Női kosár Ek: vendégsikerrel zárt a csoport élén a Szekszárd

MTI MTIMTI MTI
2018.12.13. 20:20
A női kosár Európa-kupa csoportkörének 6. fordulójának csütörtöki játéknapján a Cegléd hazai pályán sima vereséget szenvedett a francia Montpellier-től, míg a Szekszárd a cseh Nymburk otthonában könnyedén harcolta ki a győzelmet.

Az európai szövetség honlapja szerint a szekszárdiak győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, ugyanis már az első negyedet 18 ponttal nyerték meg.

A ceglédiek ezzel szemben az első és a második játékrészt is 13-13 ponttal veszítették el, így már a nagyszünetre eldőlt a találkozó, melyet a vendégek végül 30 pontos különbséggel nyertek meg. A BLMA amerikai légiósa, Samantha Whitcomb egymaga 40 pontot szerzett.

A magyar együttesek közül a H-csoportot 5–1-es győzelmi mérleggel megnyerő Szekszárd így – a DVTK-hoz hasonlóan – továbbjutott, az I-csoportban nyeretlenül sereghajtó Cegléd viszont a Győrrel együtt búcsúzott.

Az EK-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy legjobb csoportharmadik jutott tovább.

A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc pedig közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9–24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, és a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.

NŐI EURÓPA-KUPA, 6. FORDULÓ

H-CSOPORT
BASKETBALL NYMBURK (cseh)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 49–72 (8–26, 14–19, 11–10, 16–17)
Nymburk. V:
Sahin (török), Ivanovics (szerb), Tetik (török)
NYMBURK: Wells 17, Hunková, Pecková, Stehlíková 8, Homencsuk 4/3. Csere: Hosková 10, A. Paris 5, Sklenárová 1, Delic 1, Bittar 3/3. Edző: Dan Kurucz
SZEKSZÁRD: Studer Á., Eldebrink 22/12, Bálint, Bishop 16/3, McCall 19/3. Csere: Mansaré, N. Jovanovics 7/3, Theodoreán 2, Gereben 4, Kiss V. 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–18. 8. p.: 4–26. 16. p.: 14–36. 19. p.: 16–43. 24. p.: 29–47. 32. p.: 35–62. 35. p.: 42–64. 36. p.: 42–68
Kipontozódott: Hunková (26. p.)
Djokics Zseljko: –
A legfontosabb feladatunk az volt, hogy védekezzünk nagyon jól és tartsuk hatvan pont alatt a Nymburkot, ez sikerült. Elismerésem a csapatnak és a szakmai stábnak, régóta vártam egy ilyen szép, szenzációszámba menő győzelmet. Sikerünket az erőnléti edzőnknek, Jánossy Csabának ajánljuk, aki ezúttal nem lehetett velünk, mert a napokban született meg a kislánya. Amit terveztünk, mindent megcsináltunk, sok szép megoldással rukkoltunk ki támadásban. Nem csak annak örülök, hogy most nyertünk, hanem az egész eddigi nemzetközi kupaszereplésünknek, és hogy nem kell játszanunk az első playoff-körben.

I-CSOPORT
VBW CEKK CEGLÉD–BLMA (francia) 66–96
(19–32, 15–28, 12–15, 20–21)
Cegléd, 100 néző. V: Jovanic (bosnyák), Tomic, Perlic (horvátok)
CEGLÉD: Swanier 9/3, POPOVICS 22/6, Gorjanácz 11/9, Dongue 7/3, Hamilton-Carter 10. Csere: Révész B., Kobolák 4, Révész L., Böröndy D., Király, Filipowicz V. 3/3. Edző: Peter Jankovic
BLMA: Duchet 10/6, MALASENKO 13, WHITCOMB 40/30, Tchatchouang 10/3, CIAK 6. Csere: Bourhani Ganguia, Wurtz 13/9, Sequeira 4. Edző: Thibaut Petit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–3. 6. p.: 13–12. 8. p.: 15-23. 13. p.: 27–39. 16. p.: 27–47. 19. p.: 32–57. 22. p.: 39–62. 26. p.: 41–71. 29. p.: 46–73. 33. p.: 54–77. 36. p.: 58–84. 39. p.: 66–91
Peter Jankovic:
– A francia bajnokság egyik legjobb csapatával játszottunk. Tudtuk, milyen minőséget képvisel. Egyik játékosa negyven pontot szerzett és igazából ő maga jelentette a harminc pontos különbséget. Mi küzdöttünk és főleg a második félidőben mutatott játék miatt büszke vagyok a csapatra. A félidőben huszonhat pontos hátrányban voltunk, utána viszont azt játszottuk a végéig, amit a szünetben megbeszéltünk. Örülök, hogy minden játékosom pályára tudott lépni az utolsó Európa-kupa meccsünkön, és most már a hazai bajnokságra tudunk fókuszálni.
Thibaut Petit: – Számunkra a győzelem megszerzése volt a legfontosabb, hogy megőrizzük a jó pozíciónkat. Mind a négy negyedet megnyertük, ami nagyon pozitív.