Boksz: már a Gymnasiade helyszínén készülnek a magyar versenyzők

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2022.05.14. 16:32
Címkék
Május 16-án kezdődnek az ökölvívók küzdelmei a franciaországi Gymnasiadén; a 16-18 évesek számára kiírt nemzetközi tornán nyolc fiatal fogja képviselni a magyar színeket.

Hivatalosan május 14-től 21-ig tart a franciaországi Gymnasiade, amely a 16-18 évesek esetében a világ legnagyobb multisport-eseményének számít. A fiatalok a parasportolók kategóriáival együtt összesenhúsz sportágban mérhetik össze a tudásukat; a magyar csapat rekordot jelentő nyolcvanöt ifjú indulóval vág neki a tornának, közülük nyolcan az ökölvívók táborát erősítik.

A franciaországi Gymnasiadén résztvevő magyar különítmény Forrás: Magyar Ökölvívó Szakszövetség
A franciaországi Gymnasiadén résztvevő magyar különítmény Forrás: Magyar Ökölvívó Szakszövetség

A franciaországi Gymnasiadén résztvevő magyar különítmény  •  Forrás: Magyar Ökölvívó Szakszövetség

A bokszolók különítménye szombat hajnalban utazott el Franciaországba, és már a helyszínen várják a vasárnap délutáni megnyitót, illetve az első hétfői mérkőzéseket. A magyarok összetétele a következőképp néz ki:Pap Kata, Dévényi Izabel, Buza Rafael, Gémes Levente, Petrimán Milán, Kiss Sándor, Énekes Dominikmellett az áprilisi ifjúsági Eb-n bronzérmet szerző Kovács Nikolettis bizonyíthat, aki nemrég az Utánpótlássportnak adott nyilatkozatában elmondta, izgatott az esemény miatt, alig várja, hogy ringbe léphessen. A fiatalokat a két edző, Ács József és Botos Tibor vezeti.

Az ökölvívók részletes programja ITT érhető el.

További korosztályos hírekÖKÖLVÍVÁSBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

Mérkőzéseket dönt el a Liverpoolban Szoboszlai Dominik; Borbély Balázs: A kupadöntő lehetne az évad csúcspontja

E-újság
1 órája

Pénteki sportműsor: FTC–DVTK, Vitek Dárius vb-döntőben birkózik

Minden más foci
1 órája

Nyilvános vergődés – Malonyai Péter publicisztikája

Tenisz
1 órája

Nem sikerült szépen a BL-visszatérés, Sallai Rolandék csúnya vereségbe szaladtak bele Németországban

Bajnokok Ligája
2 órája

Marcus Rashford duplájával a Barcelona nyert a Newcastle vendégeként

Bajnokok Ligája
2 órája

Korai kiállítás döntött, a Manchester City két góllal legyőzte a Napolit

Bajnokok Ligája
2 órája

A Magdeburg nyerte a Barca elleni csúcsrangadót a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2 órája

Ötgólos meccsen győzte le Romániát, előnnyel utazhat a visszavágóra a magyar futsalválogatott

Magyar válogatott
3 órája
Ezek is érdekelhetik