Labdarúgás: folytatódnak a korosztályos bajnokságok

B. M. utanpotlassport.huB. M. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.02.28. 09:03
null
A hét végén indul a tavaszi szezon a korosztályos futballbajnokságokban, amelyekben a fővárosi csapatok domináltak az ősszel. Az öt kiemelt ligából négyben budapesti alakulat telelt az élen.

Véget ér a téli szünet az utánpótláskorú futballisták számára is, pénteken és szombaton játsszák a tavaszi szezon első mérkőzéseit.

Az U19-esek között – a papírformának megfelelően – a Puskás Akadémia vezet öt ponttal a Diósgyőr előtt.

Az egyelőre veretlen felcsútiak számára korábban kezdődött az idény: február 12-én az UEFA Ifjúsági Ligában játszottak az Aston Villa ellen a legjobb tizenhat közé jutásért. A találkozót a birminghamiek nyerték 2–1-re, de Babó Levente vezetőedző tanítványai jól helytálltak az ifi BL rájátszásában. A két vidéki csapatot négy fővárosi üldözi – sorrendben: a Budapest Honvéd, az MTK Budapest, a Ferencváros és a Vasas. Az ötödik budapesti együttes, az Újpest viszont pocsékul áll: négy ponttal az utolsó, tizenkettedik helyről várja a folytatást.

Az U17-es mezőnyben a Vasas és a Honvéd ugyanannyi pontot gyűjtött a tizenegy forduló alatt, előbbi csak a jobb gólkülönbségének köszönhetően vezet. Mindössze egy győzelemre van az éllovasoktól a Puskás Akadémia csapata, úgyhogy kiélezett tavaszi hajrára készülhetünk.

A tabella negyedik helyén a Szeged áll, amely hét államilag kiemelt sportakadémiát előz meg.

Az U16-os élmezőnyben nagyon hasonló a helyzet: a Vasas és a Honvéd egyaránt 21 pontot gyűjtött, ám a kispestieknek jobb a gólkülönbségük, ezért az angyalföldiek a második helyre szorultak. A képzeletbeli dobogóra itt is a Puskás Akadémia fért fel az őszi szezonzárást követően, és mindössze két pont a hátránya a fővárosi riválisokkal szemben.

Az U15-ös bajnokságban kényelmes, hétpontos előnnyel vezet az MTK, amely eddig nyolcszor győzött, kétszer játszott döntetlent és egyszer kapott csak ki. A második és a harmadik helyen az egyformán 19 pontos Ferencváros és Debrecen áll, míg a negyedik 18 ponttal a Puskás Akadémia. Érdekesség, hogy

a góllövőlistát tizenhárom góllal vezető Vasiljevic Andrej az MTK történetének legfiatalabb játékosa, aki profi szerződést kapott.

A legkisebbek, az U14-esek versenyfutásában szintén a fővárosi kék-fehérek dominálnak: veretlenül, tizenhárom győzelemmel, egy döntetlennel és tizenkét pont előnnyel vezetik a bajnokságot a Puskás Akadémia előtt. A tabella alján feltűnő, hogy a Kisvárda fiataljai tizennégy meccsen mindössze egy pontot gyűjtöttek, a gólkülönbségük pedig 10–76…

A legnagyobb izgalmakra az U17-es és az U16-os kiemelt ligában lehet számítani,

ezekben a sorozatokban teljesen nyitott kérdés, hogy a Vasas, a Honvéd és a Puskás Akadémia csatájából, melyik kerül ki győztesen. Az U19-esek között a felcsútiak bajnoki címe a legvalószínűbb, míg a két legfiatalabb korosztályban az MTK sikere szinte borítékolható.

(Kiemelt képünkön: A Vasas fiataljai vezetik az U17-esek tabelláját Forrás: Vasas Kubala Akadémia)

Legfrissebb hírek

Atlétika: Szabados Ármin nem tett le az U20-as világrekordról

Utánpótlássport
4 órája

Kajak-kenu: száznál is több érem, megannyi örök emlék

Utánpótlássport
10 órája

Tenisz: a negyeddöntőig jutott a leánypáros az U16-os Eb-n

Utánpótlássport
11 órája

Asztalitenisz: továbbjutás vegyes csapatversenyben az U13-as Eb-n

Utánpótlássport
22 órája

Vízilabda: kevés gyerekkel is minőségi munka folyik Fehérváron

Utánpótlássport
23 órája

Kosárlabda: fiatalok, akikre érdemes lesz odafigyelni a férfi NB I-ben

Utánpótlássport
Tegnap, 19:41

Ökölvívás: magyar éremesélyek az U19-es Eb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 15:19

Vívás: menni vagy nem menni?

Utánpótlássport
Tegnap, 9:03
Ezek is érdekelhetik