Hoki-vb: hat kazah válasz érkezett a britek vezető góljára

2018.04.24. 18:19
Csak az elején tűnt úgy, hogy újabb meglepetés születhet (Fotó: MTI/Czagány Balázs)
Bár az első gólt Nagy-Britannia ütötte, Kazahsztán hattal válaszolt a 2018-as budapesti jégkorong-világbajnokság második fordulójában. A nyitó napon a magyarokat is legyőző kazahok így vezetik a divízió 1/A mezőnyét.

Keddre egyetlen mérkőzés jutott a BS-ben: az első fordulóban a magyar válogatott ellen 3–0-ra győztes Kazahsztán játszott a nyitómeccsen Szlovéniát hatalmas meglepetésre 3–1-re felülmúló Nagy-Britanniával.

Ehhez fogható meglepetésnek tűnt az is, hogy a piros-kékek a közép-ázsiaiakkal szemben is megszerezték a vezetést, méghozzá egyenlő létszámnál, aminek a nyomán a népes és színes brit szurkolótábor megtarthatta különös gólörömét, a jégnek háttal állva, egymásba kapaszkodva ugrálást...

Ekkor sokan megint csak néztek maguk elé, hogy mi a fene történik ezen a vb-n – már ami az eredményeket illeti –, aztán helyreállt a világ rendje: Dmitrij Grenc egy mintaszerűen kijátszott emberelőny végén egyenlített, majd „félidő" után Anton Szagagyejev már a másodikat lőtte be, és innen nem volt visszaút, főleg mert Roman Sztarcsenko kettő percen belül megduplázta az előnyt.

A vége sima 6–1 lett, azaz Kazahsztán azt csinálja egyelőre, amire senki más nem képes: hozza a kötelezőket. Holnap 12.30-kor viszont újabb rangadója lesz, méghozzá Olaszországgal.

Utána következik a Nagy-Britannia–Lengyelország meccs, zárásnak pedig a minket legjobban érdeklő Magyarország–Szlovénia mérkőzés 19.30-tól.