Tenisz: Bondár nagy csatában kapott ki Collinstól Miamiban

2022.03.24. 18:14
Egy játszmát nyert Bondár (Fotó: Getty Images)
A Miamiban zajló WTA-torna női egyesének második fordulójában Bondár Anna szoros mérkőzésen három játszmában kapott ki az idei Australian Openen döntőt játszó, a világranglistán 11. helyen álló, a versenyen 9. kiemelt Danielle Collinstól.

Gyors brékváltással kezdődött a mérkőzés, ám míg a folytatásban az amerikai könnyedén hozta az adogatójátékát, addig a világranglista 75. helyen álló Bondár nem boldogult a feladattal, s másodjára is bukta a szervagémjét, vagyis ellenfele alig negyedóra játék után 3:1-re ellépett. Az idei Australian Openen döntős Collins pedig innentől már a saját adogatásaira koncentrálva 33 perc alatt le is zárta a játszmát (6:3).

A másodikban már jobban tartotta magát Bondár, s ahogy az első szettben, most is ő vette el először riválisa adogatását, s ezúttal a saját szervajátékát is mögé tudta tenni, ezzel pedig 4:1-re meglépett, s előnyét megtartva 41 perc alatt 6:3-ra nyerve a játszmát egyenlíteni is tudott.

A döntő szett az első kettőhöz hasonlóan kezdődött: megint a magyar lány került brékelőnybe, ám az elsőhöz hasonlóan ezúttal sem tudta megtartani azt. Ráadásul miután Collins semmire hozta a saját adogatását, ismét brékelte Bondárt, s ezzel 4:2-re elhúzott, de lezárni még nem tudta a mérkőzést, mert Bondár – szintén semmire hozott adogatójáték után – 5:3-nál a második bréklabdáját kihasználva visszajött a meccsbe. Végül azonban nem tudott meglepetést okozni, a szett 10. játékában ismét elvesztette az adogatását a magyar lány, így Collins a vártnál jóval nehezebben, de érvényesítette a papírformát és közel két óra játék után bejutott a legjobb 32 közé.

WTA-TORNA, MIAMI (8 369 455 dollár, kemény pálya)