Szünet után összeomlás, a Szeged 7 góllal kapott ki Kielben

2018.03.21. 18:53
A szegediek most is vereséget szenvedtek a kieli arénában (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged hétgólos, 29–22-es vereséget szenvedett a THW Kiel vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A visszavágót április elsején rendezik, és hatalmas bravúr kellene a Tisza-partiaktól a továbbjutáshoz.

KÉZILABDA
Férfi Bajnokok Ligája
Nyolcaddöntő, első mérkőzés
THW Kiel (német)–Mol-Pick Szeged 29–22 (14–14)
Kiel, 9000 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
KIEL:
LANDIN – Ekberg 4 (2), Weinhold, Firnhaber, Wiencek 4, Bilyk, R. Santos
Csere:Wolff (kapus), VUJIN 8, ZARABEC 5, Duvnjak 1, Frend Öfors 2, Dissinger 4, Rahmel 1
Edző: Alfred Gíslason
SZEGED: Sierra – Sostaric 1, Srsen 1, Skube 2, BÁNHIDI 5, Bodó 3, Källman 3
Csere: Sego 1 (kapus),Goncalves 1, Sigurmannsson 3 (3), Rodríguez 2, Blazevic, Zsitnyikov, Balogh, Gorbok, Zubai
Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 14. p.: 5–4. 17. p.: 8–7. 20. p.: 10–8. 25. p.: 11–12. 36. p.: 19–16. 41. p.: 19–19. 50. p.: 20–19. 58. p.: 29–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 3/3

A pályaválasztói jog felcserélése után a THW Kielnek jobb híján maradt a szerdai mérkőzés, amelyen a „zebrák” a szezonjukat akarták megmenteni: a Bundesliga és a Német Kupa oda, a csapat már csak a BL-ben tudja kárpótolni a szurkolótáborát.

Más kérdés, hogy a Szeged már a legelején jelezte, elrontani jött a bulit, és miután sokáig (majdnem négy percig) várt az első góljára, átvette a kezdeményezést az első félidei „fogócskában”. A két gárda végig fej fej mellett haladt, s amikor egy hazai lerohanás után Niclas Ekberg 10–8-as előnyhöz juttatta a hazaiakat, az már „nagy különbségnek” számított. A Kiel a szenzációsan játszó Marko Vujin és Miha Zarabec gólerősségére épített, a Szeged meg Stas Skube „karmesteri képességeire” és Bánhidi Bence erejére – a látottakat teljesen hűen tükrözte a 14–14-es félidei eredmény.

Mondhatni, eddig jó – Juan Carlos Pastor csapata féken tudta tartani a THW-t, a németek igazából egyszer sem tudtak lendületbe jönni, a Szeged jól védekezett, és Marin Sego is kulcsfontosságú védéseket mutatott be.

Az „eddig jó” egészen addig tartott, míg a Kiel váratlanul nagyon elkapta a fonalat, és két perc alatt három góllal, 19–16-ra meglépett – először volt ekkora a különbség a mérkőzésen. Juan Carlos Pastor időkéréssel reagált, és ez be is jött, mert a Szeged zsinórban három gólt elérve megint utolérte a házigazdát.

A 19–19-re aztán sajnos 5–0-s kieli roham jött, a vendéglátók rendre kivédekezték a szegedi akciókat, Patrick Wiencek és Emil Frend Öfors pedig góllal büntette a magyar hibákat. Pastornak 24–19-nél ismét időt kellett kérnie, hogy megpróbálja megtörni a „zebrák” lendületét.

Az időkérés ezúttal nem hozott azonnali eredményt, Jonas Källmannak csak 25–19-nél sikerült végre megtörnie a nyolcperces szegedi gólcsendet. Most a Kiel kért időt, a hajrában viszont érdemben már nem változott az időközben kritikussá vált helyzet: a THW hét góllal, 29–22-re győzött, miután a második félidőben egyértelműen a magyar csapat fölé nőtt, kihasználva annak hibáit. A Szeged egy félidőig nagyon jól teljesített, de a fordulás után támadásban és védekezésben is nagyon visszaesett, így nem mindennapi bravúrra lenne szüksége a visszavágón a negyeddöntőbe jutáshoz.

Alfred Gíslason:
– A szünetig nem találtuk az ellenszert a Szeged remek támadójátékára. Akkor fordult a kocka, amikor összeállt a védekezésünk, valamint Landin bravúrral védte a ziccereket is. Ekkor könnyedén lőttük a lerohanásos gólokat és elhúztunk. Nem dőlünk hátra, Szegeden nehéz meccs vár ránk.
Carlos Pastor: – Az első félidőben szinte tökéletesen megvalósítottuk a taktikai elképzeléseinket. Nem értem, miért esett szét a támadójátékunk a 45. perctől. Elképesztő, hogy mennyi technikai hibát követtünk el, mennyi helyzetet hagytunk ki, miközben Landin megbabonázott bennünket. Nagy a hátrányunk, de van még egy meccs Szegeden.

2. FÉLIDŐ

60. perc. Nincs gól. VÉGEREDMÉNY, THW KIEL–MOL-PICK SZEGED 29–22! A második félidőben a Szeged nagyon rosszul játszott, a Kiel lendületbe jött, kihasználva a magyar csapat hibáit, és hétgólos előnnyel várhatja a visszavágót. Egy Tankcsapda-szám címével kell búcsúznunk: baj van!

60. perc. Kieli időkérés, 5 másodperc van hátra.

60. perc. Källman még közelebb hozza a Szegedet, 29–22.

60. perc. Legalább Wiencek nem talál be, fél perc van hátra, a labda a Szegednél.

59. perc. Srsen ziccerben, teljesen üresen lőhet, a lécre bombáz. Nem igaz!!!

59. perc. Semmi sem jön össze. Bodó kísérletezett, nem jó a lövés. Vujin a földön marad, és fáj neki az élet, elvitte a kezét a bomba. A hatodik kieli blokk, a Szegednek egy sincs. 19–19 után 10–2-es kieli roham, így elég nehéz lesz továbbjutni...

58. perc. A második félidőben sajnos a Kiel lemossa a Szegedet. Vujin bombáz a kapuba, 29–21.

57. perc. A Szegedé a labda. Szép játék, de Bánhidi ziccerét védi Landin, aki diadalittasan pumpál az öklével!

57. perc. Sego védi Rahmel lövését, de a kipattanó után jöhet megint a THW.

56. perc. A 12. eladott szegedi labda, ez halálos dózis a mérkőzés szempontjából. A meccs nyilvánvalóan oda, a kiütést kellene elkerülni.

55. perc. Hetes a Kielnek. A szegedi védekezés hatékonysága sajnos összehasonlíthatatlan az első félideivel. Ekberg belövi a büntetőt, 28–21, már mínusz hét!

55. perc. Hiányzott, mint aszály sújtotta területnek a bozóttűz.

55. perc. Balogh eladja a labdát (bejátszás volt a tervben). Vujin megindul, Bánhidi a torkánál fogva leteríti, egyértelmű 2 perc.

54. perc. Na, most Sego is véd egyet, Zarabec lőtt.

54. perc. Bodó lő, Landin hárít, ez a kieli kapus 10. védése.

53. perc. Rossz védekezés, Zarabec simán bemegy és kilövi a hosszút, 27–21.

52. perc. Sigurmannsson lenyűgöző hidegvérrel lövi be a hétméterest, 26–21.

52. perc. Vujin szabálytalansága után hetest kap a Szeged. Vujin reklamál, hiába.

51. perc. És a magyar csapat sem jár jobban, sőt, Rahmel meglép és gyors lerohanásból betalál, 26–20.

51. perc. Az azonnali eredmény az, hogy ellépik az akciót, s jöhet a Szeged.

50. perc. Időt kér a THW Kiel.

50. perc. Källman végre megtöri a 8 perces szegedi gólcsendet, 25–20, és 10 perc van hátra.

49. perc. Vujin egyéni akciója után 25–19.

48. perc. A rossz hír meg az, hogy egy rossz passzal romba dől a magyar akció.

48. perc. Ole Rahmelt kiállítják, 2 perces szegedi emberfór.

48. perc. Pastor képletesen szólva megfújja a sípot és megkongatja a vészharangot, időkérés!

47. perc. Frend Öfors, 24–19, tényleg baj van!

47. perc. Baj van! Labdát szerez Rahmel és indít, Duvnjak belövi a helyzetet, 23–19! Aztán újabb rossz szegedi akció!

46. perc. Balogh ziccerig megy, ám Landin véd! Aztán Frend Öfors betalál, 22–19, megint 3 a THW előnye.

46. perc. Ezt az emberelőnyt sikerül kárminimalizálással kihúzni, úgy tűnik. Nem indul el az óra. Eltűnnek az adatok a kivetítőről. Kupaktanács. Aztán mutatják, minden rendben.

45. perc. Nem túl acélos szegedi akció, majdnem passzív. Gorbok lő, blokk. Két passzt engednek még. Bánhidi kiharcol egy szabaddobást. Hárman zárnak, Gorbok tüzel, Landinról kimegy a labda, de oldalra, jöhet megint a Szeged!

44. perc. Két beállóval jön a Kiel, Wiencek meg is kapja és be is lövi a labdát, 21–19. Wiencek is jól játszik.

44. perc. UHHHH. Vujin ugrik, Bodó két kézzel lök egyet rajta, a hazai 41-es látványosat esik. 2 perc! Nem hiányzott.

43. perc. Elveszik a Szegedtől a labdát, jöhet a Kiel.

42. perc. Védekezési hiba után Wiencek, 20–19.

42. perc. Háborog a nép, mert visszakapja a labdát a Szeged. Hosszú támadás végén kínai figura, gól, Pedro, 19–19, EZ AZ!!! Leért a láb, de megadták.

41. perc. Jól védekezik a Szeged, nem tud élni az emberfórral a Kiel. Vujin rámászik a falra, jöhet a Szeged. Igen rossz műesési kísérlet!

40. perc. Kieli belemenés után Thiagus Petrus az üres kapura ível, jócskán fölé.

39. perc. Duvnjak fekszik rá, egyáltalán nem gyengéden, Bánhidi bokájára. Bánhidi sántikál, de belövi, két perc és gól! 19–18, Bánhidi ötödik találata.

38. perc. Bánhidi ritkán ront, de most igen, Landin védi a ziccerét! Balogh eladja a labdát, indul a Kiel, Wiencek tiszta ziccerét SEGO BRAVÚRRAL VÉDI!!!

38. perc. Vujin lövése elhamarkodott is, rossz is. Gíslason morcos a kispadon. Jöhet a Szeged, Balogh ölbe lövi Landint. A kieliek is elrontják az akciójukat, sok most a hiba.

37. perc. Nagyon kellett! Bodó szépít, 19–17!

36. perc. Azonnal jön a szegedi időkérés, mert a Kiel, a mérkőzés folyamán először, igazán lendületbe jött.

36. perc. Nanana, nana, na! Rossz szegedi akció, Dissinger robog, 18–16. Aztán Wiencek, 19–16!

35. perc. Dissinger hatol át a szegedi védelmen, majd a hosszúba pattint, a 3. gólja és 17–16.

34. perc. Zarabec lövésénél segít a kapufa. A másik oldalon Bodó lövését védi Landin.

33. perc. Thiagus Petrus egyenlít, 16–16. A gól előtt Landin védett, de az indítás rossz volt, s a Szeged jöhetett. Duvnjak nem adta vissza a labdát (szankció nem járt ezért), aztán végül csak eljutott a játékszer Thiagus Petrusig.

33. perc. Sego véd egyet, aztán a következő lövésnél Dissinger kiszolgáltatott helyzetbe hozza, 16–15.

32. perc. Ezt már ismerjük! Skube pattintott passz, Bánhidi lefordul, Wiencekkel a nyakán, és belövi, 15–15!

32. perc. Ekberg nem kegyelmez, 15–14.

31. perc. Vujin nagy passzt ad Wienceknek, aki letépi, majd a lécre lövi a labdát, de hetes.

31. perc. Folytatjuk! A Kiel kezdte a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

30. perc. Skube ellövi talpról, blokkolják a lövést, 14–14 a félidőben!

30. perc. Juan Carlos Pastor időt kér. Öt másodperc van még a félidőből.

30. perc. Zarabec kerüli balról a szegedi védelmet, 14–14.

30. perc. Kapusgól! Zarabec pocsék passzát Sego felszedi, és a kieli kapuba ível, 13–14!

29. perc. Aztán a közönség ünnepel, mert sikerül kivédekezni a szegedi akciót, s jöhet a THW.

28. perc. Wienceket szórják ki 2 percre Bánhidi bántalmazásáért. A közönség elégedetlenkedik.

28. perc. Zarabec úgy szórja szét a szegedieket, mint szél a pelyvát, lepördülés, csel, 13–13.

27. perc. Sigurmannsson bepattintja, 12–13.

27. perc. Srsen bátran megindul, bemegy két védő közé, ez is hetes!

26. perc. Kapust lehívva támad a Szeged. Zsitnyikov belecselez az emberbe, üres kapu, Dissinger egyenlít, 12–12 egy pattintott lövéssel.

25. perc. Vujin hetesét védi Sego!!!

25. perc. Sego véd egyet, majd még egyet, de a labda visszakerül a kieliekhez, Skube szabálytalankodik, hetes és kiállítás.

24. perc. Vujin lövését most védi Sego, jön az ellentámadás, Källman mattolja Landint, 11–12, megint vezet a Szeged! 3–4 után van ismét előnyben a magyar csapat.

24. perc. Bánhidit „eteti” a Szeged labdákkal, a beálló meg kíméletlenül belövi helyzeteit, 11–11.

23. perc. Már majdnem passzív játék, amikor Vujin talpról a léc alá bombáz. Világklasszis teljesítményt nyújt eddig, 11–10.

23. perc. Időt kér a Kiel.

22. perc. Megint Skube passzol, megint Bánhidi fordul be, 10–10!

21. perc. Duvnjak lövését védi Sego.

20. perc. Skube hozza helyzetbe Bánhidit, aki nem is hibázik, 10–9.

20. perc. Bodó ugrik és tüzel, rosszul. Landin indít, Ekberg lerohan, 10–8, a fél gól a kapusé, szenzációs indítás volt.

19. perc. Vujin kezd unalmas lenni. 9–8.

18. perc. Rossz szegedi akció, a kontránál Weinhold lövését még védi Sego! Lerohan a Szeged, Pedro egyenlít, 8–8.

17. perc. Ekberg keveredik beállóba, és lő a kapuba, 8–7. Kapuscsere, Sierra helyére Sego.

17. perc. Skube hagyományt csinál az egyenlítésből, 7–7!

16. perc. Vujin egy kobra gyorsaságával lövi rá a labdát, 7–6. Eddig nem sikerül tartani.

15. perc. Stas Skube egalizál, 6–6!

15. perc. Miha Zarabec is beindult, és ez pont nem hiányzik. Sierra megy a jobb sarokra, a lövés érkezik a balba. 6–5.

14. perc. Bodó zúz talpról, Landin lekési, majd nagyon mérges magára, 5–5!

14. perc. Jesszusom, mekkora gól. Miha Zarabec, 5–4, 1–0 után ismét kieli előny.

13. perc. Nagy játék, „dupla kínai”, de nem adják meg a gólt! Jó döntés, lent volt a lába Santosnak. Lefordul és lerohan a Szeged, ziccer, Sostaric kapufát lő!

12. perc. Már passzívba fordulna a THW támadása, amikor Bánhidi kap egy sárgát. Aztán Sostaric is.

11. perc. Kínai figura, de Sostaric az oldalhálót rezgeti meg!

11. perc. Skube lő talpról, a labda a blokkról messze fölé vágódik. Weinhold szigorúan védekezik, sárga lap Bodó ledózerolásáért.

10. perc. Sakk és matt, Wiencek kéri beállóban a labdát, kapja, befordul, 4–4.

9. perc. Bodó Richárd a szélen kerüli meg a németeket, 3–4!

8. perc. Sierra első védése a meccsen, Bilyk előtt húzta le a rolót!

7. perc. Keveset támad a Kiel, de azt hatékonyan, Vujin lő át középről, és 3–3. Ráadásul rossz a szegedi akció, Landin véd!

6. perc. Sostaric megy be a jobb szélen, s lövi be a ziccert, 2–3. A Kiel kiegészül.

6. perc. Vujin egalizál, 2–2, a 2. gólja.

5. perc. Sigurmannsson hetesével vezet a Szeged, 1–2!

5. perc. A Kiel gyorsan ront, aztán Zarabec kiállítást és hetest hoz össze.

4. perc. Újabb sikertelen magyar akció, de mint az előbb, legalább lehet ismét próbálkozni. Wiencek kap egy sárga lapot, Ivan Srsen meg 3:53 után megszerzi az első szegedi gólt, 1–1.

3. perc. Srsen pörköli rá a labdát, Landin véd, de legalább az indítás rossz. Jöhet megint a Szeged.

2. perc. Az első kieli támadás. És gól is, Marko Vujin, 1–0.

1. perc. Elsőre egy jókora blokk, Bodót takarták be. Aztán meg Landin véd egyet, megint Bodó próbálkozott.

1. perc. Fehérben a Kiel, kékben, fehér hajszálcsíkkal a Szeged. A szegediek vezethetik az első akciót!

ELŐZMÉNYEK

• Sötétbe borul a kieli aréna, jönnek a csapatok, valódi kézilabda-csemege várható! A kieliek nagyon bíznak a „fehér falban”, azaz szurkolótáborukban, a drukkerek ötgólos vagy nagyobb győzelemben reménykednek. Forma alapján ez kicsit optimista. A Kielnek kifejezetten rossz idénye van, a THW csak a 6. a Bundesligában, a Német Kupából pedig már kiesett.

Szerb bírópáros, Nikolics és Sztojkovics dirigál a meccsen.

• Ebben a BL-idényben a PSG és a Kielce tudott nyerni a kieli, 10 300 férőhelyes Sparkassen-Arenában.

• A két csapat eddig hatszor mérkőzött meg egymással, a Szeged kétszer nyert, négyszer kikapott. Kielben mindig kikapott, mindig 30 gólnál többet kapva. Az északnémet kikötővárosban a kézilabda az első számú sport, a THW „zebrái” a település büszkeségei.

• Ennek a mérkőzésnek nem most és nem ilyen párosításban kellett volna bekövetkeznie, de hát EHF tervez, német Bundesliga végez. Idézzük beharangozónkat! A pályaválasztói jog felcserélésének története röviden: a nyolcaddöntő első mérkőzését a hét végére írta ki az európai szövetség, ám szombaton a Kiel a Rhein-Neckar Löwent fogadja létfontosságú Bundesliga-mérkőzésen. Ennek az időpontját már korábban „kőbe vésték", vagyis a Kiel úgy tudott volna vasárnap Szegedre jönni, hogy előző nap a Löwent fogadja. Szilágyi Viktor, a német klub sportigazgatója elmondta, ezt is vállalták volna, ám felcserélték a pályaválasztói jogot.

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! A háromszoros BL-győztes, háromszoros EHF-kupa-győztes THW Kiel otthonában még sosem nyert a Mol-Pick Szeged, ám a BL-nyolcaddöntőre a magyar csapat jobb formában érkezik. De mire lesz ez elég?