Aus. Open: bolgár bánat - most sem robbant az „új Federer”

2013.01.14. 04:36
A Brisbane-ben döntős Grigor Dimitrov szettet sem nyert az Australian Openen, miután a 32. kiemelt Julien Benneteau 6:4, 6:2, 6:4-gyel kiejtette. A bolgárok reménysége így viszont mostantól a szurkolásra koncentrálhat, új kedvese, Marija Sarapova ugyanis jóval messzebbre juthat.

Bár a szezonnyitó brisbane-i ATP-tornán fináléba jutott, és ott megszorongatta Andy Murrayt, az Australian Opentől 106 percnyi játék után búcsúzott Grigor Dimitrov. Az évek óta új Roger Federerként emlegetett bolgár játékos érthetetlenül begörcsölt első melbourne-i meccsén, ötször elbukta az adogatását, és váratlanul hamar kiesett. Azért várhatóan Melbourne-ben marad még a következő másfél hétre, ugyanis új kedvese, Marija Sarapova nála jóval messzebbre juthat.

A 10. kiemelt Nicolás Almagro is majdnem pórul járt, de végül a negyedik szettben elszalasztott két meccslabda ellenére megnyerte a közönséget az őrületig spannoló amerikai Steve Johnson elleni maratonit.

Az Australian Openre két tornagyőzelemmel, veretlenül megérkező Agnieszka Radwanska is nehezen melegedett be, a szabadkártyás ausztrál Bojana Bobusic ellen az is benne volt a pakliban, hogy 2013-ban először szettet veszít. A 4. kiemelt lengyel hölgy azonban előbb visszavette 4:4-nél elveszített adogatását, majd még hozzátett egyhuzamban nyolc játékot, és már tovább is jutott.

„Nehéz volt felvenni a ritmust, örülök, hogy meg tudtam fordítani az első szettet. Végig nyugodt voltam, csak a szél zavart kicsit. Eddig szuper az évem, jól játszom, még szettet sem veszítettem, remélem, a következő két hétben is így teniszezem majd” – mondta Radwanska a mérkőzést követően.

A Rod Laver Arénában Samantha Stosur is csak az első szettben szenvedett a tajvani Csang Kaj-csen ellen, de miután hozta a rövidítést, már nem lehetett kérdéses a továbbjutása.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (30 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)