Tenisz: az enyhítések miatt Djokovics indulhat a US Openen

Vágólapra másolva!
2023.05.02. 11:32
null
Djokovics örülhet (Fotó: Getty Images)
Ott lehet az idei amerikai nyílt teniszbajnokságon, a US Openen Novak Djokovics, a szerbek 22-szeres Grand Slam-győztes játékosa, miután az Egyesült Államok enyhít a pandémia miatt elrendelt korlátozásokon.

 

A 35 éves világelső nem rendelkezik a koronavírus elleni védőoltással, így legutóbb 2021-ben versenyezhetett New Yorkban, akkor kikapott a döntőben az orosz Danyiil Medvegyevtől.

Az Egyesült Államok illetékes hatósága most bejelentette, hogy május 11-től a külföldről beutazóknak nem szükséges a védőoltás, így Novak Djokovics harcba szállhat karrierje negyedik US Open-győzelméért.

A játékos tavaly nem lehetett ott a mezőnyben, mert nem oltatta be magát a koronavírus ellen, ami pedig 2021. november 8. óta kötelező feltétele volt a külföldiek beutazásának. Hasonló okból tavaly, az Australian Openen sem indulhatott és az idén Indian Wellsben, illetve a Miamiban rendezett tornán sem vehetett részt, mert bár külön engedélyért folyamodott, nem kapta meg.

Az év utolsó Grand Slam-tornája augusztus 28-án kezdődik New Yorkban.

Legfrissebb hírek

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
3 órája

Fucsovics Márton szetthátrányból jutott tovább Estorilban

Tenisz
5 órája

Gálfi Dalma negyeddöntős Spanyolországban; Bondár továbbjutott, Udvardy búcsúzott Wiesbadenben

Tenisz
9 órája

Tenisz: a vitamininfúzió határértékének túllépése miatt eltiltották a párosban kétszeres Grand Slam-győztest

Tenisz
2025.04.29. 10:06

Kiterjedt áramszünet sújtja Spanyolországot, felfüggesztették a madridi tenisztornát

Tenisz
2025.04.28. 15:16

Gálfi Dalma győzelemmel kezdett Spanyolországban

Tenisz
2025.04.28. 13:55

Swiatek szetthátrányból nyert Madridban

Tenisz
2025.04.24. 18:31

Carlos Alcaraz visszalépett a madridi mesterversenytől

Tenisz
2025.04.24. 15:05
Ezek is érdekelhetik