Tenisz: Boris Becker fél éve börtönben – a körülményekhez képest jól van

MTI/ P. K.MTI/ P. K.
Vágólapra másolva!
2022.10.24. 14:20
null
Boris Becker (Fotó: Getty Images, archív)
Ügyvédje szerint a körülményekhez képest jól van a háromszoros wimbledoni bajnok exteniszező, Boris Becker, aki csaknem fél éve börtönbüntetését tölti Nagy-Britanniában.

 

Az 54 éves, 2012 óta a szigetországban élő német sztárt, Boris Beckert áprilisban két és fél év börtönre ítélte egy londoni bíróság, mert szándékos fedezetelrejtéssel igyekezett megakadályozni adóssága behajtását, ezzel megsértette a csődeljárási törvényt. Eleinte a hírhedten kemény wandsworthi büntetés-végrehajtási intézetben volt, majd három hét után átszállították a jóval élhetőbbnek tartott Huntercombe-ba.

A volt világelső ügyvédje, Christian-Oliver Moser most azt mondta, Becker a körülményekhez képest jól van és konstruktívan áll hozzá a börtönélethez.

Egyelőre nem lehet tudni, hogy a volt klasszis játékos büntetésének második felét valóban felfüggesztettre változtatják-e, ahogy azt az ítélethirdetéskor ígérték, illetve hogy maradhat-e az Egyesült Királyságban.

Becker tíz éve él Angliában, de nincs brit állampolgársága. Korábban a BBC-nek dolgozott szakkommentátorként.

 

Legfrissebb hírek

Davis-kupa: a címvédő olaszokkal negyeddöntőznek a magyar csapatot búcsúztató osztrákok

Tenisz
Tegnap, 14:31

Az olaszok nagy csatában győztek Kína ellen, és elődöntősök a Billie Jean King-kupában

Tenisz
2025.09.16. 19:13

Bardóczky Kornél: Csalódottak vagyunk, de jövőre újra megpróbáljuk!

Tenisz
2025.09.15. 12:11

Fucsovics kikapott Rodionovtól, Ausztria legyőzte a mieinket

Tenisz
2025.09.13. 17:35

Piros Zsombor nyert, egyenlítettünk Ausztria ellen!

Tenisz
2025.09.13. 16:01

Marozsán Fábián kikapott, előnyben az osztrákok a Davis-kupában

Tenisz
2025.09.12. 17:38

Tóth Amarissa a negyeddöntőben búcsúzott a ljubljanai tenisztornától

Tenisz
2025.09.12. 14:32

Davis-kupa: Marozsán kezd az osztrákok ellen Debrecenben

Tenisz
2025.09.11. 14:30
Ezek is érdekelhetik