Férfi kézi-vb: Japán és Korea ráijesztett a spanyol, francia duóra

2019.01.14. 22:13
Gyibirov (balra) nyolc gólig jutott a németeket ellen (Fotó: AFP)
Tunézia a mérkőzést végig irányítva 36–30-ra legyőzte Chilét a férfi kézilabda-világbajnokság hétfői játéknapján. Az A-csoportban Brazília megverte Szerbiát, a B-ben Izland könnyed diadalt aratott Bahrein felett, ezzel megszerezte első pontjait. Az esti mérkőzéseken sokáig mintha minden felborult volna: Japán a félidőben vezetett Spanyolország ellen, Korea a 38. percben egy gólra volt a franciáktól, de Szaúd-Arábia is pariban volt a 38. percig Dániával. Aztán persze az esélyesek nyertek.

Az Ausztriát a 2. fordulóban legyőző Chile nem tudta megismételni szombati produkcióját, korán többgólos hátrányba került, és hiába futott az eredmény után, nem szerzett pontot.

A 17 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MECCSEKEN

A chileiektől óriási meglepetésre simán, 32–24-re kikapó osztrákok a 18. percig tartották az előző kiírásban ezüstérmes Sander Sagosenék tempóját (10–10), de még a 22. percben is csak egy gól volt a hátrányuk (12–11). A szünet előtt ritmust váltottak a norvégok (16–12), akik a 34. percben már öt (19–14), a 41.-ben hét (23–16), a 49.-ben pedig már kilenc góllal vezettek (27–18). Az osztrákok mínusz 11-nél 4–0-s szériával kozmetikáztak (30–23), de a közte tízet így sem kerülték el, az északiak végül 34–24-re győzött.

A horvátok a 20. perctől kezdve egy 4–0-s rohanást bemutatva 13–7-re elléptek a szintén két sikerrel kezdő macedónoktól, akik a második félidőben ugyan többször is visszazárkóztak három gólra (22–19), ennél közelebb azonban már nem jutottak, sőt az 53. percben David Mandic találatával ismét közte hat lett (26–20). A végjátékban pedig még jobban kinyílt az olló, Domagoj Duvnjakék 31–22-re nyertek. A vesztes félnél a veszprémi Dejan Manaszkov hat góllal zárt, a győzteseknél a tatabányai jobbátlövő, Jakov Vrankovic kettőig jutott, de a szegedi kapus, Marin Sego is feliratkozott a gólszerzők közé.

Egyiptom a fordulatos első félidő után a másodikban egymás után négyszer is betalált, mire az argentinok felelni tudtak, így a dél-amerikaiak egygólos előnyéből (9–8) háromgólos hátrány lett (9–12). Ez sem törte meg azonban a nyitó körben a mieinkkel ikszelő argentinokat, akik a 44. percben egyenlítettek (14–14), sőt a végjátékban többször is vezettek (19–18). Federico Fernández harmadik kiállítása után viszont már az észak-afrikai csapat került fölénybe, és 22–20-ra nyert.

Az oroszok az osztrákokhoz hasonlóan 10–10-nél torpantak meg, ezt kihasználva a németek 15–11-re elléptek. Az utolsó öt percet háromgólos hátrányban (17–20) kezdte meg a szbornaja, amely Timur Gyibirov találataival feljött még egyre (19–20), de úgy tűnt, Uwe Gensheimer lerendezi a győzelem kérdését. Végül mindkét világklasszis balszélső nyolc gólig jutott, és csapataik sem bírtak egymással (22–22).

A franciák a 38. percig csak szenvedtek a koreaiak ellen (Fotó: AFP)

A 20 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MECCSEKEN

A japánok parádésan kezdték a meccset, az első nyolc percben gólt sem kaptak (0–3), és bár az első negyedóra végén egyenlítettek a spanyolok, az első félidőt így is elvitték (10–11). A fordulást követően az európai együttes magához ragadta a kezdeményezést, 16–12-re is ellépett, ehhez képest az 50. perc legvégén az ázsiaiak egy sikeres büntetőre voltak a közte egytől – de a hetes kimaradt (20–18).

Szaúd-Arábia a 38. percig bírta a dánok tempóját (20–17), ezt követően viszont az olimpiai bajnok egy 8–0-s szériával állva hagyta, és 34–22-re nyert.

A címvédő franciák aligha teszik ki az ablakba az első 38 perc teljesítményét, Korea ellen ugyanis csupán egy góllal vezettek (21–20). Ezt követően azonban beindultak Kentin Mahéék, az 50. percben már 28–20 volt az állás, a végén pedig 34–23-ra nyertek. A veszprémi játékos hat találatig jutott.

A magyarokkal egy csoportban szereplő svédek a 34. percben kapcsolták be a rakétákat, 19–15-ről 24–15-re elléptek Angolától, majd 37–19-re nyertek.