Jégkorong-vb: hétfői ellenfelünk legyőzte az amerikaiakat

2016.05.15. 17:43
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban Németország legyőzte az amerikaiakat. A találkozót eldöntő harmadik német találat 33 mp-cel a vége előtt esett. A dánok szétlövésben kerekedtek a csehek fölé. A mieinknek vasárnap szünnapjuk volt, délelőtt bő egyórás szárazedzésük volt. Hétfő este a németekkel játszunk, tegnapi győzelmünknek hála még mindig bízhatunk a bennmaradásban.

Május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Az amerikaiak 61 mp alatt összeszedtek egy kiállítást, amit a németek ki is használtak. Utóbbiak ugyan egyenlítettek a 11. percben – négy a négy ellen –, de nem sokkal később a németek egy távoli bombával visszavették a vezetést. Az amerikaiak háromszor voltak fórban, de a németek jól védekeztek, így az emberhátrányos időben távol tartották az ellenfelet a harmaduktól. Feltűnő volt a paprikás hangulat, a németeknek nem kellett sok, máris ugrottak. Kakaskodásból jóval több volt ebben a felvonásban, mint gólveszélyes helyzetből. A bíróknak sokszor kellett szétválasztaniuk a feleket.

A második játékrészben kiveszett a paprikás éle a találkozónak. Volt viszont egy gyors amerikai egyenlítés fórban, majd az egyre jobban beszoruló, támadásig már ritkán jutó németek gyakorolhatták az emberhátrányos játékot. Reméljük, hogy ez inkább fáradtabbá tette őket, mint összeszokottabbá. Csökkent az iram, érett a túlóra. Előbb a németek, majd az amerikaiak gondolták úgy, hogy mégis dűlőre viszik a dolgot a három pont reményében, de egyik fellángolást sem kísérte eredmény. Ritkán lőttek kapura a játékosok, a németek meg inkább fölé-mellé lőttek, mintsem rá. Aztán 59:27-nél Korbinian Holzer betalált, és 23 év elteltével győzelemhez segítette a németeket az Egyesült Államokkal szemben (3–2).

Dánia–Csehország

A mezőnyfölényben lévő csehek nehezen, viszont megérdemelten jutottak vezetéshez a 25. percben. Utána azonban örülhettek, hogy megúszták az 1:49 perces kettős emberhátrányukat. A korábban kifejezetten visszafogott dánok azonban ekkor legalább területhez jutottak, és a 44. percben szimpla fórt már gólra váltottak. A harmadik harmadban is a csehek irányítottak, játszottak fölényben, de nem sikerült feltörniük a dánokat. Jöhetett a hosszabbítás, majd öt perc elteltével a szétlövés. A három dán közül mindegyik biztoskezű volt, Michal Repik azonban a kapuvasat találta el (2–1).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Németország–Egyesült Államok 3–2
(2–1, 0–1, 1–0)
G: 2:19 Hager (Schutz, Boyle – emberelőny, 1–0), 10:35 McCabe (J.T. Compher, Murphy – 1–1), 13:06 Ehrhoff (Schutz, Hager – 2–1), 20:26 Matthews (Nelson – ee., 2–2), 59:27 Holzer (Goc – 3–2)
Kiállítás: 14, ill. 6 perc
Szlovákia–Finnország 0–5

A-CSOPORT (Moszkva)
Dánia–Csehország 2–1 – szétlövéssel
(0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 1–0)
G: 24:09 Plekanec (Cervenka – 0–1), 43:10 Madsen (Strom, N. Jensen – emberelőny, 1–1), 65:00 Ehlers (győztes büntető – 3–2)
Kiállítás: 2, ill. 8 perc + 10 perces fegyelmi (Repik)
Svájc–Svédország 2–3 – szétlövéssel