A magyar jégkorong-válogatott Szlovákia és Kanada után Franciaországtól is kikapott (6–2-re) az oroszországi világbajnokságon, ezzel nagyban csökkentek az esélyei a bennmaradásra.

Érdekességek, aktualitások a helyszínről, élő hírfolyamunkban – ITT.

FINNORSZÁG – május 11. (szerda), 19.15
EGYESÜLT ÁLLAMOK – május 13. (péntek), 15.15
FEHÉROROSZORSZÁG – május 14. (szombat), 15.15
NÉMETORSZÁG – május 16. (hétfő), 19.15
A magyar válogatott mérkőzéseit a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti! (tv: Sport1)

1. harmad

Motiváltabban szállt bele a mérkőzésbe a magyar válogatott ellenfelénél, ez mezőnyfölényhez, pár akcióhoz, több lövéshez és két kapuvashoz volt elég. Egy emberhátrány akasztotta meg a lendületünket, még inkább az, hogy azt letudva –már öt az öt ellen – vezetéshez jutott az ellenfél. Nem volt benne a franciák játékában a gól, mégis előnyhöz jutottak. Viszont egy újabb kivédekezett emberhátrány után mi az első fórunkat gólra váltottuk! Vas Márton talált be éles szögből, Cristobal Huet nem ért át a hosszúra. Támadásban maradtunk, és jól zárt a kettő kettő egyben felálló magyar védővonal, amely a félpályánál vette fel az ellent, míg elöl egy emberünk zavart. Váratlanul jött a franciák második találata, ami viszont nyomot hagyott bennünk. A harmadik emberhátrányunkat nem is tudtuk kivédekezni a végjátékban (1–3).

2. harmad

A második harmadban nagyon rossz felfogásban kezdtünk. Öt perc telt el, amíg egyáltalán levegőhöz jutottunk és támadást tudtunk vezetni. Aztán kaptunk két emberelőnyt, szinte négy percet egyfolytában öt a négy ellen lehettünk a jégen. Az első emberelőny alatt az ellenfél harmadában sem jártunk, viszont majdnem kaptunk egyet. Bartalis István az utolsó pillanatban szedte fel a ziccerben már éppen lőni készülő francia botját. A következő fórunk rendben volt, bár nem lőttünk gólt. De legalább a kapuja elé szegeztük az ellenfelet. Lőttünk ötször, igaz, kaput egyszer sem találtunk. Dudás Jesse lövéseivel lebontotta a palánkot, Banham Franknak meg nem jött jól a kapás, egyszer pedig ő ütött luftot. A franciák kiegészülve kijöttek a szorításból, és olykor egész könnyen kerültek helyzetbe. Az egyik ilyen akciójukat a felvonás végén aztán gólra váltották. Két emberük érkezett középen üresben őrizetlenül (1–4).

3. harmad

Sok választásunk nem lévén nekimentünk az ellenfélnek, amely taktikusan lassította a játékot, és amikor koronghoz jutott, akkor inkább megtartotta, mintsem elszórta. A 44. percben úgy elvitt minket a hév, hogy a félpályánál mind az öten a jobb szélen kötöttünk ki. Kevés hiányzott, hogy a kontrából ne legyen újabb francia gól. Sarauer Andrew kiállítását simán levédekeztük, bár az igazság az, hogy a franciák akkor sem jöttek ránk. Nekik ez már így rendben volt. A harmad közepén izgalmas pillanatokat szereztünk a francia kapu előtt, benyomtuk ellenfelünket – különösen Bartalis vállalt sokat –, és a 48. percben Sofron István találatával felzárkóztunk két gólra. „Sajbu, sajbu" – vívtuk ki a semleges orosz közönség szimpátiáját, és úgy megsoroztuk Huet kapust, mint a vb-n eddig egyik kollégáját sem.

Egy kiállítás akasztott meg minket, leginkább a franciák ötödik gólja. Az ellenfél ebbe a fórjátékba lényegesen több munkát tett bele, mint korábban. Az 54. percben kétperces kettős fórhoz jutottunk, de nem tudtunk élni az óriási lehetőséggel. Sőt, az emberelőny második részében akciót sem tudtunk vezetni, nemhogy felállni a támadó harmadba. A kiegészülő franciák aztán az 57. percben büntettek. A harmadik gólját szerző Sacha Treille ezúttal nagyon üresen maradt az elfekvő Rajnával szemben. Fel is emelte két lépésről az üres kapuba (2–6).

80. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG
B-CSOPORT (Szentpétervár)
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 2–6 (1–3, 0–1, 1–2)

Vezette: Gofman (orosz), Kubus (szlovák), Kaderli (svájci), Lhotsky (cseh)
Magyarország: Rajna – Wehrs, Dudás, Galló, Erdély, Sarauer – Szirányi, Sagert, Sofron, Bartalis, Sebők – Stipsicz, Vas M., Nagy G., Kóger, Vas J. – Garát, Kovács Cs., Benk, Nagy K., Banham. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Franciaország: Huet – Auvitu, Moisand, Fleury, Bellemare, S. Treille – Beron, Chakiachvili, Y. Treille, Meunier, Perret – Janil, Raux, Da Costa, Bertrand, Bozon – Dieude Fauvel, Claireaux, Ritz, Lamperier, Desrosiers. Szövetségi kapitány: Dave Henderson
Gólszerző: 09:14 Ritz (Auvitu, Moisand, 0–1), 13:10 Vas M. (Nagy G., Wehrs, 1–1), 17:28 S. Treille (1–2), 19:26 Fleury (Bellemare, Auvitu, 1–3), 38:03 Chakiachvili (Y. Treille, 1–4), 47:58 Sofron (Vas M., Bartalis, 2–4), 53:03 S. Treille (Bellemare, Fleury, 2–5), 56:11 S. Treille (Bellemare, Claireaux, 2–6)
Kiállítások: 12, ill. 10 perc

SOFRON ISTVÁN GÓLJA

VAS MÁRTON GÓLJA

A TÖBBI MAI MÉRKŐZÉSEN
B-CSOPORT
(Szentpétervár)
Szlovákia–Németország 1–5 (1–0, 0–3, 0–2)
G: Cehlárik (Bartánus, Mikus – 1–0), 24:23 Hager (Schutz, Gogulla – 1–1), 28:57 Gogulla (Müller, Hager – 1–2), 34:48 Reimer (Kahun, Draisaitl – emberelőny, 1–3), 43:45 Macek (1–4), 54:36 Kahun (Reimer, Rieder – 1–5)

A-CSOPORT (Moszkva)

Svájc–Dánia 3–2 – h.u. (0–2, 0–0, 2–0, 1–0)
G: 7:08 Storm (D. Nielsen, N. Jensen – emberelőny, 0–1), 18:54 Ehlers (Eller, J. Hansen – ee., 0–2),
49:42 Weber (Moser, Niederreiter – 1–2), 57:58 Niederreiter (Moser, Diaz – 2–2), 64:08 Blum (Ambuhl – 3–2),
Kiállítások: 14, ill. 12 perc

Kazahsztán–Norvégia 2–4 (1–1, 1–2, 0–1)

G: 3:24 Johannesen (Forsberg – 0–1), 7:00 Dawes (Boyd, Szemjonov – emberelőny, 1–1), 33:04 K. A. Olimb (Norstebo, Roselli Olsen – 1–2), 35:47 Bochenski (Szavcsenko, Dawes – ee., 2–2), 38:17 M. Olimb (K. A. Olimb, Holos – 2–3), 57:37 Zuccarello (Haugen, 2–4)

3. HARMAD

60. perc: Vége a meccsnek, jobbak voltak, sokkal jobbak… 2–6
59. perc: Ritz
lövését védte Rajna.
58. perc: Újabb kiállítás nálunk. Wehrs
ült le a padra.
57. perc: GÓL EZ IS. ELDŐLT. Bellemare
vette észre a kapunk előtt egyedül ólálkodó Sacha Treille-t, aki könnyedén használta ki a ziccert. 2–6
56. perc: Lejárt a kiállítás, még csak helyzetbe sem kerültünk.
55. perc:
Nem tudtunk felállni három védő ellen… Egy kapura lövés jó lett volna.
54. perc:
Elhoztuk a korongot a buli után, Banham lövése fölé vágódott.
54. perc: Kettős emberelőnybe kerültünk. Ritz
és Claireux ment ki.
53. perc: GÓL! KIHASZNÁLTÁK AZ EMBERELŐNYT A FRANCIÁK. Sacha Treille
jött be a harmadunkba, és szép nagy gólt lőtt Rajna kesztyűje alatt a kapu bal oldalába. 2–5
52. perc: Meunier
szúrt bele a kapu elé került korongba, de Rajna résen volt.
51. perc: Kiállítás nálunk. Kovács
volt túlságosan erőszakos. Fogásért ment ki.
50. perc:
Előbb Vas János, majd Segert lőtt, előbbinél a kapusról, utóbbinál az egyik védőről pattant le a korong.
49. perc: Galló
szerzett korongot, megeresztett egy nagy lövést, amely kijött Huet-ről.
49. perc: Nagy Krisztián
lőtt, Benk belepiszkált a kapu előtt, Huet védett.
48. perc: GÓÓÓÓÓL! MEGVAN A MÁSODIK! Bartalis
lövése kijött Huet-ről, Bartalis visszaszerezte, hátra játszott Vas Mártonhoz, aki a kapu előterébe csúsztatta a korongot, Sofron pedig érkezett, és a kapuba továbbított. 2–4
47. perc: Vége az emberhátránynak. Galló
ugrott ki, megverte a védőjét, de mellé lőtt.
45. perc:
A franciák nem nagyon iparkodtak a támadásvezetéssel, ezért többször is könnyen mentettünk.
44. perc: Kiállítás nálunk. Sarauer
csapott oda Chakiachvilinek, kiküldték.
44. perc: Desrosiers
lódult meg a bal oldalon, szépen látta meg Fleuryt, aki nagy helyzetben elütött a korong fölött.
43. perc: Vas Márton
lövése pattant meg, Huet védett.
42. perc: Nagy Gergő
lőhetett volna gólt éles szögből, de Huet nem mozdult el, majd Sebők lőtt, és azt is védte.
41. perc: Fleury
ugorhatott ki egyedül, rávezette Rajnára, de nem tudta mellette belőni.
41. perc: Elkezdődött a harmadik harmad.

2. HARMAD

40. perc: Vége a második harmadnak, a franciák növelték az előnyüket. 1–4
40. perc: Erdély
készítette le lövésre, Dudás lőtt kapásból, de a francia kapus lábbal védett.
38. perc: GÓL! MEGINT A FRANCIÁK.
Rosszul indítottunk támadást, korongot loptak a franciák, három az egyben vitték a kapunk felé. Yorick Treille adta be, ésChakiachviliRajna lába között ütötte be a ziccert. 1–4
37. perc: Benk
húzta ravaszul kapura a korongot, amely kijött Huet-ről, de a védők takarítottak.
36. perc: Beron
jött föl, szinte ziccerbe akarta hozni a csatárt, de Stipsicz az utolsó pillanatban közbenyúlt, és mentett Bellemare elől.
36. perc:
Nem mondhatni, hogy hatékony a játékunk, kevés a támadásunk, lövésig csak elvétve jutunk.
34. perc: Sarauer
lövése nem találta el a kaput, Galló pedig lemaradt…
33. perc:
Megint korcsolyáról, Kógeréről pattant veszedelmesen a kapunk felé a korong, de most Rajna védett.
31. perc: Kóger
volt harcos, Huet-nek kellett rátenyerelnie a korongra.
31. perc: Kiegészültek a franciák,
kihúzták kapott gól nélkül.
29. perc:
Előbb Banham, majd Dudás bombázott, de nem ment be, mert a kapuvas mentett. Megint Banhamra játszottuk ki a figurát, de ezúttal sem talált kaput.
29. perc:
Most viszont újra próbálkozhatunk! Bertrand ütött oda Dudásnak, kiállították.
28. perc: Kiegészültek a franciák,
nem tudtunk mit kezdeni ezzel az előnnyel.
27. perc:
Nem sikerült felállnunk, sőt egy perc alatt még lőni sem… Yorick Treille majdnem gólt lőtt, de Bartalis az utolsó pillanatban felszedte az ütőjét.
26. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Bozon ment ki a büntetőpadra.
26. perc:
Az utóbbi percek némileg eseménytelenül teltek, most azonban tűzijáték a francia kapu előtt. Erdély lőhetett volna gólt, de kaput nem talált.
24. perc: Perret került helyzetbe, de lőnie már nem sikerült.
23. perc:
Az első két perc a franciáké, beszorítottak bennünket.
22. perc: Yorick Treille
került lövőhelyzetbe, de mellé trafált.
21. perc: Elkezdődött a második harmad.

1. HARMAD

20. perc: Vége az első harmadnak, sokkal több volt ebben, mégis két góllal vezetnek a franciák. 1–3
20. perc: Banham
lövését védte Huet.
20. perc: EZ NEM IGAZ… GÓL! Fleury
ment el a bal oldalon, középre húzott, középre adott, és Wehrs korcsolyájáról pattintotta a kapunkba a korongot. 1–3
19. perc: Újabb kiállítás nálunk,
ezúttal Vas János ment ki testre ütésért.
18. perc: GÓL! Megint vezetnek a franciák. Sacha Treille
csapott be két védőt is, majd tiszta lövőhelyzetbe került, és Rajna lába között a kapuba lőtt. 1–2
17. perc:
Most a franciák lőhettek, Auvitu lövése a blokkban halt el.
16. perc: Kóger
kapott nagy átadást, megint egyedül vihette kapura, de Huet-ről kijött a korong.
16. perc:
Mintha emberelőnyben játszanánk, annyira beszorítjuk a franciákat.
16. perc: Mi maradt ki! Benk
került tiszta lövőhelyzetbe, Huetszépen védett.
15. perc: Kóger
lépett ki a koronggal, de nem tudott kellőképpen felgyorsítani, utolérték…
14. perc: GÓÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETTÜNK!
Megjárattuk a korongot türelmesen, majd Nagy Gergő lőtt, Huet-ről kijött a korong, Vas Márton pedig a szabadon hagyott kapuba vágta! 1–1
13. perc:
Gyorsan felálltunk, de kijött a harmadból a korong. Aztán Vas János hozta fel, megint felálltunk.
13. perc: Emberelőnybe kerültünk. Chakiachvili
ült le a büntetőpadra magas botért.
12. perc: Treille
lövése nem tudott beférkőzni Rajna mellett, kiegészültünk.
12. perc: Fleury
lövése levágódott, majd Bellemare nagy lövése vágódott ki Rajnáról.
11. perc:
Veszélyesen pattogott a korong, de végül sikerült kivágni.
11. perc:
Kiállítás nálunk, Dudást küldték ki akadályozásért. Buta hiba.
10. perc: GÓL! VEZETNEK A FRANCIÁK!
Lényegében az első valós kapura lövésük gólt hozott. Auvitu lőtt kissé balról, Ritz beletette az ütőjét a kapu előtt, és a korong a jobb felsőbe vágódott. 0–1
9. perc: Kiegészültünk.
És mindjárt támadunk, beszorítjuk a franciákat.
8. perc:
Felálltak a franciák, de rossz átadás náluk, megint kiütjük!
7. perc:
Emberhátrányban játszunk, az első támadást kivédekeztük. Sőt, másodszor is sikerült kiütni.
7. perc: Treille
indult meg előre, Wehrs szerelte, Dudás aztán akadályozta Treille-t, és kiállították a magyart.
6. perc: Szirányi
indította Sofront, aki lekészítette Sebőknek, Moisand-ról viszont lepattant a korong. Kicsivel később Bartalis húzta vissza a kapu mögül, Huet azonban rátenyerelt a korongra.
3. perc: Bartalis
lőtte rá Sebők átadását, Huet azonban védte a középre tartó korongot.
2. perc: EZÚTTAL IS KAPUVAS!
Most Stipsicz találta el. Már másodszor menekültek meg a franciák.
1. perc: Óriási helyzet, KAPUVAS!
Nagyon harcos volt Galló, a kapu mögül középre játszott, majd Erdély a kapuvasat találta el!
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A magyar csapat piros-feketében, a francia együttes fehér-kékben játszik.