Tenisz: felfüggesztett börtönt kapott a volt világelső női játékos

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.01.17. 16:36
null
Arantxa Sáncheznek nem kell börtönbe vonulnia (Fotó: Getty Images)
Csalás miatt felfüggesztett börtönbüntetést kapott Arantxa Sánchez, a spanyolok volt világelső teniszezője.

 

Egy barcelonai bíróság szerint a négyszeres Grand Slam-bajnok Arantxa Sánchez és volt férje eltitkolták vagyonuk egy részét annak érdekében, hogy elkerüljék egy 7.6 millió eurós (3 milliárd forint) banki tartozás megfizetését.

Az 52 éves Sánchezt kétéves szabadságvesztésre ítélték, ezt azonban felfüggesztették büntetlen előéletére, illetve a nyomozásban való együttműködésére tekintettel. Exférje, Josep Santacana ugyanakkor letöltendő börtönt kapott, neki 3 év 3 hónapra kell rácsok mögé vonulnia. Emellett a 2019-ben elvált párnak 6.6 millió eurós (2.6 milliárd forint) banki kompenzációt kell fizetnie.

A 2002-ben visszavonult Sánchez háromszor nyert Roland Garrost (1989, 1994, 1998), egyszer pedig US Opent (1994), párosban és vegyes párosban további tíz Grand Slam-serleget gyűjtött, emellett négyszer állt olimpiai dobogóra, és a válogatottal ötször hódította el a Fed-kupát.

Legfrissebb hírek

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
4 órája

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
Tegnap, 9:54

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25

Stollárék párosa meccslabdákról fordítva verte meg az első kiemeltet Berlinben

Tenisz
2026.06.16. 13:21
Ezek is érdekelhetik