Férfi kézi BL: meglepetés – búcsúzott a Barcelona is

2018.03.31. 20:34
A Veszprém után egy másik nagy csapat, a spanyol Barcelona is búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától. A katalánok hazai pályán két góllal legyőzték ugyan a Montpellier-t a nyolcaddöntő visszavágóján, de a párharc első felvonásán hárommal kaptak ki idegenben, így a franciák jutottak a legjobb nyolc közé.

A Montpellier nem kezdett megilletődötten a fantasztikus hangulatú Palau Blaugranában, olyannyira, hogy az első félidőben már négy góllal is vezetett (3–7), a szünetre viszont elolvadt az előny. Sőt, a Barcelona átvette a vezetést, amit a második félidőben egy pillanatra sem engedett ki a kezei közül. A katalánok már hattal is elhúztak (26–20), továbbjutásra álltak nagyon sokáig, az utolsó gólt azonban a Montpellier szerezte, és ez döntőnek bizonyult.

A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Skjern (dán)–Veszprém32–2529–3461–59
Kiel (német)–Szeged29–22
Április 1., 17.00
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol)
Április 1., 19.00
Az elöl álló csapatok kezdték otthon a párharcokat. A PSG és a Vardar Szkopje csoportelsőként automatikusan a negyeddöntőbe jutott.