A Veszprém csak öttel nyert, a Skjern jutott a nyolc közé

2018.03.31. 17:18
Ha az első meccsen is ilyen elánnal játszottak volna a veszprémiek, a visszavágón aligha lett volna csodára szükség (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Telekom Veszprém 34–29-re legyőzte a dán Skjernt, de összesítésben 61–59-cel kiesett.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Veszprém–Skjern(dán) 34–29 (16–13)
Veszprém, 5000 néző. V: Pichon, Reveret (franciák)
VESZPRÉM: Mikler – Marguc 4 (2), TÖNNESEN 5, Lékai 1, Blagotinsek 2, Ilics 3, MANASZKOV 6. Csere: ALILOVIC (kapus), Schuch, Sulic 1, Dzsamali, Nilsson 1, Terzic, Gajic 2, NENADICS 9 (3). Edző: Ljubomir Vranjes
SKJERN: Nielsen – Rasmussen 3, J. KONRADSSON 5, MYRHOL 4, Stenbäcken, Olsson 1, Christensen 2. Csere: IVANISEVICS 1 (kapus), Mikkelsen 1, SÖNDERGAARD 5, EGGERT 7 (7), T. Konradsson, Tangen. Edző: Ole Nörgaard
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 13. p.: 7–7. 19. p.: 12–8. 25. p.: 14–11. 28. p: 14–13. 35. p.: 19–17. 40. p.: 22–21. 45. p.: 24–24. 52. p.: 29–25. 56. p.: 30–28
Kiállítások: 18, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/7
Továbbjutott: a Skjern, 61–59-es összesítéssel
Ljubomir Vranjes: – Csalódott, dühös és szomorú vagyok. Végig hatalmas nyomás alatt tartottuk a Skjernt, kockáztattunk is, de ez sem volt elég, mert nagyon elrontottuk az első meccset. Szerettünk volna újra Kölnbe jutni, az én felelősségem, hogy nem sikerült. Ez a vége a BL-szereplésünknek, és a kiesés sajnos méltatlan a Veszprémhez.
Ole Nörgaard: – Az első és a második mérkőzésen is csodálatosan játszottunk, kiváló volt a csapatteljesítményünk és az egyéni produkciókkal is maximálisan elégedett voltam.

Az előző meccshez képest teljesen más mentalitásban játszó Veszprém érkezett, és bár a dánok rendre visszazárkóztak mínusz kettőről, Ilics vezérletével 7–7 után 10–7-re ellépett a magyar csapat, jött is a dán időkérés.

Eddig szinte hibátlanul (11/10) lőttek a veszprémiek, az első felvonáson remeklő Nielsen kapus ezúttal kevésbé jó napot fogott ki, de 13–9 után egy emberelőnyt jól kihasználva előbb kettőre (13–11) közeledtek a dánok, majd az egyenlítésért támadhattak 14–13-nál. Ez nem jött össze, Nenadics elképesztő hévvel szállt be – a szintén nem kezdő Alilovic védései is rendkívül fontosak voltak –, és az utolsó másodpercek ismét a házigazdáról szóltak, így 16–13-mal fordulhattak a felek.

A második félidő elején megint négygólosra duzzadt az előny (18–14), de ahogyan az első meccsen is, a fontos pillanatokban mindig megtört a veszprémiek lendülete, ezúttal egy dupla kiállítás után még jól is járt a magyar csapat, hogy csak kettőre zárkózott az ellenfél (20–18).

Időnként a védekezés és Alilovic is hozzátette a magáét, ám a dánok rendkívül higgadtan éltek a kínálkozó lehetőségekkel és emberelőnyökkel, s negyedórával a vége előtt egyenlítettek (24–24).

A Veszprém a hajrá nyitányán még egy rohamra indult, Nenadics sorban szórta a gólokat és az 53. percben a közte ötért támadhattunk (29–25), mindhiába. Innentől pedig igazából nem maradt kérdés, Ivanisevics kapus a bravúrjai után még egy gólt is szerzett (30–28), a végjátékban pedig így már csak kozmetikázni tudott az előző négy évben final fourba jutó magyar klub (34–29).

A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Skjern (dán)–Veszprém32–2529–3461–59
Kiel (német)–Szeged29–22
Április 1., 17.00
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol)
Április 1., 19.00
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcokat. A PSG és a Vardar Szkopje csoportelsőként automatikusan a negyeddöntőbe jutott.

60. Véget ért a meccs. Kiesett a Veszprém.
58.
Még Blagotinsek is kap egy két percet a végére.
58.
Időt kértek a dánok.
57.
Alilovic véd egyet, de Nenadics most belement. Négyről az ötre egyszerűen nem megy .
55.
Kondradsson betörése hetest és két percet eredményez, Manaszkov.
54.
Szenzációsan szerzett labdát Mikkelsen, de Manaszkov felel. 30–26
53.
Sulic belenyúl a szélre tett passzba, de kár...
53.
Alilovic még a gólvonal előtt megállítja a labdát, de Manaszkov nem veszi észre, hogy üres volt a kapu.
52. Nenadics
a támaszkodó mellé. 29–25
52.
Lékai most hetest és két percet használ ki, Konradsson pihen.
52.
Manaszkov labdát szerez, Lékai ziccert ront, de legalább marad nálunk.
51.
Tönnesen átlövését Ivanisevics hárítja. Kár érte.
51.
Mellé lőttek a dánok, Konradsson lövését Alilovic ütötte ki.
49.
Hát ez sem tartott sokáig, hihetetlen... Terzic kap két percet.
a jobb felsőbe ágyúz. 26–24
49.
Hetes és két perc Lékai betörése után. Olsson pihen.
46.
És Nenadics ziccerét is védi Ivanisevics.
44.
Nenadics harcolt ki hetest. Gajic lövését Ivanisevics védi, a kipattanót meg a kapufa.
43. Kondradsson
maradt egyedül beállóban. 24–22
43.
Időkérés a dánoktól, kicsit paprikás lett a hangulat.
43.
Azzal nehéz lenne megvádolni a derék játékvezetőket, hogy túlságosan hazai pályát fújnának, de ettől még Blagotinsek valóban a hatoson belül ért a labdához.
43.
Alilovic véd, hat az öt ellen támadtak, Gajic belövi az üres kapuba. 24–21
42. Schuch
is kap egy büntetést. Nem sokáig voltunk emberelőnyben...
41.
Belefújnak kicsit idő előtt (Rasmussen kap két percet), de Manaszkov is belövi. 23–21
34.
A jobb szélső óriásit repült Manaszkov közreműködésével. Kicsit besokalltak a veszprémi játékosok.
34.
Blagotinsek beállóból ront, nincs fújás...
31. Folytatódik a meccs.

Az első félidő hajráját kissé elrontotta a Veszprém, de az utolsó pillanatokban helyén volt a gárda szíve, óriási hangulatban ért véget az első játékrész.

28.
Lékait leolvasta Christensen, labdát szerzett visszalépve.
28. Christensen
a bal szélről Alilovic mellett a kapuba lőtt. 14–13
27. Dzsamali kapott egyet, de ellépte közben.
26.
Lékai nem kapja meg a szabadot, fordulhattak a dánok, de elrontják.
25. Eggert
megint bepattintja. 14–12
25. Söndergaard lövését védi Alilovic, de hetes.
25. SZENZÁCIÓS!
Dupla kínai után Marguc lőtt az üres kapuba. 14–11
24. Lékai lövését védi Nielsen, de Alilovic is hárít.
21. Marguc
kap két percet az újabb dán rohanás eredményeként.
21.
Lékai bejátszása után Nilsson eredményes beállóból. 13–9
20.
Passzívak a dánok, rendkívül jó most a védekezés, Mikler véd egy óriásit, de a kipattanó után Christensen átejti a kapust. 12–9
19. Tönnesen
most betörésből eredményes, közte négy. 12–8
19. Óriási löket akadt el Myrhol fejében, ápolni is kell a korábbi veszprémi „Bélát”. A labda a miénk.
18. Tönnesen
átlövése a rövidben. 11–8
18. Söndergaard
is háromgólos, talpról lőtte el, Mikler csak beleérni tudott. 10–8
17.
Jön is a dán időkérés a 3–0-s veszprémi széria után.
17.
Gyors ellentámadás, Manaszkov a bal szélről eredményes. 10–7
17.
Passzívnál Olsson mellé lőtt.
16. Ilics
elengedi 9-ről, a jobb felsőben landolt a labda. 9–7
15. A blokkolt lövéshez már nem tud hozzáérni Mikler, de gyorsan rontanak a dánok.
14. Margucra
nincs ellenszere az ukránok ellen remeklő Ivanisevicsnek. 8–7
14.
Nilsson érkezik beállóba, jön is a hetes és a két perc, Olsson mehet ki.
13. Olsson
betörése újabb egyenlítést eredményez. 7–7
13. Ilics
fut be beállóba, újra itt az előny. 7–6
12. Myrhol
egyenlít. 6–6
11. Lékai lövése kimarad, az ismétlése előtt lökött.
11.
Lehet, hogy Eggert is tud hibázni, de ezt nem akarja bemutatni. 6–5
11.
Rohannak a dánok, Konradsson lövése kimarad, de hetes és két perc, Schuch pihen.
10.
Tönnesen lövését védi Nielsen, de a kipattanót Blagotinsek bevágja. 6–4
10. Söndergaard
tiszta lövőhelyzetbe került, a jobb alsóba tüzelt. 5–4
9. Tönnesen nem mert bemenni jobb kettőben, Lékai passza pedig rossz.
8.
Nem fújnak szabálytalanságot Myrhollal szemben, Miklerről viszont kipattan a labda. Szép vetődés Schuchtól, labdaszerzés.
8.
Labdát szerez Marguc, Lékai lövése pedig becsorog. Ez már a 75. gólja a BL-szezonban. 5–3
7.
Elveszik a dánoktól, de visszaér a kapus, sőt, még belemenés is van nálunk.
6.
Hetes itt is, Marguc „meghajazza” Nielsent. 4–3
6.
Keményen védekezik a Veszprém, de a hátrány leteltének pillanatában Söndergaard eredményes. 3–3
5.
Dzsamali szépen cikázott be, de Nielsenbe lőtt.
4.
Tönnesent lesáncolják, korner. Lékai betörését csak szabaddobásnak ítélik meg.
3. Eggert
ezúttal is magabiztos. 3–2
3.
Rohannak a dánok, hetes, két perc, utóbbi Ilicsnek.
3. Manaszkov
megszerezte a magasra pattanó labdát, bevetődve újabb veszprémi gólt szerez. 3–1
3. Konradsson
az első meccsen is nagyon élt, elhajlásból szerzett most gólt. 2–1
2.
Ilics nagyon keményen tartja meg emberét, Manaszkov labdát szerez, Ilics pedig az üres kapuba lőtt. 2–0
1.
Hét a hat elleni játékkal kezdenek a dánok támadásban.
1.
Marguc nyitja meg a gólok sorát. 1–0
1. A Veszprém kezdte el a meccset.
A csupán 21 éves Nielsen kezd ezúttal is a dán kapuban, az első meccsen brillírozott.
Dzsamali és Schuch is bekerült a keretbe a dániai meccshez képest, Ugalde és Ligetvári bánta.
Szenzációs hangulat fogadja a csapatokat, az EHF himnusza gyakorlatilag nem is hallatszik!

ELŐZMÉNYEK

A két csapat dániai mérkőzésén a korábbi veszprémi Bjarte Myrhol vezérletével a Skjern leiskolázta a Veszprémet, a hétgólos különbség még a magyar együttes számára volt hízelgő...

A mutatott játék eredményeként a Telekom Veszprém kedden közleményt adott ki, amelyben nyilvánosságra hozták a határozatot, miszerint a magyar élvonalbeli bajnokság végéig minimálbért kapnak a férfi kézilabdaklub játékosai és az edzői stáb tagjai is.

A magyar együttesnél azért persze bíztak a továbbjutásban, Gulyás Péter utánpótlás-igazgató a Barcelona elleni csoda felelevenítésével hangolt a visszavágóra, Ljubomir Vranjes vezetőedző szerint pedig csak a továbbjutás elfogadható.

„Nagyon rossz játékkal hoztuk magunkat ebbe a kellemetlen helyzetbe, amelyből minden körülmények között jól, a továbbjutást kiharcolva kell kijönnünk. Ez szakmailag legalább olyan nehéz, mint lelkileg, de a Veszprém azért Veszprém, mert kész és képes erre. Tiszta fejjel, nem a múltba, hanem a jövőbe nézve fogunk küzdeni, a nézők támogatásával hatalmas nyomás alatt tartjuk a dánokat. Persze nagyon erős, kiválóan felkészített ellenfélről van szó, ezt mondtam az első meccs előtt is, aztán tapasztaltuk is Skjernben. Van kockázat a meccsben, és azt tervezem, hogy az utolsó tizenöt percben fogjuk összesítésben a magunk javára fordítani párharcot.”