Az MTK simán, 3-0-ra legyőzte az Egert

2013.04.06. 18:30
A labdarúgó NB I 22. fordulójában az MTK simán, 3–0-ra legyőzte az Egert a váci stadionban. A vendégeknél Kanta József duplázott.

Az MTK játszi könnyedséggel legyőzte az Egert (Fotó: Havran Zoltán)

A 22. fordulót megelőzően az Eger zsinórban nyolc bajnokin kapott ki, szombaton pedig a tabella második helyén tanyázó MTK-t látta vendégül váci albérletében.

A három pont sorsát Garami József együttese – amelynek kapuját a sérült Hegedüs Lajos helyett az NB I-ben debütáló Federico Groppioni védte – tulajdonképpen pár perc alatt eldöntötte. Az MTK a kezdő sípszótól kezdve látványos, gyors támadófutballt játszott, amihez az Eger csak statisztálni tudott.

Már a negyedik percben zörrent az egri háló, amikor Vass Patrik szép mozdulattal pörgetett Darko Brljak felett. A folytatásban pedig Kanta Józsefék játszi könnyedséggel alakították ki helyzeteiket.

A 17. percben a csapatkapitány, Kanta maga harcolt ki tizenegyest, majd higgadtan értékesítette is azt. A szünet előbb pedig szemet gyönyörködtető támadás végén Vadnai Dániel elegánsan löbbölt a lendületből érkező Kanta elé, aki szépen átemelte a labdát Brljak felett. 0–3

A háromgólos félidei előny teljesen megérdemelt volt az MTK részéről, az Eger egy-két gyenge átlövésen és néhány veszélytelen beadáson kívül nem igazán tudott feladatot adni a budapestiek olasz kapusának. Az MTK fiataljai pedig elegáns cseleikkel még színesebbé tették a találkozót, Vass Patrik például a legendás Zinedine Zidane-t idézte marseille-i rulettjével.

A kilátogató 300 néző a lelátón a másik csapat drukkereinek létszámát kritizálták leginkább, az MTK-fanatikusok pedig már az NB II Keleti csoportjába kántálták a hontalan egrieket – igaz, a következő szezonban már csak egycsoportos lesz a másodosztály, no meg az Eger még nem esett ki az élvonalból...

Fordulás után az MTK már nem rohamozott olyan erőkkel, mint az első játékrészben. Az Eger pedig igyekezett támadólag fellépni, de a vendégek védőharmadában rendre elfogyott Németh Norberték tudománya, ami Mészáros Ferenc vezetőedzőnek nagyon nem tetszett.

A „hazaiaktól” Marko Vidovics lőtt nem sokkal a léc fölé, a szünetben csereként beálló Szabó Bence pedig fordulásból próbálkozott erőtlenül.

A hajrában egy-két Németh-lövéstől eltekintve nem sok minden történt, az MTK a második játékrészben már nem akarta magát megerőltetni.

Az Eger immáron 382 perce nem tudott betalálni az NB I-ben, ráadásul egyhuzamban kilencedik vereségét szenvedte el. Az MTK sorozatban harmadik bajnokiján sem kapott gólt.