Labdarúgás: újra 800 perc fölött a magyar fiatalok az NB I-ben

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2021.10.19. 09:01
A labdarúgó NB I 9. fordulójában összesen 848 percnyi játékidőt kaptak a 2001-es vagy fiatalabb magyar játékosok, ami a legutóbbi körhöz képest jelentős emelkedést eredményez.

A válogatott szünet után ismét jobban előtérbe kerültek a magyar fiatalok az NB I-es játékperceket tekintve: míg a 8. körben összesen csak 538 percnyi játékidőt adtak az edzők a 2001-es vagy attól fiatalabb labdarúgóiknak, addig a 9. fordulóban ez a szám 848-ra ugrott.

A 19 éves Komáromi György győztes gólt ünnepelhetett Forrás: instagram.com

A 19 éves Komáromi György győztes gólt ünnepelhetett  •  Forrás: instagram.com

Érdekes– bár nem meglepő –, hogy ehhez nagy (majdnem 50!) százalékban az MTK Budapest–Puskás Akadémia mérkőzés tett hozzá, azon is inkább a fővárosiak, akiknél az ifjú futballisták összesen majdnem 300 minutumot kaptak a Giovanni Costantino menesztése után jelenleg felügyelő Teodoru Vaszilisztól. Kezdett Varju Benedek (20), Vancsa Zalán (16) és Kosznovszky Márk (19) is, Kocsis Bence pedig a padról szállt be, ám főszerepbe nem ők, hanem a felcsútiak fiatalja, Komáromi György (19) került, aki a második félidőben egy éles szögből leadott lövéssel eldöntötte az összecsapást (0–1).

Úgy tűnik, kezdi felvenni a Gyirmót FC az élvonal tempóját; a győriek sorozatban második mérkőzésüket nyerték meg, és elmozdultak a kiesőzónából. Valamelyest meglepetésre hazai pályán sikerült elkapniuk a Paksi FC-t (2–1), a találkozón mindkét oldalon két fiatalt figyelhettünk. A Gyirmót színeiben Major Martin (20) végig a pályán volt, és Radics Mártont (19) is csak a hosszabbításban kapta le Csertői Aurél. A vendégeknél Tamás Olivér(20), illetve Szabó Bálint(20) jutott játéklehetőséghez.

A forduló meglepetését a Zalaegerszeg szolgáltatta, amely idegenben verte 2–1-re a Ferencvárost. A fővárosiaknál nem láthattunk 2001 után született magyar fiatalt, míg a zalaiaknál ennek a kitételnek az egy félidőt kapó Skribek Alen (20) felelt meg.

Supka Attila győzelemmel kezdett a Mezőkövesd kispadján, csapatával 1–0-ra gyűrte le a DVSC-t. A hazaiak színeiben most sem lépett pályára ifjú labdarúgó, míg a debrecenieknél két 19 éves játékos, Baráth Péter és Pintér Ádám került bevetésre.

A Kisvárda–Újpest (0–0) és a Mol Fehérvár–Budapest Honvéd (2–1) meccsek a fiataljátékperceket tekintve majdnem megegyeztek; míg az utóbbin nem láthattunk magyar fiatalt, a várdaiaknál a 18 éves Czérna Erik 2 perc erejéig szállt be.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 9. FORDULÓJÁBAN: