Hoki-vb: hűha! Lengyelország is legyőzte Szlovéniát

SZ. A.SZ. A.
2018.04.23. 18:16
A lengyelek is legyőzték a szlovénokat, akik így nehéz helyzetbe kerültek (Fotó: MTI/Czagány Balázs)
Folytatódnak a meglepetések a Papp László Budapest Sportarénában zajló divízió 1/A-világbajnokságon: a torna favoritja, Szlovénia ugyanis a második játéknapon is kikapott, ezúttal Lengyelországtól.

Azzal tisztában lehettünk, hogy szoros világbajnokságnak nézünk elébe, amelyen a régi klasszikus szerint bárki megverhet bárkit, de egy másik klasszikust idézve „erre azért nem számítottunk". Konkrétan arra, hogy a mezőny legmagasabban jegyzett válogatottja, a világranglista-15., a tavaly még elit-vb-n, idén februárban pedig az olimpián járó Szlovénia kettőből két vereséggel áll majd! Pedig így van, mert az első játéknapon a világranglista-24., esztendeje még a harmadosztályban sínylődő Nagy-Britannia győzött 3–1-re a délnyugati szomszédaink ellen, a második játéknapon, azaz ma pedig Lengyelország 4–2-re.

Ráadásul ezúttal már az sem állt, hogy Szlovénia fölényben lett volna, „csak" az ellenfél jobban sáfárkodott a kevés helyzetével: Lengyelország a lövésszám alapján is több mint egyenlő riválisnak mutatkozott, a gólokat tekintve meg pláne.

A „barátaink" a legelső emberelőnyüket kihasználták Damian Kapcia révén, amit a második harmad elején ugyan kiegyenlített Jan Drozg, viszont az 1–1 nem élt sokáig, mert Bartlomiej Neupauer szép korongkezeléssel, -húzással és csuklómozdulattal visszavette a vezetést, amire a csapatkapitány, Marcin Kolusz egy nem kevésbé szépen kivitelezett büntetővel duplázott rá, úgyhogy a második szünetre 3–1-gyel mentek a felek.

A vége 4–2 lett, bombameglepetés – ki hitte volna, hogy a szlovénok 0 ponttal érkeznek majd a mieink elleni szerdai rangadóra?!

A második forduló következő mérkőzése, a Magyarország–Olaszország rangadó ma este 19.30-kor kezdődik, a Kazahsztán–Nagy-Britannia meccset pedig kedden játsszák.