Billie Jean King-kupa: Kanada győzelemmel kezdett, kiestek az olaszok és a belgák

2022.11.10. 17:04
Ausztrália elődöntőbe jutott (Fotó: AFP)
Kanada győzelemmel kezdte meg szereplését a Glasgow-ban zajló női tenisz Billie Jean King-kupa-döntő csütörtöki játéknapján, melyen Ausztrália elődöntőbe jutott.

Az A-csoportban az észak-amerikai együttes a US Open-bajnok Bianca Andreescu és a US Open-döntős Leylah Fernandez sikere révén behozhatatlan előnyre tett szert az olaszok ellen a páros csata előtt, majd azt is megnyerte.

Az európai gárda szerdán Svájctól is kikapott, így nyeretlenül búcsúzott a skóciai viadaltól. A B-csoportban Ausztrália a második győzelmét aratta, ezzel elődöntős lett, míg Belgium másodszor maradt alul, így kiesett.

A Fed-kupáról 2020-ban átnevezett csapatverseny zárótornáján 12 együttes négy trióban küzd meg az elődöntőbe jutásért, ahol a csoportok győztesei csapnak majd össze a 8200 férőhelyes Emirates Arenában.

A britek megnyerték a két egyest, ezzel a spanyolok elleni összecsapást is a Glasgow-ban zajló női tenisz Billie Jean King Kupa-döntő csütörtöki játéknapján.

Harriet Dart–Paula Badosa 6:3, 6:4
Alicia Barnett, Olivia Nicholls–Aliona Bolsova Zadoinov, Rebeka Masarova 7:6 (7–5), 6:2

Karolina Pliskova–Magda Linette 4:6, 1:6
Katerina Siniakova, Marketa Vondrousova–Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska 6:2, 6:3

1. Csehország és Egyesült Államok 1 győzelem/0 vereség (2-1),