A dánok vérszemet kaptak és leiskolázták a Veszprémet

2018.03.25. 16:38
Markus Olsson tarthatatlan volt az első félidőben (Fotó: Twitter/Skjern)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán a Telekom Veszprém óriási meglepetésre hét góllal, 32–25-re kikapott a dán Skjern otthonában, így Ljubomir Vranjes csapatára rendkívül nehéz feladat vár a március 31-i visszavágón.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SKJERN (dán)–TELEKOM VESZPRÉM 32–25 (17–13)
Skjern, 3200 néző. Vezette: Gusko, Repkin (fehéroroszok)
SKJERN:
NIELSSEN – R. RASMUSSEN 6, Söndergaard 2, MYRHOL 5, J. KONRADSSON 4, OLSSON 6, Christianssen 4. Csere: Ivanisevics (kapus), T. Konradsson, Eggert 4 (4), Mikkelsen 1, Steinbäcker, Aastrup, Tangen. Edző: Ole Nörgaard
VESZPRÉM:
Mikler – Lékai 2, Tönnesen 5, Blagotinsek, Ilics 2, Terzic, Manaszkov 3. Csere: Alilovics (kapus), Gajic 1, Nilsson 1, Ugalde, Marguc 6 (3), Ancsin 1, Sulic, Nenadics 4, Ligetvári. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása.
5. perc: 2–3. 11. p.: 8–4. 19. p.: 13–6. 35. p.: 18–16. 56. p.: 31–22
Kiállítások:
2, ill. 2 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 3/3
Ole Nörgaard: – Büszke vagyok rá, amit tettünk. Legyőztük Európa egyik legjobb csapatát. Nyilvánvaló, nem az volt a célunk, hogy hét góllal nyerjünk, csak az, hogy jó teljesítményt nyújtsunk. A visszavágón ezt megismételnénk, de tudom, másik Veszprém vár majd ránk.
Ljubomir Vranjes: – A Skjern nagyon jól játszott, megérdemelten nyert. Mi rosszak voltunk, néhány játékosunk nem érte el azt a szintet, amelyet megszoktunk tőle. Ez szomorú, mert ez nagyon fontos meccs volt. A nagy különbséget nehéz lesz ledolgozni. Tudtuk, hogy a Skjern jó csapat, sokan mégis alábecsülik, de mi nem. Kicsit szégyellem magam, és szeretnék egy másik Veszprémet látni szombaton.

„Őszintén? Nem csodálkoznék, ha a Skjern a sikerektől vérszemet kapott volna és bravúrra készülne” mondta Mikler Roland a meccs előtt a Nemzeti Sportnak.

Nos, ez eléggé bejött…

Pedig nem indult rosszul a meccs a veszprémiek számára, Manaszkov góljaival rendre előnybe kerültek, de az 5. percben kicsit megakadt a támadójáték (2–3), még nagyobb baj, hogy a védekezés is gyenge volt ebben az időszakban, sorra jöttek a könnyű gólok (8–4), és a 13. percben időt kellett kérnie Ljubomir Vranjesnek (10–5).

Az intelmek nem sokat hatottak, Markus Olssonnal nem tudtunk mit kezdeni (11–5), és állandósult az öt-hat gólos differencia a felek között. A játékrész hajrájában visszajött négyre a veszprémi gárda, ezt rögvest időkérés is követte, a szünetre 17–13-mal vonulhattak a csapatok.

A fordulást követően úgy tűnt, összeáll a veszprémi játék, a 35. percben Gasper Marguc két gyors góljával már csak kettő volt közte (18–16), de egy kétperces büntetés megtörte a lendületet, s a második félidőben tarthatatlan René Toft Rasmussen hamar 21–16-ra módosította az állást.

A 47. percben még visszajött mínusz négyre a magyar csapat (25–21), a Bjarte Myrhol, Bjarke Christensen, Rasmussen trió viszont nem kegyelmezett, és tíz perccel később már kilenc volt a differencia (31–22)!

Ehhez képest a végjáték kifejezetten jól alakult a veszprémiek számára, hiszen ezt a szakaszt 3–1-gyel zárták, és „csak” hétgólos hátrányból várják a szombati visszavágót…

60. Véget ért a meccs.
60.
Időn túli szabaddobás, de a blokkon hal el.

53.
Most sincs gól. Lassan már csak az a kérdés, mekkora hátrányból várja a Veszprém a visszavágót.
47.
Teljesen üresen maradt a beálló, de Mikler ziccert véd, Lékai pedig most már nem hibázik. 25–21
45.
Mikler hiába véd, marad náluk. De véd még egyet!
44.
Nenadics minden kapufát eltalált nagyjából, de kifelé pattant a labda.
36.
Lékai lövése kimarad, a kipattanó sincs meg, Christensen pedig gyorsan bünteti a kettős fórt. 20–16
33.
Lékai szépen megverte emberét, de Nielssen óriásit védett a jobb alsónál.
32.
Tönnesen góljába belefújtak, nincs gyors válasz.

30.
Nenadics lövése faultos, lassan jön vissza a labda, a szabaddobásból hiába van gól, újrázást fújnak. Az időn túli dobást már védi a kapus.
30.
Olsson átlövését most Mikler védi a bal felsőnél.
29.
Nagyon hosszú támadás végén Nenadics talpról. 17–13
27. Olssonnal
egyelőre nem tudunk mit kezdeni. Ez már az ötödik gólja volt. 17–12
27.
27.
Mikler és Nielssen is véd, Ilics pedig már nem ront, 16–12.
22.
Ilics lövése kimarad, de megvan a kipattanó, és egy két perc, Myrholnak.
16.
Kellett mondani... Ilics labdaszerzése után most Manaszkov ront ziccert.
16. Manaszkov
hozza magát eddig egyedül. 11–6
15. Eladott labda után pontatlan bejátszás ott.
14. Söndergaard
megtalálta azt a rést, amit nem fedett le Mikler. 11–5
14. Ilics átlövését Nielssen hatástalanítja.
13.
Most már jön az időkérés, 2–3 óta 8–2-es rohanásban vannak a dánok...
13. Kondradsson
bevetődve is betalál. 10–5
12. Még egy eladott labda, de legalább gyors indítás most nincs.
magabiztosan a kapuba pattint. 3–3
7. Felcsendül a Szellemirtók zenéje, Mikler véd is egyet, de hetes jön.
6.
Olsson most átlövésből mellé, de kap egy szabadot.
5. Olsson
eredményes a maratoni támadás végén, de Manaszkov bevetődve labdát szerez, majd újabb gólt lő. 2–3
4. Mikler védett ziccert, de maradt a dánoknál a labda. Ilics és Blagotinsek is gyorsan besárgul.
1.
Egy kis elcsúszás, ez viszont kétszer indulást eredményez. Manaszkov a bal szélről kihasználja a rossz cserét. 0–1
1.
A házigazda kezdte el a mérkőzést.
A lerohanásokra és a beállójátékra különösen kell majd figyelni a veszprémi játékosoknak.

ELŐZMÉNYEK

A magyar csapat csoportja 3. helyén végezve a C1/D2 győztesével, a dán Skjernnel került össze a negyeddöntőbe jutásért zajló körben – a továbbjutó a Breszt–Nantes párharc győztesével játszik majd a kölni final fourért.

A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Skjern (dán)–Veszprém32–25
Márc. 31., 17.30
Kiel (német)–Szeged29–22
Április 1., 17.00
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol)
Április 1., 19.00
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcokat. A PSG és a Vardar Szkopje csoportelsőként automatikusan a negyeddöntőbe jutott.

AZ ÁGRAJZ (NAGYOBB FELBONTÁSÉRT KATT A KÉPRE!)