Wimbledon: Federer négy szettben nyert, és nyolcaddöntős

B. A.B. A.
2021.07.03. 19:21
Roger Federer ünnepli a továbbjutást (Fotó: AFP)
Roger Federer négy játszmában, 6:4, 6:4, 5:7, 6:4-re legyőzte a brit Cameron Norrie-t a wimbledoni teniszbajnokság 3. fordulójában. A svájci klasszis a következő körben az olasz Lorenzo Sonegóval mérkőzik meg a legjobb nyolc közé jutásért.

Andy Murray és Dan Evans búcsújával Cameron Norrie maradt az egyedüli brit a férfiaknál, ám finoman fogalmazva sem volt könnyű dolga: Roger Federerrel nézett farkasszemet, aki az eddigi egyetlen találkozójukat kevesebb mint egy óra alatt letudta 6:1, 6:1-gyel még 2018-ban.

A 39 éves, nyolcszoros wimbledoni bajnoknak az első fordulóban még volt némi szerencséje Adrian Mannarino sérülésével, a második körben azonban már remek tenisszel jutott tovább Richard Gasquet ellenében.

Federer a szombati meccset is jól kezdte, rögtön az első gémben bréklabdához jutott, ám ezt még nem tudta kihasználni. Nem úgy, mint 3:3-nál, amikor ellenállhatatlan játékkal, semmire vette el ellenfele adogatását, ami elegendőnek bizonyult az első játszma megnyeréséhez.

A második szettben kissé visszaesett a svájci, akinek különösen a szervái gyengültek – két bréklabdát is hárítania kellett –, de ezzel együtt is elég volt egy jó fogadójáték tőle, így egylépésnyire került a továbbjutástól.

Norrie a harmadik játszmában tesztelte először igazán Federert, akinek 5:5-nél hiába volt két bréklabdája, ezekkel nem tudott élni, és ez sokba került: a brit semmire vette el a 20-szoros GS-torna-győztes adogatását.

Mint kiderült, ez csak pillanatnyi fellángolás volt, Federer az első brék után még megtette azt a szívességet, hogy visszaengedje az ellenfelét, de 4:4-nél, az újabb bréket követően már nem volt kegyelem, és az első meccslabdáját kihasználva lezárta a bő két és fél órán át tartó mérkőzést.

A 4. helyen kiemelt Alexander Zverev Federerhez hasonlóan négy szettben harcolta ki a továbbjutást, míg Félix Auger-Aliassime-nek szerencséje is volt: Nick Kyrgios két játszma után sérülés miatt feladta az összecsapást.

A második helyen kiemelt Danyil Medvegyev elveszítette az első két szettet, ám nagyot fordítva megnyerte a mérkőzést a horvát Marin Cilic ellen.