szekér, 65.), Torvund, Zamostny. Vezetőedző: Kis Károly
BUDAFOK: Gundel-Takács – Nándori (Horváth O., 38.), Fekete M., Lorentz, Kalmár O. (Németh M., 72.) – Csonka A., Oláh B. – Merényi, Kovács D. (Pintér Á., 82.), Soltész I. – Zsóri (Elek B., 82.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Bencze M. (1–0) a 11., Zsóri (11-esből, 1–1) az 50., Oláh B. (1–2) az 58., Zamostny (11-esből, 2–2) a 71. percben
Kis Károly: – Sajnos a Budafok meg tudta fordítani a találkozót, mert két végzetes hibát is elkövettünk. Számunkra az egy pont túl sokat nem jelent. Csalódott vagyok, mert nem nagyon akar összejönni a győzelem.
Dajka László: – Az első félidőben több góllal kellett volna vezetnünk, óriási ziccerek maradtak ki. Sikerült megfordítani a mérkőzést, jobban futballoztunk, mégis meg kellett elégednünk a döntetlennel.