Wimbledon: Federer máris gratulált Djokovicsnak a győzelemhez

2021.07.11. 19:22
null
A pályán legutóbb tavaly az Australian Openen találkoztak – akkor is Federer gratulált (Fotó: AFP)
Mint arról beszámoltunk, a világelső Novak Djokovics négy játszmában legyőzte Matteo Berrettinit az angol nemzetközi teniszbajnokság döntőjében, ezzel hatodszor nyerte meg a tornát, s összességében 20. GS-torna-győzelménél jár, amivel beérte Rafael Nadalt és Roger Federert a vonatkozó örökranglista élén. Utóbbi percekkel a siker után gratulált is a szerbnek.

 

„Gratulálok, Novak, a 20. Grand Slam-torna-győzelmedhez. Büszke vagyok, hogy lehetőségem nyílt a tenisz bajnokainak különleges korszakában játszani. Csodálatos teljesítmény!” – írta Federer Twitter-csatornáján néhány perccel a döntő vége után.


TENISZ
ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ
Novak Djokovics (szerb, 1.)–Matteo Berrettini (olasz, 7.) 6:7 (4–7), 6:4, 6:4, 6:3

A fináléról bővebben itt olvashatnak!

Legfrissebb hírek

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
10 órája

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Továbbra is semleges színekben indulhatnak az orosz teniszezők Wimbledonban

Tenisz
2026.06.18. 12:15

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Ismét együtt indulnak a Williams nővérek a wimbledoni tenisztornán

Tenisz
2026.06.16. 14:52

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25

Stollárék párosa meccslabdákról fordítva verte meg az első kiemeltet Berlinben

Tenisz
2026.06.16. 13:21
Ezek is érdekelhetik