Tenisz: Babost nem zavarta meg az esőszünet – legyőzte Stosurt

2015.08.18. 06:51
Babos Tímea bravúros győzelmet aratott (Fotó: Zádor Péter, archív)
A Cincinnatiban zajló, 2.5 millió dollár összdíjazású WTA-torna első fordulójában a selejtezőből főtáblára jutó Babos Tímea három szettben legyőzte az ausztrál Samantha Stosurt. Ellenfele a második fordulóban a nyolcadikként kiemelt cseh Karolina Plísková lesz.

Az 52. percig tartó első játszmában 2:2 után Stosur zsinórban három gémet megnyert, és így egy játékra került a játszmaelőnytől. Babos azonban nagyot mentett: a rövidítésig vitte a szettet, amelyben 8–6-ra jobbnak bizonyult.

A második szett eleje ismét nem a magyarnak sikerült jobban, de ott 1:3 után már nem volt számára visszaút, ausztrál ellenfele kiegyenlített, jöhetett a döntő játszma.

A harmadik játszmában Babos elbukott szervajátékkal és 0:2-vel kezdett, ám visszabrékelt és 4:4-nél befogta Stosurt. Miután hozta a saját adogatását, egy brék már továbbjutást ért volna számára. Az esőszünet azonban félbeszakította a hajrát – az időjárás miatt a mérkőzés eleve csúszással kezdődött.

A kényszerpihenőből azonban a magyar teniszező jött ki jobban, az utolsó szettet 7:5-re megnyerte, így továbbjutott a második fordulóba, ahol ellenfele a nyolcadikként kiemelt cseh Karolina Plísková lesz.

„Jézusom, el sem hiszem! Elsírtam magam örömömben, elképesztően boldog vagyok. Régóta vártam egy ilyen eredményre. Remélem, nincs megállás! Kedden pihenőnap nekem, kis edzés. Aztán szerdán újra vissza a mókuskerékbe" – idézte Babost a hivatalos honlapja.

Cincinnatiben párosban is pályára lép Babos, aki a francia Kristina Mladenoviccsal 2. kiemelt, így erőnyerő az első fordulóban. A duó tavaly döntőt vívott az Ohio állambeli versenyen.

A férfiaknál rögtön az első akadályban kiemeltként elbukott két francia, Gilles Simon és Gaël Monfils, ellenben a Cincinnatiben kétszer is döntős, 18 hónapot szívproblémák miatt kihagyó Mardy Fish több mint két év után nyert újra ATP-mérkőzést.

WTA-TORNA, CINCINNATI (2 513 000 dollár, kemény pálya)