nemzetisport.hu 2019.01.19 22:42 Frissítve: 2019.01.19 22:59

Férfi kézi-vb: francia siker a rangadón; nem hibáztak a németek

A dán-német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében Franciaország 33–30-ra legyőzte Spanyolországot, míg Németország 24–19-re nyert Izland ellen. A mieink csoportjában Svédország könnyedén verte meg Tunéziát.

A franciák nyerték meg az I. csoport rangadóját (Fotók: AFP)

FRANCIAORSZÁG–SPANYOLORSZÁG

A legutóbbi öt világbajnokságból négyet, közte az előző kettőt megnyerő francia válogatott kezdte jobban a meccset, Michaël Guigou góljaival 2–0-ra vezettek, majd Nikola Karabatic találata már 5–2-es előnyt eredményezett. Ezt követően felváltva voltak eredményesek a felek, a 20. percben viszont csak egy volt közte (13–12). Ekkor a franciák ritmust váltottak, rövidesen öttel vezettek (17–12), bár ebből a hátrányból a szünetig hármat ledolgoztak a spanyolok (17–15).

Sőt! A 34. percben Eduardo Gurbindo egyenlített (18–18) is, de erre Ludovic Fabregasék egy újabb 4–0-s szériával feleltek (22–18), negyedórával a vége előtt pedig már hat gól volt a felek között (26–20). Hat perccel a vége előtt mínusz ötnél (31–26) sem adták fel azonban a spanyolok, és az 59. percben már újra nyílt volt a csata (32–30). Sterbik Árpád hiába védett a kipattanó a franciáké lett, így nem jött össze a spanyol csoda (33–30). A hozzá hasonlóan veszprémi Kentin Mahé 4 gólig jutott a meccsen.

NÉMETORSZÁG–IZLAND

Bár az izlandi nem gyenge válogatott, az elődöntőbe (és világbajnoki címre) vágyó Németországnak csak a győzelem számított elfogadható eredménynek Kölnben. Az északiak a 22. percig tartották a lépést a társházigazdával, utána azonban a németek Uwe Gensheimer vezérletével 4–0-s szériát futottak, így kényelmes előnnyel vonulhattak pihenőre (14–10). A fordulás után az izlandiak többször is felzárkóztak két gólra, de a végjátékot a hazaiak uralták, akik négy perccel a vége előtt már hattal is vezettek (23–17), és Kai Häfner révén ők szerezték a meccs utolsó gólját is (24–19). A német kapuban Andreas Wolff 40 százalékos hatékonysággal védett (12/30). Németország két nap múlva Horvátországgal csap össze, amelyre addig még vár egy Brazília elleni mérkőzés.

Andreas Wolffra és Uwe Gensheimerre ezúttal is számíthattak a németek

TUNÉZIA–SVÉDORSZÁG

Ha a középdöntő végén oda szeretnénk érni legalább a csoport negyedik helyére, ahhoz két csapatot biztos meg kell előznünk. Erre a papírforma és az eddigi meccsek alapján a két afrikai együttes, Egyiptom és Tunézia esetében mutatkozik nagyobb esély. Ilyen szemmel is néztük a második kör első meccsét Herningben, amelyen a szintén spanyol edző irányította tunéziaiak az első negyed órában vezetni tudtak a svédekkel szemben, a D-csoport győztese először 9–8-nál tudta átvenni az irányítást.

A kapuba csereként érkező Mikael Appelgren védéseire, valamint a veszprémi Andreas Nilsson góljaira alapozva a játékrész második felében hattal is elhúzott a skandináv csapat (12–18), amiből ötöt megőrzött a szünetre is (14–19). Koppenhágával ellentétben Herningben már csak elvétve voltak svéd szurkolók a hatalmas Jyske Bank Boxenben, a lelátót a házigazda dánok meccsére várakozó dánok uralták. Sokan közülük persze még a szurkolói zónában vagy éppen a büfékben töltötték az időt az első meccs alatt.

Appeelgren a második félidőre sem esett vissza, előfordult, hogy egy védés után ülve indította a végül hét gólig jutó Niclas Ekberget, a svédek pedig az utolsó tíz percre fordulva megduplázták előnyüket. Ekkor már a magyar válogatott játékosai is a pálya egyik sarkában figyelték másnapi ellenfelüket, bár megtévesztő lenne pusztán az ekkor látottakból kiindulni. A svédek ugyanis már nagy fölényben játszottak, Tunézia pedig már vasárnapra is tartalékolt. Az északiak 35–23-s győzelmükkel újabb lépést tettek az elődöntő felé.

FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ
I. CSOPORT (KÖLN)
Franciaország–Spanyolország 33–30 (17–15)

Ld: Szanai 6, ill. Ekberg, A. Nilsson 7-7

Dánia–Magyarország 25–22 (15–10) – BŐVEBBEN ITT!

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.