Rögbi: fogatlan kenguruk jártak Fokvárosban

2014.09.27. 21:23
Új-Zéland megvédte címét (Fotó: Reuters)
A rögbi Négy Nemzet-kupa ötödik fordulójában Ausztrália 18 pontos vereséget szenvedett a remek hajrát kivágó Dél-Afrikától. Az Argentínában győztes Új-Zéland egy fordulóval a zárás előtt megnyerte a tornát, és újfent megvédte címét.

Dél-Afrika–Ausztrália

A dél-afrikaiak a forduló fokvárosi rangadóján 45 ezer néző előtt remek hajrájuknak köszönhetően esélyt sem adtak ellenfelüknek – még az is bőven belefért nekik, hogy Cobus Reinach révén újoncot avassanak –, és még a négy szerzett célért járó bónuszpontot is begyűjtötték. A házigazdák csapatkapitánya, Jean de Villiers két célt szerzett a négyből. A dél-afrikaiak a hajrában három céllal (71., 78. és 80. perc) küldték padlóra a vendégeket, és vágtak vissza nekik az egypontos, idegenbeli vereségért.

Argentína–Új-Zéland

Miután az argentinok La Platában nem tudták borítani a papírformát, az All Blacks megvédte címét. A vendégek négy célt vittek – plusz megkapták a bónuszt, ötödik meccsükön harmadszor –, rúgójuk, Beauden Barrett pedig nem hibázott: 4/4 jutalomrúgással és 2/2 büntetővel zárt. A vendéglátók a 78. percben céllal vigasztalódhattak.

Argentína–Új-Zéland 13–34
Az állás: 1. Új-Zéland 21 pont – már bajnok (139–64), 2. Dél-Afrika 15 (107–87), 3. Ausztrália 10 (98–139), 4. Argentína 3 (84–140)