Női kosár Euroliga: soproni győzelem és továbbjutás

MTI MTIMTI MTI
2019.02.14. 20:02
A soproniak fontos győzelmet arattak csütörtökön (Fotó: Koncz György)
Az előző idényben ezüstérmes Sopron hazai pályán legyőzte a török Hatayt csütörtökön a női kosárlabda Euroliga 13., utolsó előtti fordulójában, ezzel már biztosan továbbjutott a negyeddöntőbe.

A 6–6-os győzelmi mérleggel rendelkező soproniak annak a tudatában várták az utolsó előtti fordulóban az 5–7-tel álló Hatayt, hogy ha legyőzik a törököket, biztosan előttük végeznek a csoportkör jövő heti zárásakor. Pozitív előjelnek számított, hogy decemberben 66–56-ra nyertek a török-szír határnál fekvő Antakyában, illetve hogy az Euroliga előző játéknapján óriási meglepetésre – ráadásul idegenben – 93–83-ra legyőzték az addig egyedüliként veretlen Dinamo Kurszkot.

Az éllovas orosz elitcsapat ezzel együtt már biztos negyeddöntősnek mondhatta magát a lett Rigával és a török Fenerbahcével együtt, így csak a negyedik, utolsó továbbjutó hely volt kiadó a B jelű nyolcasban. Ami a két gárda egymás elleni mérlegét illeti, az előző három találkozóból a Sopron egyszer, a Hatay pedig kétszer nyert.

A negyedik összecsapást az ellenfél kezdte jobban, 7–10 után egy 6–0-s rohammal kilenc pontra meglépett, ekkor Roberto Iniguez vezetőedző időkéréssel próbálta felrázni tanítványait. A második negyedben főként Fegyverneky Zsófiának köszönhetően két pontra feljött a magyar bajnok (17–19), majd a 20. percben 26–25-nél először vezetett a mérkőzésen. A nagyszünetben 26–28 volt az állás.

Térfélcsere után sorra maradtak ki a hazai dobások, a zöld-sárgák öt perc alatt csupán három pontot hoztak össze, közben a Hatay 38–29-re elhúzott. Ekkor azonban megrázta magát a honosított Yvonne Turner és a szerb Alekszandra Crvendakics, és 34–40 után a Sopron egy 11–0-s rohammal fordított. A 49–42-ről induló zárószakaszban a házigazdák magabiztosan őrizték az előnyüket, és a hajrában a pályafutását már befejező, de nemrég segíteni visszatért Honti Kata is pályára lépett.

A Sopron jövő szerdán, az alapszakasz utolsó fordulójában Rigába látogat. Ha ott is győz, várhatóan csoportharmadikként zár, ha viszont kikap, negyedikként jut tovább a negyeddöntőbe.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
13. FORDULÓ, B-CSOPORT
SOPRON BASKET–HATAY BB (török) 64–52
(11–16, 15–12, 23–14, 15–10)
Sopron, 1250 néző. V: Vuckovic (szlovén), Nghixulifwa (namíbiai), Zupancic (szlovén)
SOPRON: TURNER 19/12, Casas 4, CRVENDAKICS 14/9, Dupree 12, Zahui 6. Csere: Jovanovics, Fegyverneky 9/3, Határ, Honti. Edző: Roberto Íniguez
HATAY: WILLIAMS 19/12, Aydin 2, Köksal 8/6, Sznyicina 6, Basaran 10. Csere: Gajic 7/3, Daricioglu. Edző: Katerini Hacidaki
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 5. p.: 7–10. 10. p.: 11–16. 12. p.: 14–18. 14. p.: 17–19. 18. p.: 24–25. 20. p.: 26–28. 22. p.: 29–30. 25. p.: 31–38. 28. p.: 41–40. 30. p.: 49–42. 32. p.: 49–44. 35. p.: 53–46. 38. p.: 58–46. 40. p.: 64–52
Roberto Íniguez:
– A mérkőzés után láttam a játékosaimon, hogy szomorúak. Azt mondogatták, hogy tudunk mi ennél jobban is játszani. Megértem őket, mert mindig a maximumot akarják nyújtani, de most nagyon büszkének kell lenniük! Egymás után kétszer bejutottunk Európa legjobb nyolc csapata közé! Egyáltalán nem volt könnyű. Egész karrierem során szerintem ez eddig a legnehezebb csoportom, s ebből jutottunk mi rájátszásba, és ezért büszkének kell lennünk.
Katerini Hacidaki: – Elégedett vagyok játékosaimmal, mert a nehézségeink ellenére mindent megpróbáltak. Harminc percig jól játszottunk, de az utolsó negyedre elfáradtunk, és fegyelmezetlenek lettünk. Ahhoz képest, hogy huszonöt támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfélnek, a végeredmény még ránk nézve hízelgő. Ilyen számok mellett húsz pont feletti is lehetett volna a különbség.