Labdarúgás: eredményes fiatalok a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2025.04.17. 18:18
null
Két gólt és két gólpasszt jegyeztek a 20 év alatti futballisták a Bajnokok Ligája negyeddöntőiben, ráadásul mindannyian ott lehetnek a következő fordulóban is.

Kialakult a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőinek mezőnye: az Arsenal a PSG-vel, a Barcelona az Interrel játszik a döntőbe jutásért. A negyeddöntők meghatározó szereplői voltak a húsz év alatti futballisták, akik két góllal és két assziszttal örvendeztették meg a nézőket. 

A Paris Saint-Germain–Aston Villa párharc első mérkőzésén vezetést szereztek az angolok, amire a 19 esztendős Désiré Doué válaszolt: a tizenhatoson kívülről védhetetlenül tekert a felső sarokba. A párizsiak végül 3–1-re győztek, összesítésben pedig 5–4-gyel mentek tovább.


A Barcelona–Dortmund összecsapáson a 18 éves Pau Cubarsí majdnem gólt szerzett, ugyanis csapattársa, Raphina a gólvonal előtt néhány centivel ért a labdához. Így végül a brazilé lett a találat, a fiatal védőnek pedig meg kellett elégednie az assiszttal. Szintén ezen a mérkőzésen a negyedik katalán találatot a 17 éves Lamine Yamal szerezte, aki nem hibázott ziccerben. A továbbjutás már az első, 4–0-ra végződött meccsen lényegében eldőlt, összesítésben 5–3-ra győzött Hansi Flick csapata.


Az Arsenal simán elintézte a Real Madridot, ehhez pedig a 18 éves Myles Lewis-Skelly is kellett, aki remekül készítette le a labdát Mikel Merinónak, hogy a spanyol az alsó sarokba vágja azt. Az odavágon megszerzett 3–0-s előnyt Madridban még növelték az Ágyúsok, így 5–1-es összessítéssel jutottak tovább. 


A negyeddöntőben eredményes fiatalok mind ott lehetnek az elődöntőben is, amelyben ismét bizonyíthatnak. 

(Kiemelt képünkön: Désiré Doué Forrás: UEFA)

Legfrissebb hírek

Három méter hó, három Bodö-gól: alaposan megfázott a norvég télben az Inter a BL-rájátszás odavágóján

Bajnokok Ligája
7 órája

Dupla Tízes: lehet „sötét ló” Sallai csapata a Bajnokok Ligájában?

Bajnokok Ligája
8 órája

A Real Madridnak is van magyar kapusa, nemcsak a Barcelonának és a Liverpoolnak

Spanyol labdarúgás
13 órája

Hegedüs Abigél: Minden versenyen szeretném magam jól érezni

Utánpótlássport
14 órája

Bodőben egyelőre a hó nagyobb akadály, mint az Inter

Bajnokok Ligája
20 órája

Az első félidő elején és végén is betalált a Dortmund, kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra

Bajnokok Ligája
2026.02.17. 23:07

Balhés meccset nyert meg a Real Madrid a Benfica otthonában

Bajnokok Ligája
2026.02.17. 23:02

Kétgólos hátrány, kihagyott büntető – nem számít: a PSG fordított és nyert a Monaco ellen

Bajnokok Ligája
2026.02.17. 22:57
Ezek is érdekelhetik