Cristiano Ronaldo lehet a United új vezére

2006.12.26. 18:19
Az Aston Villa után a Wigant is biztosan győzte le éllovas Manchester United az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A 3-1-re nyerő "vörös ördögöknél" ráadásul a gólszerzők is majdnem ugyanazok voltak: Cristiano Ronaldo ezúttal is duplázott, míg a harmadik találat most Ole Gunner Solskjaer nevéhez fűződött. A United előnye négy pontra nőtt a Chelsea előtt.
Ha Cristiano Ronaldo (jobbra) így folytatja, utolérheti a góllövőlista éllovasát, Didier Drogbát is
Reuters
Reuters

NÉGY DUPLÁZÓ EDDIG

A Watford–Arsenal mérkőzés előtt négyen lőttek két gólt a 20. fordulóban. Az éllovas Manchester Unitedben Cristiano Ronaldo, a Chelsea-ben Didier Drogba, a Tottenhamben Jermain Defoe, míg a West Ham Unitedben Linvoy Primus duplázott.
A góllövőlistán Drogba áll az élen Ronaldo előtt.
Cristiano Ronaldo fantasztikus formába lendült. A Manchester United portugál szélsője az utóbbi két mérkőzésén négy gólt szerzett, és ezzel már második a góllövőlistán Didier Drogba (Chelsea) mögött.

A 21 esztendős, madeirai születésű támadó a Wigan ellen a szünetben állt be, és már a 47. percben szerezte meg a vezetést az Old Traffordon.

Az "Álmok színházában" 76 ezer néző láthatta, amint Ronaldo Scholes jobb oldali szöglete után gyönyörűen fejelt 9 méterről a bal felső sarokba. Chris Kirkland kapus megmozdulni sem nagyon tudott (1-0).

2 Védések 6
Három perc múlva Pak Dzsi Szungot szerelte szabálytalanul Gary Teale a 16-oson belül, a Mike Riley játékvezető által megítélt büntetőt Ronaldo értékesítette, de csak úgy, hogy először Kirkland még kivédte a lövését, és a kipattanót küldte belsővel a hálóba (2-0).

Az 59. percben minden eldőlt, ekkor Ole Gunnar Solskjaer elé került a labda Wayne Rooney fejéről, a norvég csatár tolt egy rajta, majd laposan a jobb alsó sarokba lőtt (3-0).

Solskjaer ötödször volt eredményes ebben a bajnokságban.

A veszélyesen játszó Rooney később eltalálta még a keresztlécet (az első félidőben is voltak kihagyott lehetőségei), de neki ezen a délutánon nem sikerült betalálnia.

A 91. percben Mikael Silvestre késett el egy becsúszással a büntetőterületen, a David Wright ellen elkövetett szabálytalanságért 11-es járt. A pontrúgást a csapatkapitány Leighton Baines bombázta a kapu közepébe (3-1).

A Unitednek hazai pályán ez volt a nyolcadik győzelme, összességében pedig már a tizenhatodik. Egyelőre úgy tűnik, Jose Mourinho odamondogatásai ellenére Sir Alex Ferguson együttese kerül ki győztesként az ünnepek alatti részhajrából.

Kikapott a Blackburn otthonában a forduló előtt a harmadik helyen álló Liverpool, a találkozó egyetlen gólját a dél-afrikai Benni McCarthy szerezte a 49. percben.

A Pool ezzel visszacsúszott az ötödik helyre, sőt ha az Arsenal legyőzi a Watfordot idegenben (18:30), akkor a vörösök három pozíciót csúsznak vissza.

A harmadik helyet a Newcastle United ellen 2-1-re nyerő Bolton Wanderers vette át, ám ha a már említett Arsenal megszerzi a három pontot, akkor az "ágyúsok" lesznek a harmadikok.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)

A 20. FORDULÓ KÉSŐ DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEIN:
  • Manchester United-Wigan 3-1 (Ronaldo 47., 50., Solskjaer 59., ill. Baines 91.)
  • Blackburn Rovers-Liverpool 1-0 (McCarthy 49.)
  • Bolton Wanderers-Newcastle United 2-1 (Ramage 33.-öngól, Anelka 57., ill. Dyer 8.)
  • Everton-Middlesbrough 0-0
  • Sheffield United-Manchester City 0-1 (Ireland, 79.)