Férfi kézi-vb: Katar nem tett szívességet, Palicka a hős

2019.01.16. 22:05
Az argentin Ignacio Pizarro akcióban Angola ellen (Fotó: AFP)
Svédország egy góllal, de megverte a sokáig vezető Katart, míg Argentína életben tartotta a továbbjutási reményeit, miután 33–26-ra legyőzte Angolát a férfi kézilabda-világbajnokság szerdai játéknapján a magyar válogatott csoportjában. A mieink 30–30-as döntetlent játszottak Egyiptommal, így biztos, hogy legalább a második helyen zárunk a hatosunkban. A B-csoportban Izland szoros küzdelemben múlta felül Japánt, Horvátország viszont simán legyőzte Bahreint.

D-CSOPORT

A mieink csoportjában először a két sereghajtó, vagyis Angola és Argentína csapott össze. A csapatok 6–6-ig fej fej mellett haladtak, ezt követően a dél-amerikaiak négy góllal is elléptek, ám Angola fel tudott zárkózni, és 11–10-nél egyetlen gólra járt az újabb egyenlítéstől. Az argentinok azonban ekkor megint megrázták magukat, egy 5–0-s sorozattal pedig a játékrész végére 17–12-es előnyre tettek szert.

A második félidőben azonban az afrikaiak újfent visszakapaszkodtak, és 22–21-nél ismét csak egy találat választotta el őket az egalizálástól. Argentína viszont egy újabb ötgólos szériával (27–21) immár harmadszor tetemes előnyt felépítve végül behúzta a mérkőzést (33–26), a győzelemért járó két ponttal pedig életben tartotta továbbjutási esélyeit is.

Miután Magyarország 30–30-as döntetlent játszott Egyiptommal – a találkozóról részletesen itt olvashat –, a Katar–Svédország mérkőzés maradt csak hátra a negyedik fordulóból a D jelű hatosban.

Az első gólt az eddig hibátlan svédek szerezték, ám a katariak gyorsan fordítottak. A folytatásban hol egyik, hol másik gárda vezetett – két gólnál nagyobb különbség pedig egyszer sem alakult ki. A szünetben Katarnál volt az előny, igaz, a legcsekélyebb, egygólos fajtából (11–10).

Fordulás után újfent Katar szerzett gólt, ezzel már kettő volt közte, majd Svédország szépített, de az ázsiaiak kettővel válaszoltak, így a mérkőzésen először háromtalálatos előnybe került az egyik fél. A skandinávok azonban ekkor megrázták magukat, s alig 80 másodperc leforgása alatt egyenlítettek (14–14). Egy kapuscsere után, 18–17-nél pedig a vezetést is átvették.

Palicka lett a svédek megmentője (Fotó: AFP)

Már-már úgy tűnt, a svédek a hajrában magabiztossá teszik a győzelmet, ám az utolsó két perc ismét a katariaké volt, akik négygólos hátrányból visszajöttek egyetlen találatra, az utolsó tíz másodpercben pedig az egyenlítéshez is volt labdájuk, Andreas Palicka azonban óriási bravúrral megmentette Svédországot a blamától (22–23).

B-CSOPORT

A B-csoport első mai meccsén Japán és Izland találkozott – mindkét kispadon izlandi trénerrel. A japánok sokáig csak futottak az eredmény után, ám az izlandiak egy-két gólnál többel egyszer sem tudtak ellépni. A félidő vége előtt nem sokkal pedig a fordítás is összejött, de az előny nem bizonyult tartósnak, szünetben 13–12-re már ismét az északiak álltak jobban.

A második játékrész is sokáig szorosan alakult, azonban Izland – ha minimális előnnyel is – végig vezetni tudott, a végjátékban pedig négy találattal ellépett (24–20), s végül 25–21-re győzött.

A már a negyedik mérkőzés előtt biztos továbbjutó Horvátország a szünetig 19–9-re elhúzott, végül 32–20-ra diadalmaskodott Bahrein ellen.

Este Spanyolország is biztosította a helyét a középdöntőben: Macedóniát 11 góllal elintézve (32–21).