Négygólos döntetlen a Debrecen kispesti vendégjátékán

2013.04.07. 16:20
A labdarúgó NB I 22. fordulóban a címvédő DVSC-Teva a Budapest Honvédhoz látogatott, és fordulatos, végig nyílt mérkőzésen 2–2-re végzett vele.

Négy gólt, egy kiállítást és nagy küzdelmet hozott a mérkőzés (Fotó: Szabó Miklós)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Teljesen mindegy, melyik csapat hányadik helyen áll, minden mérkőzés nagyon fontos, mint ahogy ez is az lesz – vezette fel kispesti vendégjátékukat Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője, aki azért minden bizonnyal sokat böngészte a tabellát a bajnoki előtt, így tudván tudta: ha nem nyernek, lépéshátrányba kerülnek a dobogóért folyó harcban. A sérült, illetve eltiltott Vernes Richárd, Baráth Botond kettős nélkül felálló hazaiak csúszást és mászást ígértek a mérkőzés előtt, no és revánsot az őszi vereségükért.

1976, Béla Bodonyi

Mi tagadás, egyik csapat sincs éppen bombaformában, noha a tabella ötödikjéről és hatodikjáról beszélünk, talán ezért is látogattak ki meglepően kevesen a mérkőzésre.

Amelyen nem sokat kellett várnunk az első gólra: az ötödik percben a vendégek kapusa, Verpecz István nagyon rossz helyre ütötte ki Délczeg Gergely lövését, a jó helyen álló Nagy Gergő pedig 10 méterről a bal alsóba helyezett. 1–0

Próbált gyorsan egyenlíteni a DVSC, emiatt kedvükre kontrázhattak a fővárosiak, de egy Délczeg- és egy Nagy Zoltán-lövést láthattunk csak a következő negyedórában, majd Hervé Tchami fejelt az ötös elől a léc fölé.

Délczeg egyébként hamar eldönthette volna a mérkőzést, de a 20. percben harmadik helyzetét is kihagyta: az ötös elől úgy lőtte el a labdát, hogy az a kapu előtt elkerült két kispestit, majd a bal alsót is.

Az egész NB I egyik legjobb középső védője, Alekszandar Ignjatovics sem sokkal tévesztette el a kaput, de emiatt aligha bánkódott, lévén egy beadás után véletlenül saját „ketrecét" vette célba. A 34. percben már nem volt kegyelem a kapusnak: Ferenczi János beadása után Pölöskey Péter hat méterről a jobb felsőbe fejelt. 1–1

A félidő utolsó ziccere a hazaiaké volt, de Lanzafame tekerése elsuhant pár centiméterrel a jobb felső mellett, a Debrecennek viszont a kapu felületére tartó lövés sem kellett a vezetés megszerzéséhez: a 44. percben Adamo Coulibaly beadását Bódi Ádám tette kapura közelről, de nagyon rosszul, szerencséjére érkezett Alekszandar Ignjatovics, és öt méterről a kapuja közepébe pörgetett. Öngól: 1–2!

A szerb védőből remek csatár válna: két kapura lövés kellett neki egy gólhoz...

...ELESETT EGY FŰSZÁLBAN!
A vendégek egyik fiatal, tehetséges játékosa (nevét fedje jótékony homály) remek helyzetben vitte a labdát a kapu felé, amikor nemes egyszerűséggel elesett, ugyanis a földbe rúgott. Lehet, nem ezért, de Kondás gyorsan lecserélte.

A szünetben egy világklasszis védő és egy remek középpályás is szerepet kapott: sajnos nem becsérték őket, hanem Gyimesi László, a Honvéd ötszörös bajnok, sokszoros válogatott futballistája és Buzánszky Jenő, az Aranycsapat legendája emlékezett meg másokkal együtt Puskás Ferencről.

Langyosan kezdtek a csapatok az egyre csípősebb délutánban, és ezt (a nézők után) Marco Rossi unta meg először: lecserélte mindkét támadóját, beküldve a Leonardo Martínez, Pilip Holender kettőst. Húsz percet kellett várni a második játékrészben az első helyzetre, Pölöskey éles szögből leadott bombáját tornászta ki a rövid sarok elől gyönyörű mozdulattal Kemenes Szabolcs.

A szürkeségbe a 75. perc hozott színt, Lanzafame eljátszott egy lerántást a 16-oson belül, Nagy Zoltán piros lapot kapott – a büntetőt pedig Leonardo Martínez magabiztosan értékesítette. 2–2!

Tény, az egykori kispesti védő hozzáért picit kézzel az olaszhoz, aki ellenben teljesen váratlanul akkorát homorított, hogy kis híján eltört a gerince...

Rossi a támadó, Bobál Gergely, Kondás a védő, Dajan Simac beküldésével reagált az eseményekre, előbbi egy középpályást, utóbbi pedig egy támadót „áldozva fel".

Több ígéretes támadást is vezetett a hajrában a Honvéd, de ezeket Korhut Mihály vezetésével visszaverték a debreceniek, akiket Lanzafame lövésénél a kapufa is megsegített (Verpecz nem állt a helyzet magaslatán). A 90. percben Bobál elé került egy lecsorgó labda, de a fiatal ígéret a léc fölé lőtt – maradt a döntetlen.

Mivel az NB I tabellája meglehetősen zárt, ezzel az egy ponttal egyik csapat sem lehet igazán elégedett.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–DEBRECENI VSC-TEVA 2–2 (Nagy G. 5., Martínez 76. 11-esből, ill. Pölöskey P. 34., Ignjatovics 44. öngól)

1. Győri ETO 21 15 5 1 43–17 +26 50
2. MTK Budapest 21 12 5 4 35–20 +15 41
3. Videoton FC 21 10 5 6 36–17 +19 35
4. Ferencváros 21 9 8 4 35–24 +11 35
5. DVSC-Teva 21 10 3 8 30–22 +8 33
6. Diósgyőri VTK 21 8 7 6 21–23 –2 31
7. Budapest Honvéd 21 8 5 8 32–32 0 29
8. Újpest FC 21 7 7 7 28–30 –2 28