Vízilabda: Montenegró vár a magyar–olasz győztesére

MTI, I. SZ.MTI, I. SZ.
2021.01.08. 19:57
Fotó: Tumbász Hédi (illusztráció)
Montenegró szétlövésben legyőzte Horvátországot, és elődöntős a férfi vízilabda világliga debreceni európai selejtezőjében. A szombati elődöntőben a Magyarország–Olaszország találkozó győztesével játszik. A franciák felett aratott kilencgólos győzelemmel jutottak a görögök elődöntőbe, amelyben Spanyolország lesz az ellenfelük.

A pénteki játéknap első tétmérkőzésén a papírforma érvényesült, a görögök mindegyik negyedben eredményesebben játszottak.

A döntőért szombaton a spanyolokkal mérkőznek majd meg, akik a saját negyeddöntőjüket már márciusban lejátszották, akkor 13–11-re nyertek a szerbek ellen. A két csapat pénteken is medencébe ugrott, a délutáni tét nélküli összecsapáson ismét a spanyolok győztek, 8–8-as döntetlen után szétlövéssel 18–17-re.

A második pénteki negyeddöntőben 10–10 után szétlövés döntött Montenegró és Horvátország között, ebben a montenegróiak voltak a jobbak, ők várnak az esti magyar–olasz mérkőzés győztesére.

A debreceni selejtezőben nyolc válogatott küzd egymással, a helyosztókat vasárnap rendezik. Erről a tornáról három csapat szerepelhet majd a grúziai nyári Szuperdöntőben.

A MAGYAR FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT BŐ KERETE
Kapusok:
NagyViktor (Szolnok),VogelSoma (FTC)
Mezőnyjátékosok:
AngyalDániel (Szolnok), ErdélyiBalázs (OSC), HosnyánszkyNorbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC),KonarikÁkos (Szolnok),KovácsGergő (Szolnok),ManherczKrisztán (OSC), Mezei Tamás (FTC),NagyÁdám (Szolnok),NémetToni (FTC), PohlZoltán (FTC), SedlmayerTamás (FTC),VigváriVendel (FTC)

Olaszország–Magyarország 9–8
A Szerbia–Spanyolország mérkőzést már lejátszották, 13–11-re nyertek a spanyolok.