Rögbi: ausztrál feltámadás Perthben, Új-Zéland az élen

2014.09.06. 14:29
A dél-afrikaiak a hajráig győztesnek hihették magukat, de végül kikaptak az ausztráloktól (Fotó: Reuters)
A rögbi Négy Nemzet-kupa harmadik fordulójában a félidőben még hátárnyban lévő Ausztrália Perthben egy ponttal győzött Dél-Afrika ellen. A címvédő Új-Zéland a célbónuszt is begyűjtve diadalmaskodott Argentínával szemben.

Új-Zéland–Argentína

Napierben csak a különbség volt kérdéses, végül a közte 19 pont tisztes vereségnek mondható argentin részről. A vendégek a 26. percig tartották az All Blackst cél nélkül, az akkor célterület mögé jutó Julian Savea a 43. percben is eredményes volt. Az viszont már a harmadik hazai cél volt, mert a kettő között Liam Messam is célt ért el. A zárást – már ami a hazai célokat illeti – Aaron Smith mondta ki a 72. percben. A négy jutalomrúgás közül Beauden Barrett hármat elvétett – plusz egy büntetőt –, alighanem volt már jobb napja. A rúgásaikban bízó vendégek két dropot vétettek el, az egyiket az a Nicolás Sánchez, aki azért három büntetőt pontokra váltott a célig nem jutó együttesben.

Ausztrália–Dél-Afrika

Az ausztrálok 26 ezer néző előtt remekül, első perces céllal kezdtek, de gyorsan feleltek a vendégek, majd Morné Steyn erőteljes rúgójátékának köszönhetően (büntetőből 6/6-tal zárta a meccset) a szünetre hárompontos előnyhöz jutottak. A folytatásban az izgalmak fokozódtak, Ausztrála hatpontos hátránnyal várta a hajrát, amelyben aztán a 77. percben Rob Horne célja egypontosra csökkentette a különbséget. Érkezett az ausztrál rúgó, Bernard Foley, aki két pontot érő jutalomrúgásával fordított. A vendégek klasszisa, Bryan Habana szomorúan ünnepelhette századik válogatottságát, honfitársai közül negyedikként érte el a bűvös határt.

Ausztrália–Dél-Afrika 24–23 (11–14)
Az állás: 1. Új-Zéland 12 (91–41), 2. Dél-Afrika 9 pont (69–61), 3. Ausztrália 6 (56–86), 4. Argentína 2 (46–74)