Kézilabda: lengyelországi tornán búcsúznak az évtől a serdülő lányok

Vágólapra másolva!
2023.12.11. 14:11
Címkék
Péntektől vasárnapig a lengyelországi Olimpiai Reménységek Versenyén szerepel a serdülő leány kézilabda-válogatott, amely előtte Győrben vesz részt az év utolsó összetartásán.

Nem pihent az ősszel a serdülő leány kézilabda-válogatott, amely októberben a szlovák, novemberben a szlovén korosztályos csapatot győzte le magabiztosan.

A fiataloknak hétfőtől az utolsó idei összetartás kezdődik, Győrben edzenek a fiatalok, akik a hét második felében Lengyelország felé veszik az irányt, ugyanis Olimpiai Reménységek Versenye vár rájuk.

„A korábbi edzőtáborokhoz képest szűkebb kerettel találkozunk Győrben, tizennyolc játékosra számítok ezen a héten. Leginkább azok kapnak most lehetőséget, akikkel a jövő nyári nyílt Európa-bajnokság kapcsán is tervezek, ám a nevek nincsenek kőbe vésve, természetesen cserélődhetnek még a következő félévben – kezdi a válogatott szövetségi edzője, Kun Attila. –

Erőfelmérő lesz, hiszen három egymásutáni napon lépünk pályára, meglátjuk, ki hogyan bírja majd ezt a sorozatterhelést.

Előtte igyekszünk élesíteni, gyorsítani az elmúlt hónapokban gyakorolt és tanult taktikai elemeket, és persze a technikai tudást meg tovább csiszoljuk. Sorrendben a csehekkel, a szlovákokkal és a lengyelekkel csapunk össze; közülük a szlovákokkal nemrég találkoztunk, míg a másik két csapatot még nem láttuk játszani. A korábbiakhoz hasonlóan most is próbálok majd mindenkinek ugyanannyi, vagy hasonló mennyiségű játékidőt biztosítani, hogy legyen esélyük a fiataloknak megmutatni magukat. Ez a torna is arra szolgál majd, hogy a hiányosságokat javítsuk.”

Olimpiai Reménységek Versenye, Lengyelország (december 15-17.)

12.15. 16:00
Magyarország–Csehország

12.16. 16:00
Magyarország–Szlovákia

12.17. 12:30
Magyarország–Lengyelország

(Kiemelt képünk forrása: MKSZ) 

Legfrissebb hírek

Id. Lisztes Krisztián: A fiam nem hibás transzfer, hanem sokra hivatott játékos

Német labdarúgás
3 perce

PL: a szakírók szerint Mohamed Szalah az idény legjobbja

Angol labdarúgás
4 perce

Bódi Ádám: A szívünket-lelkünket kitesszük a pályára

Labdarúgó NB I
13 perce

A Real Madrid már megegyezett Xabi Alonsóval – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
29 perce

Lőw Zsolt is bekerült az MLSZ elnökségébe

Labdarúgó NB I
47 perce

Csányi Sándort újraválasztották: 500 milliót bukhat, aki nem játszat öt magyar játékost, nem változik az NB I létszáma

Labdarúgó NB I
57 perce

Marco Rossi 2030-ig marad a magyar válogatott élén

Magyar válogatott
1 órája

Mihalik András: Szeretnénk meglepetést szerezni

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik