Női kosár Ek: hosszabbításban búcsúztatta a Girona a Szekszárdot

2019.02.20. 22:37
A Girona hosszabbításra mentette és végül megnyerte a Szekszárd elleni visszavágót (Fotó: FIBA)
Az Atomerőmű nagy csatában, hosszabbítás után 80–73-as vereséget szenvedett a Girona otthonában a női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így a spanyol bajnokság listavezetője jutott a legjobb nyolc közé.

Az első mérkőzésen bravúros sikerrel hatpontos előnyre tett szert a Szekszárd a Gironával szemben, ám ezek után is pokoli nehéz visszavágóra számíthatott a spanyol bajnokság listavezetőjének otthonában. Miként a kék-fehérek csapatkapitánya, Theodoreán Alexandra a mérkőzés előtt a Nemzeti Sportnak fogalmazott: el kell felejtenünk, hogy előnyben vagyunk, úgy kell koncentrálni és játszani, minta nulla nulláról folytatnánk”.

Az Atomerőmű ennek megfelelő elánnal kezdett: az első negyedben szenzációs támadójátékkal 23–12-re ellépett a Gironától. A folytatás viszont kevésbé alakult szerencsésen: a katalánok a második játékrészben 9–0-s sorozattal nyitottak és ezzel két pontra olvasztották a Szekszárd előnyét, majd a szakasz végén 31–31-nél egalizáltak, végül két sikeres büntetővel a vezetést is megszerezték (33–31).

A magyar együttes a harmadik negyed közepén már nyolcpontos hátrányban volt, mindez pedig azt jelentette, hogy elolvadt az itthon szerzett előny, és összesítésben kétpontos fórba került a Girona. Az Atomerőmű azonban stabilizálta a védekezését és egy hatpontos sorozattal szinte beérte ellenfelét (44–43). Majd 50–50-nél egyenlített is. Az utolsó kosarat viszont a spanyol csapat szerezte, méghozzá hárompontost... (53–50).

Pengeélen táncolt a Szekszárd, amely bár egyszer sem tudta utolérni riválisát a folytatásban, öt pontnál távolabbra sem engedte a Gironát – az utolsó pillanatig. 22.5 másodperccel a vége előtt három pont volt a hazai előny, az időkérés után Keisha Hampton pedig bedobta a hárompontos-kísérletét, ezzel a szükséges hatra növelve a differenciát és így hosszabbításra mentve a találkozót (73–67).

„Mintha nulla nulláról folytatnánk.”

A hosszabbítás első kosarát a Girona szerezte, így a szekszárdiaknak ismét futniuk kellett az eredmény után. Csakhogy a ráadás perceit érezhetően jobban bírták a spanyolok, akik végül egy ponttal még növelni is tudták a különbséget és 80–73-ra megnyerték az összecsapást, ezzel pedig továbbjutottak.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
SPAR CITYLIFT GIRONA (spanyol)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 80–73
(12–23, 21–8, 20–19, 20–17, 7–6) – hosszabbítás után
Girona, 3000 néző. V: Yalman (török), Denkovszki (macedón), Marziali (olasz)
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–8. 5. p.: 8–16. 7. p.: 8–20. 13. p.: 19–23. 17. p.: 25–27. 18. p.: 30–29. 22. p.: 38–33. 24. p.: 43–36. 26. p.: 44–43. 29. p.: 48–50. 32. p.: 55–50. 35. p.: 57–57. 39. p.: 67–65. 41. p.: 77–69. 45 p.: 80–73