Jégkorong-vb: a szlovákok azt hitték, aztán kaptak ötöt

2016.05.15. 22:03
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban Szlovákia ígéretes félórát követően ötgólos vereséget szenvedett a finnektől. Moszkvában Svédország szétlövéssel gyűrte le a svájciakat.
Május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A magyaroknak vasárnap szünnapjuk volt, délelőtt bő egyórás szárazedzéssel. Hétfőn este a németekkel játszunk, tegnapi győzelmünknek hála még mindig bízhatunk a bennmaradásban.

Szlovákia–Finnország

A finnek ragadták magukhoz a kezdeményezést elsőként, és viszonylag könnyen jutottak két kapuvasig. Pedig a mindössze tizenhét mezőnyjátékost nevező szlovákok már akkor is régen nem látott, de ezek szerint bennük lévő sebességen és motivációval mentek. Ennek eredményeként előbb kivitték a játékot a harmadukból, majd folyamatosan vették át az irányítást. Idővel már több helyzetük is lett: lőttek és bátran belementek a kapu előtti brusztba. A szlovákok a második harmadban is tudták tartani a tempót, közel jártak a gólhoz, aztán a 32. percben kaptak belőle mindjárt kettőt. Az elsőt emberhátrányban. Ezzel aztán magukra húzták a finneket, akik fokozatosan vették vissza az irányítást, és a felvonás végjátékában olyan nyomást gyakoroltak, hogy a szlovákok számára megváltásként hatott a szünet. Sok változást azonban a pihenő sem hozott. A finnek berendezkedtek állandóra a szlovákok harmadába, akiknek egyre fogyott az erejük, és a 47. percben megkapott harmadik gól után pedig alighanem már a hitük is elszállt. A vége egészen csúnya lett, az utolsó 15 mp-ben ugyanis kaptak még további két gólt (0–5).

Svájc–Svédország

Svájc gyorsan emberelőnybe került, de az öt a négyes felállásból fél perc múlva négy a négy lett, így tűnt el a helyzeti előnyük. Svájc az első harmad végén szerzett vezetést a visszafogott svédekkel szemben. A második játékrészben ritkán voltak öt az öt ellen a jégen a felek, de csak egy fórgól született. Az pedig a 32. percben a svédek egyenlítő találata volt. A 45. percben emberelőnyből a svájciak másodszor is vezetéshez jutottak, amit aztán a mezőnyfölényben lévő svédek megérdemelten egalizáltak az 51. percben. A harmad végjátékában kiegyenlített játékot láthattunk, viszont a svédek a kapura is jelentettek veszélyt. Ellentétben ellenfelükkel. A túlórában maradt a svédek dominanciája, de végül a szétlövés döntött, amelyben a negyedik pár után a svédek ünnepelhettek (2–3).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Szlovákia–Finnország 0–5
(0–0, 0–2, 0–3)
G: 31:07 Koivu (Lindell, Aho – emberelőny, 0–1), 31:47 Pihlström (Sallinen, Pokka – 0–2), 46:46 Barkov (Hietanen, Jokinen – 0–3), 59:45 Jokinen (Hietanen, Barkov – ee., 04), 59:57 Laine (Barkov – 0–5)
Kiállítás: 8, ill. 4 perc
KORÁBBAN
Németország–Egyesült Államok 3–2

A-CSOPORT (Moszkva)
Svájc–Svédország 2–3
– szétlövéssel (1–0, 0–1, 1–1, 0–0, 0–1)
G: 18:21 Andrighetto (Schneeberger – 1–0), 31:12 Sundström (Omark, Nygren – emberelőny, 1–1), 44:58 Hollenstein (Blum, Ambuhl – ee., 2–1), 50:02 Nyquist (Larsson, Rosen – ee., 2–2), 65:00 Burakovsky (győztes büntető – 2–3)
Kiállítás: 18, ill. 16 perc