Wimbledon: Fucsovics szetthátrányból győzte le Sinnert

2021.06.28. 20:02
Fucsovics jobban adogatott ellenfelénél (Fotó: AFP)
A férfi teniszezők világranglistáján 48. helyet elfoglaló Fucsovics Márton hétfő este magabiztos játékkal győzte le a 19 éves és 19. kiemelt olasz Jannik Sinnert a wimbledoni Grand Slam-torna férfi egyesének első fordulójában, és bekerült a legjobb 64 közé, ahol a cseh Jirí Vesely lesz az ellenfele.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)
FÉRFIAK, 1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)
Fucsovics Márton–Jannik Sinner (olasz, 19.) 5:7, 6:3, 7:5, 6:3

Meglehetősen furcsán alakult a hétfő este Fucsovics Márton és Jannik Sinner – meg tulajdonképpen a wimbledoni torna többsége – számára, akik meccsét külső, nem fedhető pályára írták ki hétfőn. Londonban hétfő délelőtt ugyanis szürke felhők és eső uralták az égboltot, így természetesen az All England Lawn and Tennis Clubban sem kezdődhetett el a játék. Pedig Fucsovics Márton mérkőzését a 18-as pályáról még a közvetítő Eurosport is műsorára tűzte volna, hiszen a két fedhető pályán, a centeren és az egyesen egy órával később kezdődött volna a játék.

Nem így történt, ehelyett órákon át azon lehetett izgulni, hogy a hangosbemondó szövege mikor változik arról, hogy félóránként későbbi időpontot jelent be, ameddig biztosan nem kezdődik el a játék. Nos, ez – a játék kezdete – végül magyar idő szerint nem sokkal délután öt óra előtt történt meg, addigra elállt az eső, s a szervezők bejelentették 16 – jellemzően késői, külső pályán sorra kerülő – meccs keddre halasztását.

Ami pedig a 18-as pályán történteket illeti: az első játszmában az első öt adogatójátékból csak Sinner tudta hozni a sajátját egyszer, de ezt követően megemberelték magukat a felek a szervajátékaikban – Fucsovics például kétszer is semmire hozta a sajátját –, ám Sinner 6:5-ös vezetésnél bréklabdához jutott, s meg is ragadta a kínálkozó lehetőséget az első játszma megnyerésére.

A második játszmában ismét mindketten koncentrált szervajátékkal nyitottak, de ezúttal csak a 19 . kiemelt olasz teljesítménye romlott le, s 2:2 után már többször nem tudta hozni a saját játékát. A szett kulcspillanata 4:2-nél jött el, amikor Fucsovics egy hat egyenlőig tartó játékot tudott megnyerni, majd egy brékváltással egyenlített (5:7, 6:3).

A harmadik szett is igen hosszú játékkal indult, 10 perc, 6 egál és két hárított bréklabda után nyerte meg Fucsovics, s az ebből származó plusz kitartott a szett végéig, amikor 6:5-nél ezúttal ő jutott brék- és játszmalabdához, s a másodikat ki is használta (7:5).

A negyedik felvonásban megint a fogadás ment jobban mindkettejüknek, majd Fucsovics 5:3-nál a meccsért adogathatott: noha az olasz az első két meccslabdát még hárítani tudta, a harmadiknál már tehetetlen volt. Igaz, csak néhány milliméteren múlott: a magyar fiú szervájára a vonalbíró csöndben maradt, de Sinner jelezte, kikéri a challenge-et, és nagyjából másfél milliméterrel, de elcsípte a vonalat a labda – 3 óra 5 perc játék után Fucsovics örülhetett a továbbjutásnak (6:3).

A világranglista 48. helyén álló Fucsovics pályafutása során harmadszor találkozott Sinnerrel, másodszor győzte le – érdekesség, hogy mindkét sikere GS-tornán született. Fucsovics a következő körben a világranglistán 72. helyen álló cseh Jirí Vesely ellen lép pályára, ha minden igaz, szerdán, de ez még bizonytalan a mai halasztások miatt.