Női kosár Euroliga: csak megszorítani tudta a listavezetőt a Sopron

2018.12.06. 19:43
Zahui (labdával) 15 pontig jutott (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének ötödik fordulójában a B-csoportban a Sopron Basket a orosz Dinamo Kurszkkal találkozott és nagy csatában hét ponttal, 65–58-ra kikapott a továbbra is veretlen listavezetőtől.

Nem állíthatjuk, hogy jól kezdte a mérkőzést a Sopron, három percet kellett várni az első hazai pontokra, s az ekkor összeszedett ötpontos hátrány meg is alapozta az első negyedet, végül mínusz néggyel fordultak a hazaiak. A második játékrészre azonban feljavult Roberto Íniguez csapata, és Angela Salvadores vezetésével végül öttel megnyerte a negyedet, vagyis a nagyszünetre egypontos előnnyel mehetett: 32–31.

A harmadik játékrészben nem sikerült hozni az előzőben mutatott jó játékot, így 46–46-tal fordultak a felek az utolsó tíz percre. Abban pedig a vendégek voltak a jobbak, pontosabban dobtak kosárra, míg a magyar együttes tagjainak nem jöttek be a távoli dobások, így a negyed közepén meglépett a Kurszk és végül hét ponttal, 65–58-ra győzött – nagyrészt köszönhetően Tina Charles teljesítményének, aki a 31 pontja mellett 12 lepattanót is begyűjtött.

Ezzel az oroszok továbbra is hibátlanul, százszázalékos mérleggel vezetik a csoportot, míg a Sopron a hatodik helyet foglalja el.

Sopron, 1300
néző. V: Jurasz (szerb), Vuckovic (szlovén), Sztojanova (bolgár)
SOPRON:
Fegyverneky 9, Turner 12/6, Crvendakics 2, Dupree 7, ZAHUI 15/6
Csere: Salvadores 10/3, Dubei 3/3, Határ. Edző: Roberto Íniguez
KURSZK: Xargay 8, Cruz 3, Petrovics 3, CHARLES 31/6, Stewart 5. Csere: Vidmer 4, Prince 4, Kirillova 7/3, Anojkina. Edző: Lucas Mondelo
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 5. p.: 3–9. 10. p.: 12–16. 13. p.: 19–23. 16. p.: 27-26. 20. p.: 32–31. 24. p.: 32–37. 28. p.: 42–43. 30. p.: 46–46. 32. p.: 48–50. 35. p.: 50-57. 38. p.: 52-61. 40. p.: 58-65.
Kipontozódott: Fegyverneky (39. p.)
Roberto Íniguez: – A vendégek remekül olvasták a mérkőzést, jól használták ki az erősségeiket, különösen a negyedik negyedben. Sokszor kerültünk öt–hét pontos hátrányba, ahonnan egy ilyen csatában nehéz visszajönni, de nekünk többször is sikerült, amiért büszke vagyok a csapatra! Nem dobtunk elég pontosan és támadásban hiányzott időnként a kellő agresszivitás. Megértem, hogy ez nehéz, hiszen a védekezés a Dinamo ellen elképesztő energiát igényel. Összességében elégedett vagyok, továbbra is jó úton haladunk, nagy lesz a harc a Kurszk mögötti helyekért a csoportban.
Lucas Mondelo: – Tudtuk hogy nehéz dolgunk lesz a csoport egyik legjobbjának otthonában. A védekezés dominált ezen a napon. Sokat futottunk és próbáltuk bejátszani a labdát a magas embereinknek a palánk alá, ahol fölényben voltunk. Sok büntetőt is tudtunk ezekből dobni.