Vízilabda: Medencék, gólok, pofonok – kiállítás Kárpáti György emlékére

MTI, D. Á.MTI, D. Á.
2020.10.21. 18:16
null
(Fotó: Dömötör Csaba)
Szerdán ünnepélyesen megnyitották, és a tervek szerint május 31-ig lesz látható a Groupama Aréna Fradi Múzeumában a „Gyurika – Medencék, gólok, pofonok” című kiállítás, amely Kárpáti György háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó életét mutatja be – írja az MTI.


A Nemzet Sportolójáról, aki júniusban, nem sokkal 85. születésnapja előtt hunyt el, a megnyitón egy rövidfilmmel emlékezett meg az egyesület. Az összeállításban elhangzott, hogy Kárpáti György tízévesen lett az FTC játékosa, és „fradizmusára” mindig büszke volt, keresztnevét is a klub egy korábbi legendája, a labdarúgó Sárosi György után kapta.

Tobak Csaba, a múzeum vezetője emlékeztetett arra, hogy a klub krónikása, Nagy Béla ötlete volt a Fradi Múzeum létrehozása, amely 1985 óta működik, és az Aréna elkészültekor, 2014-ben került méltó helyre, a „futballszentélybe”. Az állandó tárlat mellett mindig rendeznek időszaki kiállításokat is, a mostani már a nyolcadik a sorban.

„Tavaly év végén kezdtük tervezni a Kárpáti György-kiállítást, amellyel a legenda 85. születésnapját kívántuk köszönteni. A vírusjárvány megnehezítette a munkánkat, és sajnos a megnyitót már nem élhette meg az ünnepelt”
– mondta a múzeumvezető, aki köszönetet mondott a megnyitón is jelen lévő családtagoknak, akik végig segítették a gyűjtést.

„A magyar sportban szűk klub, a háromszoros olimpiai bajnokok társaságának tagja Kárpáti György. Igazán naggyá mégsem ez, hanem a személyisége tette”
– fogalmazott Madaras Norbert, az FTC vízilabda-szakosztályának elnöke, majd hozzátette, hogy Gyarmati Dezső és Kárpáti György generációja hozta be a sportágba azt a csibészséget, fifikát, ami a magyar vízilabdát jellemzi.

A kiállításon fotók, érmek és más tárgyak kíséretében külön rész foglalkozik Kárpáti György játékospályafutásával, az olimpiai sikerekkel, az örök fradistával, valamint „Gyurikával” – utóbbiban többek között közös fényképen látható Puskás Ferenccel.

Legfrissebb hírek

Az el Clásico előtt meghalt Hansi Flick édesapja

Spanyol labdarúgás
8 órája

Hajnal Tamás: Bántott minket, hogy az előző két döntőt nem tudtuk megnyerni

Labdarúgó NB I
13 órája

Gundel-Takács Bence: Jövő héten megpróbálunk ismét borsot törni a Ferencváros orra alá!

Labdarúgó NB I
14 órája

Gruber Zsombor: Kicsit bosszankodtam, mert én voltam kijelölve a tizenegyesre

Labdarúgó NB I
15 órája

Robbie Keane és Hajnal Tamás is beszélt a kupasiker értékéről; a ZTE-nél úgy számolnak, Campos marad

Labdarúgó NB I
16 órája

Vesztes nem volt – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
23 órája

Kubatov Gábor: A Fradiban az ezüstérem nem jelent semmit

Labdarúgó NB I
Tegnap, 21:49

Belgiumban helyezték örök nyugalomra Fazekas Lászlót

Magyar válogatott
Tegnap, 19:30
Ezek is érdekelhetik