
A szeptemberben 20 Grand Slam-trófeával visszavonult svájci teniszlegenda egy tévéműsorban elmesélte, hogy nemrég Londonban járt, és mivel volt még néhány órája a repülőgép indulásáig, életében először kiment a Church Roadra akkor, amikor nem zajlott a füves pályás verseny.
„Nem szóltam előtte senkinek az érkezésemről, megálltam az autóval, és odamentem az egyik biztonsági őrhöz, hogy hol tudok bejutni. Nem ismert fel, a tagsági igazolványt kérte, amit bajnokként automatikusan megkaptam, és valahol otthon megvan, mindenesetre nem volt nálam, így a hölgy nem engedett be” – nevetett Roger Federer. Elmondta, kínjában azzal is előhozakodott, hogy nyolcszor nyert Wimbledont, de az alkalmazott hajthatatlan volt.
Erre Federer áthajtott egy másik bejárathoz, ahol azonnal felismerték, és beengedték, így megihatott egy teát a létesítmény vezetőjével.
A bázeli sztár a szeptemberi Laver-kupán vívta utolsó mérkőzését, stílszerűen nagy riválisa, Rafael Nadal oldalán párosban.

Djokovics megnyerte pályafutása 101. trófeáját Athénban

Ribakina Szabalenka legyőzésével lett világbajnok

Babos Tímea elmondta, miért nem folytatják a párost Stefanival

WTA-vb: Anisimova kiejtette a 2023-as világbajnok Swiateket



