Gomes szerint a Vidi magát okolhatja a vereségért

2013.04.08. 10:45
A hajrában forrtak az indulatok a DVTK–Videoton meccsen (Fotó: Grnák László)
Tegnap két parázs meccsel zárult a labdarúgó NB I 22. fordulója. Nézzük, hogyan értékelték a Honvéd–DVSC-Teva (2–2) és a DVTK–Videoton (2–1) meccseket a szakvezetők.

GOMES: 21 PERCET AZ ELLENFÉLNEK AJÁNDÉKOZTUNK, EZ ELÉG VOLT A GYŐZELMÜKHÖZ – DVTK–VIDEOTON 2–1

A Videoton tegnap hiába játszott támadó szellemben, hiába lőtt többet kapura, mint a DVTK, a fehérváriak egy kivételével kihagyták helyzeteiket. José Gomes vezetőedző szerint csak saját magukat okolhatják vereségért.

„Ilyen a futball. Odaadtuk nekik az első huszonegy percet, s ezalatt lőttek két gólt. Ezután sok helyzetet kialakítottunk. A szünetig teljes kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és sokszor lőttünk kapura, gólt kellett volna szereznünk. Sajnos azonban ez nem sikerült, de gratulálnunk kell a Diósgyőrnek. A mérkőzés elején a játékosaim hozzáállása nem volt a legjobb. Ha nyerünk három meccset, s ezalatt 14 gólt szerzünk, akkor is két lábbal a földön kell maradnunk, s nem szabad azt hinni, hogy mi vagyunk a legjobbak a világon. Ettől függetlenül megérdemeltük volna a döntetlent. Persze ez nem katasztrófa, tegnap sem mi voltunk a világ legjobbja, de most sem mi vagyunk a világ legrosszabbja” – mondta a lefújást követően a fehérváriak portugál mestere a Sport Tv-nek.

„Annyiban vagyok bosszús, hogy az első huszonegy percet az ellenfélnek adtuk, és ez elegendő volt a hazaiaknak a győzelemhez. A jövőben a hasonló helyzeteket ki kell küszöbölnünk, hogy ez ne fordulhasson elő. A második félidőben ellenőrzésünk alatt tartottuk a mérkőzést, de magunknak köszönhetjük, hogy pont nélkül maradtunk – tette hozzá a meccset követő sajtótájékoztatón Gomes, aki azt is elmondta, hogy a DVTK játéka nem okozott számára meglepetést. – Semmivel sem lepett meg, Rudolf Gergelyt ismertem a Panathinaikoszból, és Tisza Tiborról is volt információm, nagyszerű támadó. A második félidőben ellenőrzésünk alatt tartottuk a mérkőzést, de magunkat okolhatjuk, hogy pont nélkül maradtunk.”

Szentes Lázár, a DVTK szakmai igazgatója csapat teljesítményét a sajtótájékoztatón így foglalta össze: „Végre az első félidőben jól futballoztunk, a másodikban pedig jól harcoltunk.”

A szakember a meccs után ugyanakkor kiemelte kapusa, a büntetőt is hárító Ribánszki László produkcióját.

„Laci nagyon jól védett, a múlt héten a mérkőzés nem sikerült neki olyan jól, de ma nagyon jó volt. Nagy csata volt, tudtuk, hogy a Videoton jó csapat, de az elején sikerült őket meglepnünk a gólokkal. Tudtuk, hogy a második félidőben jönni fognak, nem álltunk be védekezni, de benyomtak minket. Óriási kapusbravúrral sikerült itthon tartanunk a három pontot” – mondta Szentes Lázár, a DVTK szakmai igazgatója a Sport Tv-nek.

A mérkőzés végén kissé elszabadultak az indulatok, a fehérvári játékosok több esetet is reklamáltak Szabó Zsolt játékvezetőnél. Szemtanú szerint Szabó Zsolt állítólag fojtogatni kezdte az egyik reklamálót, Juhász Rolandot. Megkeresésünkre egyelőre a fehérvári klub nem kommentálta az esetet, míg a Magyar Labdarúgó-szövetségtől (MLSZ) megtudtuk, hozzájuk semmilyen beadvány nem érkezett ezzel kapcsolatban.

„SOK HELYZETET KIHAGYTUNK”; „NEM CÉLOZTUNK PONTOSAN” – BP. HONVÉD–DVSC-TEVA 2–2

A 2–2-es döntetlennel végződő Honvéd–Debrecen meccs után egyik szakvezető sem lehetett maradéktalanul elégedett.

„Sok helyzetet kihagytunk… A meccs előtt tisztában voltunk vele, hogy az egyik legjobb magyar csapat lesz az ellenfelünk, mégis bosszant, hogy ennyi lehetőséget kihasználatlanul hagytunk. Összességében azt mondom, hogy jó meccset játszottunk, és ennek örülök – nyilatkozta a Honvéd trénere, Marco Rossi. A szakember a jövőről is beszélt annak kapcsán, hogy öt akadémista is pályára lépett csapatában.

„Hogy a Honvéd jövőjét a fiatalok jelentik, az biztos. Nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy nagyon sok jó játékos edződik az akadémián. Különösen az 1992–1993-as korosztályban sok a tehetség – ami a Kispesten zajló utánpótlás-nevelést dicséri. Ha lépésről lépésre haladunk, két-három éven belül fiatalokkal lehet tele a Honvéd” – mondta az olasz edző.

És hogy két-három év múlva ki irányítja a csapatot? „Azt még nem lehet tudni. Majd kiderül…” – válaszolta Rossi.

A debreceniek vezetőedzője, Kondás Elemér a rossz kezdést követő javulásról és érdekes tizenegyesről beszélt.

„Valóban nem indítottuk jól a mérkőzést. Azt gondoltuk, hogy a Honvéd hazai pályán támadólag lép fel, de azzal nem kalkuláltunk, hogy mindjárt az ötödik percben gólt kapunk. Sajnos a kipattanó labdára rosszul reagáltunk. A kapott gól után próbáltunk többet támadni, és ennek köszönhetően a szünetig meg is fordítottuk az állást. Sőt, a második félidőt egészen a – fogalmazzunk így – érdekes tizenegyesig uraltuk, ellenfelünknek addig helyzete sem akadt. Emberhátrányban is próbáltuk megnyerni a meccset, helyzet mindkét kapu előtt volt – a kispestiek szerencsére, mi sajnos nem céloztunk pontosan” – utalt Kondás Nagy Zoltán és Davide Lanzafame esetére, amelyet Farkas Ádám lerántásként ítélt meg, a debreceni játékos piros lapot kapott, a Honvéd pedig tizenegyest.