Kempes: Messi aranybánya lehet, ha figyelünk

Vágólapra másolva!
2010.06.15. 07:00
null
Kempes (jobbra) szerint Argentína megszerezheti a világkupát, ha hagyja játszani Messit (Fotó: Action Images)
Címkék
Mario Kempes, az argentin válogatott tagjaként 1978-ban világbajnoki címet szerző korábbi nagyszerű futballista úgy véli, Lionel Messi sikerre viheti Diego Maradona csapatát, de csak akkor, ha a társak hagyják játszani a Barcelona futballistáját, és nem várják tőle, hogy mindig mindenkit kicselezzen, és gólt szerezzen.

– Argentínának van esélye a vb–címre?
– A selejtezőkön nem játszott jól a csapat, csak nagy nehézségek árán jutott ki a vébére – mondta Kempes az As napilapnak adott interjúban. – Ezt tudjuk, de most jött el az ideje, hogy támogassuk a válogatottat, amely nagy jövő előtt áll. Jelenleg a legjobb az argentin csapat kerete. Egy hónapunk van arra, hogy kialakítsuk azt a csapatot, amelyre mindig is vágytunk.

– A riválisok megnehezíthetik Maradona csapatának dolgát?
– Egyáltalán nem lesz könnyű, de ha Maradona jól irányítja Argentína kulcsfiguráit, nem lesz probléma. Nem mondom, hogy világbajnokok leszünk, de azt sem, hogy kiesünk a csoportkörben. Úgy gondolom, ahogy nő a tét, egyre jobb lesz a csapat.

– Messi lesz a torna ásza?
– Ha Messi úgy játszhat, mint a Barcelonában, vagyis nem adják neki állandóan a labdát, hogy megnyerje a mérkőzést, hanem hagyják futballozni, akkor lehet. A Barcelonában nélkülözhetetlen alkatrész, de a társai nem őt keresik állandóan a labdával. Figyelnünk kell arra, hogy ne rakjunk rá terhet, ne várjuk tőle, hogy öt embert cselezzen ki, majd gólt lőjön, s akkor aranybányát fedezhetünk fel Messiben. Értékelnünk kell a tudását.

– Többet vár Maradonától, mint szövetségi kapitánytól?
– Normális, ami vele történt, mivel csak nagyon nehezen sikerült kijutnunk a vébére. Mindannyian kritizáltuk, de ez rendben van, mert kín volt látni, hogy a válogatott annyira rosszul játszik. Mindenképpen hozzátesz a csapathoz, de ha az ember Messivel, Tévezzel, Diego Militóval lép pályára, és ha megszilárdul a csapat, nincs szükség annyi változtatásra. Ami nyolcvanhatban történt, amikor mások játszottak a végén, nem mindig esik meg. Senki sem hitt abban a válogatottban, mégis mindent megnyert. Most hiszünk, mert kiválóak a játékosok, de ez egészen más. Másik vébé, másik generáció.

Legfrissebb hírek

NBA: tovább menetel a Detroit és a Denver, Flagg történelmet írt a Dallasban

Amerikai sportok
5 perce

Örök szabály a kormánynál: meccsnapon tilos tolatni!

Labdarúgó NB I
7 perce

Curling: olimpiai kvóta nélkül maradt a magyar küldöttség

Téli sportok
22 perce

Sok gyakorlás, munka kellett a sikerekhez – Szabó Ottó 70 éves

Labdarúgó NB I
54 perce

NHL: a címvédő Florida idegenben öt gólt vágott a Tampának

Amerikai sportok
1 órája

Van Duijvenbode 111-es átlaggal nyerte meg döntő szettjét a darts-vb-n

Egyéb egyéni
8 órája

Buszsofőrök az NB I-es csapatoknál; Bárány Donátra az FTC után államvizsga vár

E-újság
8 órája

Keddi sportműsor: Katarban átadják a FIFA 2025-ös díjait

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik