HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.04.12 18:00 Frissítve: 2018.04.29 22:22

DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2018

A budapesti divízió 1/A világbajnokságon a magyar válogatott öt ellenféllel küzdött meg az elitbe kerülésért, és bár az utolsó mérkőzés utolsó percének kezdetén még feljutásra állt, végül a negyedik helyen végzett. Adatbankunkban nemcsak a mi csoportunk programját és eredményeit találja meg, hanem a többiét is, az elitosztálytól a már véget ért divízió 3-as vb selejtező-tornáig.

HIRDETÉS

 

 

2018-AS DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST
Időpont: április 22–28.
Szlovénia (kieső), Olaszország (kieső), Kazahsztán, Lengyelország, MAGYARORSZÁG, Nagy-Britannia (feljutó)

 A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Nagy-Britannia 5 3 1 1 16–15 +1  11
 2. Olaszország 5 3 2 15–11 +4  9
 3. Kazahsztán 5 3 2 18–10 +8  9
 4. MAGYARORSZÁG 5 2 1 2 9–14 –5  7
 5. Szlovénia 5 2 3 15–15 0 6
 6. Lengyelország 5 1 4 11–19 –8  3

A MÉRKŐZÉSEK
1. FORDULÓ
Április 22., vasárnap
Nagy-Britannia–Szlovénia 3–1
MAGYARORSZÁG–Kazahsztán 0–3
Lengyelország–Olaszország 1–3
2. FORDULÓ
Április 23., hétfő
Szlovénia–Lengyelország 2–4
Olaszország–MAGYARORSZÁG2–3
 Április 24., kedd
Kazahsztán–Nagy-Britannia 6–1
3. FORDULÓ
Április 25., szerda
Olaszország–Kazahsztán 3–0
Nagy-Britannia–Lengyelország 5–3
Szlovénia–MAGYARORSZÁG 4–1
4. FORDULÓ
Április 26., csütörtök
Lengyelország–MAGYARORSZÁG 2–3
 Április 27., péntek
Kazahsztán–Szlovénia 3–5
Olaszország–Nagy-Britannia 3–4
5. FORDULÓ
Április 28., szombat
Kazahsztán–Lengyelország 6–1
Szlovénia–Olaszország 3–4
MAGYARORSZÁG–Nagy-Britannia 2–3 – szétlövéssel
FELJUTOTT: Nagy-Britannia, Olaszország
KIESETT: Lengyelország
A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE

KAPUSOK (2): Rajna Miklós (Fehérvár AV19), Vay Ádám (Rapid City – Egyesült Államok)
VÉDŐK (7): Garát Zsombor (MAC Budapest), Gőz Balázs (Norfolk Admirals – Egyesült Államok), Pozsgai Tamás (MAC Budapest), Stipsicz Bence (Fehérvár AV19), Szirányi Bence (Fehérvár AV19), Varga Arnold (UTE), Wehrs Kevin (HC TWK Innsbruck – Ausztria)
CSATÁROK (13): Benk András (UTE), Bodó Christopher (MAC Budapest), Erdély Csanád (Fehérvár AV19), Galló Vilmos (Timra – Svédország), Hári János (Fehérvár AV19), Kóger Dániel (Fehérvár AV19), Magosi Bálint (DVTK Jegesmedvék), Nagy Gergő (Quad City – Egyesült Államok), Nagy Krisztián (MAC Budapest), Sarauer Andrew (Villach – Ausztria), Sebők Balázs (KalPa – Finnország), Sofron István (Villach – Ausztria), Vas János (DVTK Jegesmedvék)

82. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA
Időpont: május 4–20.
A-CSOPORT (Koppenhága)
B-CSOPORT (Herning)
Oroszország
Kanada
SvédországFinnország
CsehországEgyesült Államok
SvájcNémetország
FehéroroszországNorvégia
SzlovákiaLettország
FranciaországDánia (rendező)
Ausztria (feljutó)Dél-Korea (feljutó)
Részletes menetrend
DIVÍZIÓ 1/B VILÁGBAJNOKSÁG, KAUNAS, LITVÁNIA
Időpont: április 22–28.
Ukrajna (kieső), Japán, Litvánia, Észtország, Horvátország, Románia (feljutó)
 
1. FORDULÓ
Április 22., vasárnap

Észtország–Japán 1–2 – h.u.
Románia–Ukrajna0–3
Horvátország–Litvánia0–3
2. FORDULÓ
Április 23., hétfő

Ukrajna–Észtország 0–2
Japán–Horvátország4–3
Litvánia–Románia 8–3
3. FORDULÓ
Április 25., szerda
Ukrajna–Horvátország 2–4
Románia–Észtország0–1
Japán–Litvánia 1–6
4. FORDULÓ
Április 27., péntek
Japán–Románia 3–2 – h. u.
Észtország–Horvátország 5–1
Litvánia–Ukrajna 5–4 – h. u.
5. FORDULÓ
Április 28., szombat

Horvátország–Románia 3–7
Ukrajna–Japán1–7
Litvánia–Észtország 4–1
FELJUTOTT: Litvánia
KIESETT: Horvátország
 VÉGEREDMÉNY
 1. Litvánia 5 4 1 26–9 +17  14
 2. Japán 5 2 2 1 17–13 +4  10
 3. Észtország 5 3 1 1 10–7 +3  10
 4. Ukrajna 5 1 1 3 10–18 –8  4
 5. Románia 5 1 1 3 12–18 –6  4
 6. Horvátország 5 1 4 11–21 –10  3


DIVÍZIÓ 2/A VILÁGBAJNOKSÁG,TILBURG, HOLLANDIA
Időpont: április 23–29.
Hollandia (kieső), Ausztrália, Szerbia, Belgium, Izland, Kína (feljutó)
1. FORDULÓ
Április 23., hétfő

Ausztrália–Izland3–0
Szerbia–Belgium4–1
Hollandia–Kína7–0
2. FORDULÓ
Április 24., kedd

Ausztrália–Belgium6–0
Kína–Szerbia1–3
Izland–Hollandia1–11
3. FORDULÓ
Április 26., csütörtök

Kína–Ausztrália1–3
Belgium–Izland6–3
Hollandia–Szerbia 5–0
4. FORDULÓ
Április 28., szombat

Kína–Izland3–1
Belgium–Hollandia 2–10
Szerbia–Ausztrália 4–5 – szétlövéssel
5. FORDULÓ,
Április 29., vasárnap
Belgium–Kína2–5
Hollandia–Ausztrália 9–2
Izland–Szerbia2–5
A végeredmény: 1. Hollandia 15 pont (42–5), 2. Ausztrália 11 (19–14), 3. Szerbia 10 (16–14), 4. Kína 6 (10–16), 5. Belgium 3 (11–28), 6. Izland 0 (5–23)
FELJUTOTT: Hollandia
KIESETT: Izland

DIVÍZIÓ 2/B VILÁGBAJNOKSÁG, GRANADA, SPANYOLORSZÁG
Időpont: április 14–20.
Spanyolország (kieső), Új-Zéland, Izrael, Észak-Korea, Mexikó, Luxemburg (feljutó)
1. FORDULÓ
Április 14., szombat

Új Zéland–Mexikó5–1
Luxemburg–Izrael1–8
Spanyolország–Észak-Korea
15–1
2. FORDULÓ
Április 15., vasárnap

Új-Zéland–Izrael 5–2
Észak-Korea–Mexikó5–2
Luxemburg–Spanyolország1–10
3. FORDULÓ
Április 17., kedd

Izrael–Észak-Korea9–1
Új-Zéland–Luxemburg7–1
Spanyolország–Mexikó14–0
4. FORDULÓ
Április 19., csütörtök
Mexikó–Luxemburg3–1
Észak-Korea–Új-Zéland4–12
Izrael–Spanyolország0–4
5. FORDULÓ
Április 20., péntek

Luxemburg–Észak-Korea2–1
Mexikó–Izrael3–5
Spanyolország–Új-Zéland6–4
A végeredmény: 1. Spanyolország 15 pont, 2. Új-Zéland 12, 3. Izrael 9, 4. Észak-Korea 3,
5. Mexikó 3, 6. Luxemburg 3
FELJUTOTT: Spanyolország
KIESETT: Luxemburg

DIVÍZIÓ 3 VILÁGBAJNOKSÁG, FOKVÁROS, DÉL-AFRIKA
Időpont: április 16–22.
Törökország (kieső), Bulgária,  Grúzia, Hongkong, Dél-Afrika, Tajvan
1. FORDULÓ
Április 16., hétfő

Grúzia–Törökország6–2
Tajvan–Hongkong4–1
Bulgária–Dél-Afrika4–0
2. FORDULÓ
Április 17., kedd
Törökország–Hongkong6–1
Bulgária–Grúzia3–5
Dél-Afrika–Tajvan2–5
3. FORDULÓ
Április 19., csütörtök

Bulgária–Tajvan7–2
Grúzia–Hongkong11–1
Törökország–Dél-Afrika7–1
4. FORDULÓ
Április 20., péntek
Hongkong–Bulgária 0–10
Tajvan–Törökország
2–4
Dél-Afrika–Grúzia4–2
5. FORDULÓ
Április 22., vasárnap
Grúzia–Tajvan11–2
Törökország–Bulgária 3–4 – h. u.
Hongkong–Dél-Afrika0–6
Az állás: 1. Grúzia 12 pont, 2. Bulgária 11, 3. Törökország 10, 4. Tajvan 6,
5. Dél-Afrika 6, 6. Hongkong 0 
FELJUTOTT: Grúzia
KIESETT: Hongkong

 

DIVÍZIÓ 3 VILÁGBAJNOKSÁGRA SELEJTEZŐ TORNA, SZARAJEVÓ, BOSZNIA-HERCEGOVINA
Időpont: február 25–28.
Egyesült Arab Emírségek (kieső),  Bosznia-Hercegovina (tavaly visszalépett a divízió 3-as világbajnokságtól), Kuvait (újonc), Türkmenisztán (újonc)
1. FORDULÓ
Február 25., vasárnap
Türkmenisztán–Egyesült Arab Emírségek
4–0
Kuvait–Bosznia-Hercegovina1–8
2. FORDULÓ
Február 26., hétfő
Kuvait–Türkmenisztán2–24
Egyesült Arab Emírségek–Bosznia-Hercegovina
1–6
3. FORDULÓ
Február 28., szerda

Egyesült Arab Emírségek–Kuvait 4–2
Bosznia-Hercegovina–Türkmenisztán3–13
A végeredmény:  1. Türkmenisztán 9 p (41–5), 2. Bosznia-Hercegovina 6 p (17–15),  3. Egyesült Arab Emírségek 3 p (5–12), 4. Kuvait 0 p (5–36)
FELJUTOTT: Türkmenisztán (2019-ben a divízió 3-ban szerepel)
DÖNTŐ TÉNYEZŐK AZONOS PONTSZÁM ESETÉN*
1. pontszám
2. egymás ellen szerzett pontok száma
3. egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége
4. egymás elleni mérkőzéseken szerzett több gól
5. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
6. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli második legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
7. a világbajnokság előtti kiemelés
 *: minden divízióban

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.09.28 19:14:15

Jégkorong nemzetisport.hu

Csoda, hogy a bejegyzés alatt szaporodnak a kedvelések és a megosztások?!

2018.09.23 00:04:16

Jégkorong KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. A Miskolcon balhézó véglényeket saját honfitársaik szégyellik a legjobban.

2018.09.07 19:15:40

Jégkorong nemzetisport.hu

A DVTK Jegesmedvék és a MAC Újbuda is északi szomszédunk élvonalában szerepel.

2018.09.07 19:50:46

Jégkorong nemzetisport.hu

A magyar élvonalbeli jégkorongbajnokság 2018–2019-es kiírásának adatbankja.

2018.09.08 10:33:45

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Az Erste Ligában, az osztrák EBEL-ben és a szlovák Tipsport Ligában is lesz magyar csapat.

HIRDETÉS
HIRDETÉS