Wimbledon: Federer máris gratulált Djokovicsnak a győzelemhez

2021.07.11. 19:22
null
A pályán legutóbb tavaly az Australian Openen találkoztak – akkor is Federer gratulált (Fotó: AFP)
Mint arról beszámoltunk, a világelső Novak Djokovics négy játszmában legyőzte Matteo Berrettinit az angol nemzetközi teniszbajnokság döntőjében, ezzel hatodszor nyerte meg a tornát, s összességében 20. GS-torna-győzelménél jár, amivel beérte Rafael Nadalt és Roger Federert a vonatkozó örökranglista élén. Utóbbi percekkel a siker után gratulált is a szerbnek.

 

„Gratulálok, Novak, a 20. Grand Slam-torna-győzelmedhez. Büszke vagyok, hogy lehetőségem nyílt a tenisz bajnokainak különleges korszakában játszani. Csodálatos teljesítmény!” – írta Federer Twitter-csatornáján néhány perccel a döntő vége után.


TENISZ
ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ
Novak Djokovics (szerb, 1.)–Matteo Berrettini (olasz, 7.) 6:7 (4–7), 6:4, 6:4, 6:3

A fináléról bővebben itt olvashatnak!

Legfrissebb hírek

Marozsán nem jutott be a fináléba, szettelőnyről kikapott a mallorcai tenisztorna elődöntőjében

Tenisz
2026.06.26. 20:31

Fucsovics és Marozsán a harmadik körben egymással is találkozhat Wimbledonban

Tenisz
2026.06.26. 12:17

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18
Ezek is érdekelhetik